Sari la conținut
Forum Roportal
Hannibal_

Esti indragostit/a ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Toti iubim la un moment dat. Depinde de noi ce cale alegem, ori cea predominant spirituala, ori cea predominant sexuala.

Oamenii sunt facuti sa traiasca cu alti oameni. Noi sunt creati sa simtim iubirea, iubirea se poate traduce si biochimic.

Nu iubesti un om pt ceea ce este, ci pt ceea ce te face sa simti.

 

 

Toti avem senzatia ca am iubit la un moment dat. E o diferenta...

 

Celelalte lucruri pe care le-ai scris....sunt ca rupe din caietul meu de amintiri din clasa a 8. "Nu iubesti un om pt ceea ce este, ci pt ceea ce te face sa simti." "suntem creati sa simtit iubirea" bla bla...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E mai usor sa crezi ca iubirea e ceva sublim, cand ea e doar organica, o nevoie a omului.

Iubirea e si senzatie.

Oricum fiecare crede ce vrea despre ea, eu prefer sa iubesc, nepunand atat de mult accentul pe mecanism.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am zis eu ca e ceva sublim? Am zis doar ca in majoritatea cazurilor, nu e ce pare.

 

Imi cer scuze, trebuie sa ma explic...mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am zis eu ca e ceva sublim? Am zis doar ca in majoritatea cazurilor, nu e ce pare.

 

Imi cer scuze, trebuie sa ma explic...mai bine.

E nevoie de ceva timp ca sa poti zice ca iubesti un om. E nevoie si de mai mult ca sa zici ca nu-l mai iubeste.

Nu poti sa zici ca nu e ceea ce pare, fiecare simte in felul lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba pot sa zic ce vreau. Daca am sau nu dreptate... sa asteptam pana se descopera adevarul absolut, ne lamurim atunci :D

 

De cate ori nu se intampla sa credem ca iubim si sa ne inselam? De multe. De unde rezulta: de multe ori nu e ceea ce pare..

 

Voila: m-am explicat peste masura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba pot sa zic ce vreau. Daca am sau nu dreptate... sa asteptam pana se descopera adevarul absolut, ne lamurim atunci :D

 

De cate ori nu se intampla sa credem ca iubim si sa ne inselam? De multe. De unde rezulta: de multe ori nu e ceea ce pare..

 

Voila: m-am explicat peste masura.

Da, tu poti crede ce vrei. Nimeni nu te poate impiedica.

Mie nu mi s-a intamplat niciodata, am iubit de 2 ori, au fost corecte ambele. Am avut mai multe pasiuni, care nu sunt iubiri.

Dar eu sunt eu, nu pot generaliza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, tu poti crede ce vrei. Nimeni nu te poate impiedica.

Mie nu mi s-a intamplat niciodata, am iubit de 2 ori, au fost corecte ambele. Am avut mai multe pasiuni, care nu sunt iubiri.

Dar eu sunt eu, nu pot generaliza.

 

Tu crezi ca iubirea inseamna sa primesti ceva in schimb si ca trebuie alimentata pentru a rezista. Asadar, cele 2... permitem sa nu le numesc iubiri . Nu asa se iubeste :D

 

tot topicu e asa.

 

Asa e. Plictiseala de weekend.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu crezi ca iubirea inseamna sa primesti ceva in schimb si ca trebuie alimentata pentru a rezista. Asadar, cele 2... permitem sa nu le numesc iubiri . Nu asa se iubeste :D

 

 

 

Asa e. Plictiseala de weekend.

Au fost iubiri platonice, de fapt in a 2-a a fost si un sarut. Primeam ceva in schimb, un zambet, era suficient. Ce sa fac, sunt eu mai ieftina. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai, vin momente in viata fiecarui om cand fie din nevoie disperata de secs, fie din cauza drogurilor, fie din simpla prostie se indragosteste. E adevarat ca imediat ce-ti da Cupidon cu putulica lui pufoasa pe la nas esti in culmea extazului, da trece. Apoi o iei de la capat cu altu/alta si de fiecare data gasesti metafore siropoase pentru retardarea asta emotionala.

 

"Iubirea e SI senzatie"..ce noutate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×