Sari la conținut
Forum Roportal
Marawder

Fascismul Crestin

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se aseamana f. tare cu formele fundamentaliste ale Islamului. Acesti ideologisti isi mascheaza fascismul dupa paginile Bibliei, asa cum procedeaza musulmanii cu Quranul !

Se aseamana, doar ca musulmanii vor mult, MULT mai multe decat crestinii.

 

 

Ne lasi? O dai la intors acum? Ai construit tu computerul pe care il folosesti? Ai habar cum functioneaza electronica de pe placa ta de baza? Nu, bineinteles.

 

Deci cu replica asta sa ma contrazici dupa ce obtii iluminarea in electronica.

Cineva a facut placa aia de baza, pot sa garantez cu viata mea :roll: , nu a aparut din senin, nu e inventia unor tampiti cu halucinatii de acum mii de ani. Ea este propria ei dovada, pe cand Dumnezeul tau nu are nicio dovada, el exista in mintea ta doar pentru ca tu vrei sa crezi in el, altfel nu poti sa ii demonstrezi deloc existenta. Evident ca toti religiosii incercati sa va demonstrati zeul dar toti folositi (fara sa va dati seama?) aceleasi metode tampite care ar face toti ceilalti zei sa fie adevarati. Faptul ca aveti o carte, faptul ca unii il "simt pe Dumnezeu", faptul ca voi credeti ca se intampla minuni de la Dumnezeul vostru,etc. nu sunt dovezi suficiente deoarce TOATE religiile pretind acest lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cineva a facut placa aia de baza, pot sa garantez cu viata mea :roll: , nu a aparut din senin, nu e inventia unor tampiti cu halucinatii de acum mii de ani. Ea este propria ei dovada, pe cand Dumnezeul tau nu are nicio dovada, el exista in mintea ta doar pentru ca tu vrei sa crezi in el, altfel nu poti sa ii demonstrezi deloc existenta.

Ne lasi si tu? Exista nenumarate demonstratii si dovezi. Doar pentru ignoranti nu exista. Aceiasi ignoranti care habar n-au ca a plati petrolul este acelasi lucru cu a plati apa de ploaie, si nici nu-i intereseaza sa afle de ce. Platesc in continuare si inghit rahatu', pardon, petrolu'.

 

Ai auzit in viata ta de Tesla? Un "nebun" care "n-a adus nici o dovada" ca stiinta moderna e un kaka maka foarte grav gresit. La fel cum diferiti "nebuni" spirituali "n-au adus nici o dovada" despre Dumnezeu.

 

Dar tu le stii pe toate, ma depaseste "vastitatea" cunostintelor tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se aseamana, doar ca musulmanii vor mult, MULT mai multe decat crestinii.

FALS. Mai citeste articolul te rog ! Acesti evangelisti sunt la fel de periculosi ca si musulmanii extremisti, nu exista mare diferenta !

Extrema dreapta nu e decat vechiul autoritarism in care spiritele simple se simt la adapost.

 

Ei incep cu scolile, prin modificarea mentalitatii celor tineri:

Texas School Board Revision

Conservative Texas changes history books

 

Democratia si liberalismul sunt produse ale modernitatii. Crestinismul nu a oferit un teren propice pentru dezvoltarea mentalitatilor inspre liberalism si democratie, dimpotriva, a incercat sa le impiedice prin opresiune ! Nu sunt constienti ca defapt liberalismul respecta traditia, dar se construieste pe valoarea individului si pe libertatile de exprimare individuala !

Editat de Marawder

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Biata de tine, banuiesc ca esti ingrozita sa nu te bomabrdeze americanii noaptea! Ca doar SUA reprezinta amenintare pentru Romania sau Spanaia pe unde esti tu. Poate ai noroc si se muta in cartierul tau niste islamisti de astia extremisti care sa te apere de americani!

 

Ghici pe care i-as prefera :roll: .

Tine-ti compatimirea pentru cine are nevoie. Nu sunt ingrozita de nimeni, cu atat mai putin de niste inculti aroganti cu matzele parlite de coca cola. Ce mai pui ca pe aici nu se gaseste petrol. :doh:

Dar am deviat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum sa nu. Insasi ideea de Dumnezeu, iubirea, rugaciunea si lumanarea ii face sa-si puna problema si sa practice spiritualitatea. Fiecare in limitele sale, invatatura nu o poti difuza prin satelit, fiecare cat il duce satelitul mintii. Invatatura nici macar nu se poate transmite intr-o forma 100% exacta (corecta).

