Sari la conținut
Forum Roportal
Hannibal_

Esti indragostit/a ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sincer mă cam ia acum un sentiment, pentru o persoană care a mai fost odată febleţea inimii mele. :lol:

de iubit,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu...nu mai am puterea asta ori nu o mai simt?? Am fost de multe ori indragostit si tot de atatea ori am ajuns si la deceptii incat mi se pare doar o iluzie in the end.As vrea sa mai am acel entuziasm al iubirii dar imi pare strain mie.Asta nu inseamna ca nu-s in stare sa iubesc.Iubesc totul din jurul meu cu aceiasi putere pt. ca vad in oricine si orice un frate sau sora si nu ma refer doar la fiinta umana.Sunt de asemenea frati si surori cu aripi,patru picioare,solzi si ii iubesc deopotriva.Dar iubirea ca atare in sensul ei real este greu de atins.

Exista cineva in viata mea la care tin dar nu pot sa mai spun si sa ma avant cu acel elan din trecut ca"te iubesc" Trebuie sa fiu sigur pe sentiment ca sa-l exprim si sa nu zic aiurea din gura aceste cuvinte care nu demonstreaza nimic atat timp cat nu-s sprijinite si de fapte concrete zi de zi si nu la..ocazii speciale.Fiecare zi in sine trebuie sa fie speciala cand iubesti pe cineva,mereu si mereu.Oare e cineva capabil de asta cu adevarat???daca da,atunci poate spune cu toata inima"te iubesc".Ca esti indragostit iar nu inseamna nimic din moment ce nu dovedesti asta si nu primesti inapoi acelasi sentiment.Nu de circumstante.Asa ca ma abtin deocamdata de la vorbe si ma rezum doar la fapte.Ele spun de la sine daca iubesti sau nu pe cineva.Restul e doar semantica.

 

Peace and love

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×