Sari la conținut
Forum Roportal
Raluca_r

Intru in panica cand e vorba de sex

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!O sa par cam fraiera ca nu stiu ce ar trebui sa fac (probabil) ,dar unele pareri pot ajuta din cand in cand,nu?

Eu am 16 ani,el 17.

 

 

Ia o pauza de la el!!! de ce sa faci ceva ceea ce nu te intereseaza inca, doar pentru show nu se merita!!!

El nu va ramane cu tine pentru mult timp dupa asta, de ce n-ai face cand ai si tu chef si esti ACOLO si sufleteste si-ti place de barbatul matur nu de copilul de crescut .... in care n-ai baza!!! Macar sa nu regreti ce ai facut ca restul si asa nu va mai conta!!! Prima impresie in toate cele conteaza cel mai mult in viata!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ti-am zis cum e cu durerea. Si el va fi si mai speriat cand va vedea ca nu-l mai opresti :lol:. Prima oara e frumos daca e facut cu cine trebuie, iar la tine e in regula. Nu te gandi cum o sa fie, la un moment dat vei avea starea necesara de a incepe, voi incercati doar sa ajungeti cat mai des unul cu altul singuri intr-o camera, jucati-va ca si pana acum si la un moment dat se va intampla sa nu mai ai acel blocaj de care vorbesti. Un pic de rabdare :lol:. A... iti garantez ca peste o vreme, vei rade de tine si de "blocajele" pe care le aveai :lol:. Cat mai multa iubire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi,o sa tin cont.Weekend-ul asta o sa petrecem mai mult timp impreuna,avem ceva planuri si cred ca m-am hotarat ce o sa fac.

 

P.s: Fara sa mi-o luati in nume de rau,e democratie,clar ca va puteti exprima opinia cu privire la asta insa chiar nu imi pasa de comentariile de genul "nu o sa mai ramana cu tine mult timp dupa asta",etc.Pentru ca nu toti sunt obsedati si nesimtiti,suntem destul de apropiati incat sa am incredere.No offence.

 

Multumesc inca o data.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O mica bauturica n-ai incercat??? cum de am uitat cu toti ... :)

 

E mai bun sexul cand esti ametit putin ... iti da curaj sa te simti mai femeie ca B.B. :)

 

mai pune si un CD cu Pierre Bachelet - histoire d'O pentru armosfera ....

 

week end placut ... sa nu uitati sa si mancati ceva!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mai bine intra panica in tine? ce poate sa-ti faca? cum o poti elimina daca nu o experimentezi?

 

 

insa toate la timpul lor...de ce atata graba?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar baiatul se comporta decent si nu am inteles sa o conditioneze cumva, doar ca, evident, isi doreste.

 

Nu am zis ca nu s-ar comporta decent, ci pur si simplu dupa parerea mea nu e pregatita si nici el nu e persoana potrivita. Daca era nu se mai gandea atata la acea mica durere ca la o durere, ci ca la ceva frumos care te apropie de persoana iubita.

 

Eu intrebam doar cum sa scap de acel 'blocaj' si despre partea cu durerile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ea n-are partenerul potrivit pentru acest job insa nu-si da seama inca unde-i gresala in relatie, si e clar ca da vina pe ea!!! In viata reala ... nici n-ai timp sa discuti de acest subiect si s-a si terminat ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite, din cate am inteles eu ... se pot intampla si urmatoarele fenomene ca sa ai o oaresce senzatie de "teama" legata de sex "prima oara" = pentru asta nu trebuie sa fii virgina ci la fel se aplica cand e vorba de un partener nou (acuma ... depinde de la femeie la femeie ... si btw, "mica durere" poate sa fie chiar mare prima oara ... :lol: ):

- partener nou - rezulta intimidare cu efecte psiho-somatice

- sa fii mai stramta de fel - si asta "afecteaza" atat legat de un partener brand new sau deja in cuplu si depinde de o gramada de factori, nu numai psihologici

- increderea in partener (atat d.p.d.v. fizic - boli, sarcina, etc , cat si psihologic - sentimente implicate, comportament, vechimea relatiei anterioare si a celei prezente, etc.)

- preludiul - mai ales cel psihic (care incepe cu mult inaintea atingerii fizice propriu zise) - cu cat preludiul psihologic e mai "lucrat" si mai frumos, cu atat durerea se diminueaza (din motive evidente, atat fizice cat si psihice) ...

- !!! Cel mai important ... daca exista sentimentul potrivit cand se intampla acel "ceva", totul va fi bine cu sau fara dureri!

Editat de Praf...de stele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×