 

Exact. Imi aduc aminte de profesorul de religie din liceu care explica acelasi lucru, intrebat fiind de ce unii se comporta intr-un anumit fel in biserica si daca nu demonstreaza comportamentul lor ca religia crestina e o suma de ritualuri fara nici o noima. A raspuns ca respectivii asta au inteles ca trebuie sa faca. Nu oricine poate sa inteleaga orice. Asa e si cu o gradina, daca plantezi ceva in ea, e drept ca n-au sa incolteasca toate semintele, dar daca o lasi in voia soartei, au sa creasca pe ea numai buruieni.

 

@Isis27 : Acolo unde scrie. Nu vad relevanta intrebarii pentru topic. Si da, unii sunt mai plimbareti. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
FALS. Mai citeste articolul te rog ! Acesti evangelisti sunt la fel de periculosi ca si musulmanii extremisti, nu exista mare diferenta !

Extrema dreapta nu e decat vechiul autoritarism in care spiritele simple se simt la adapost.

Musulmanii vor aceleasi lucru ca si crestinii plus multe, multe tampenii. Religia lor are pedepse corporale (uneori pana la moarte), reguli vestimentare extrem de stricte, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Ea este propria ei dovada, pe cand Dumnezeul tau nu are nicio dovada, el exista in mintea ta doar pentru ca tu vrei sa crezi in el, altfel nu poti sa ii demonstrezi deloc existenta. Evident ca toti religiosii incercati sa va demonstrati zeul dar toti folositi (fara sa va dati seama?) aceleasi metode tampite care ar face toti ceilalti zei sa fie adevarati. Faptul ca aveti o carte, faptul ca unii il "simt pe Dumnezeu", faptul ca voi credeti ca se intampla minuni de la Dumnezeul vostru,etc. nu sunt dovezi suficiente deoarce TOATE religiile pretind acest lucru.

dumnezeu se ''dovedeste '' in tot ce te inconjoara .

nu stii nimic daca sustii aberatiile astea despre dumnezei si religii . din astea poate oricine sa reproduca . faptul ca tu si altii nu credeti in dumnezeu ,nu este o dovada ca el nu exista .

dovezi suficiente? nu vor fi niciodata suficiente pentru cine nu vrea sa creada . daca dumnezeu va sta in fata ta acum ,stii ce vei zice? ca ai baut prea mult si nu mai stii ce faci ,sau orice altceva decat sa recunosti ca el exista . si stii de ce ? pentru ca tu nu il CUNOSTI pe dumnezeu . nu este suficient sa-l vezi ,sa citesti despre el sau sa auzi deapre el . trebuie sa-l cunosti . dar pentru a ajunge acolo e nevoie de ceva . de vointa .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Musulmanii vor aceleasi lucru ca si crestinii plus multe, multe tampenii. Religia lor are pedepse corporale (uneori pana la moarte), reguli vestimentare extrem de stricte, etc.

Nu te ingrijora, ca doar stim ce urata poate fi Europa cand e provocata. Nu uita, Europa acum doarme, are alte probleme dar tot exista multe voci impotriva Islamului. Nu e in interesul lor sa provoace UE, noi muscam mai rau decat America. :doh:

 

Demografia evident, asta e menirea lor, copii peste copii ! :)

 

Si cand vorbim de idei, cutume, concepte, valoarea este data de utilitatea lor. Prejudecata consta in insasi absenta unui algoritm de constatare a valorii, spre exemplu a considera ca cea ce este vechi reprezinta automat ceva valoros, este o prejudecata. Societatea Islamica este bazata pe ipocrizie si superficialitate, ei acum se afla in era Victoriana (fara partea artistica, doar familial)... :mda:

 

http://womensrights.change.org/blog/view/c..._uncovered_hair

Editat de Marawder

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu va doresc sa vedeti ce tocmai am vazut eu.nici n-o sa dau link-ul,chiar daca insistati,sa nu ajunga cumva cineva sa vada oroarea aia fara sa vrea.(si mai ales niste copii)

Undeva,in america de sud,prin Brazilia,a fost filmat un clip pe youtube,de catre o hunta militara foarte crestina (concluzia am tras-o doar citind prezentarea clipului -poate e gresita si nu am inteles-o eu bine,ca e in braziliana)."In numele lui Isus -care si-a dat viata pentru noi",cum explica autorul videoclipului,si al "eliberarii patriei" doi copii sunt...ingropati de vii,sub ochii parintilor!!!

Nu inteleg cum de am putut sa ma uit pana pe la jumatate...nu-mi venea sa cred...tot asteptam sa se dovedeasca doar un fel de "gluma" oribila,sa nu fie adevarat! -dar era.

Nu pot sa va expun la inmaginile alea,credeti-ma ca va e mai bine fara sa le vedeti,macar sa nu aveti cosmaruri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×