Sari la conținut
Forum Roportal
Silver99

Calatorie in astral sau viziune

Postări Recomandate

Ba e exact o carte in care cineva fabuleaza.

 

 

Adica: "lasati halucinatiile capitaliste, ca avem si noi halucinatiile noastre ortodoxe". Ce mai credeti cu totii doar ce va convine. Iar cum realitatea nu e asa de magica, nu va ofera vieti vesnice, nu va ofera zboruri de lux prin astral, e si cea care nu va convine cel mai mult, prin urmare nici nu o luati in seama. :blink:

 

nu te supara dar iar ai vorbit ca cineva care nu a gustat felul intai pe motiv ca nu ii place....calatoriile in astral sunt o realitate...si cei care le-au experimentat si le mai experimenteaza stiu acest lucru ....si oricum nu trebuie sa te convinga nimeni pe tine de acest lucru....fiecare ramane cu propriile credinte,teorii si ipoteze :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu te supara dar iar ai vorbit ca cineva care nu a gustat felul intai pe motiv ca nu ii place....calatoriile in astral sunt o realitate...si cei care le-au experimentat si le mai experimenteaza stiu acest lucru ....si oricum nu trebuie sa te convinga nimeni pe tine de acest lucru....fiecare ramane cu propriile credinte,teorii si ipoteze :blink:

Si cum se face ca numai halucinantii traiesc astfel de intamplari ? De ce niciun om normal nu a relatat asa ceva ?

Nu exista calatorii in astral. Gandeste-te in primul rand ce e creierul, cum functioneaza. Sunt niste curenti electrici care circula intre neuroni. In cazul asta, ce mai e aia calatorie in astral ? Scoti neuronii din creier si ii arunci in aer ? Cine iti mai genereaza constiinta in afara creierului ?

Asa e cand ignori functionarea lucrurilor. Ai impresia ca unele lucruri pot avea loc. Dar ia uitati-va mai bine in esenta lucrurilor. Veti realiza ca fanteziile voastre nu mai au logica, va veti da seama ca nu se pot intampla.

Mai...parca ati fi niste copii care inca traiesc intr-o lume magica. Mi-e dor si mie de zilele cand credeam in Mos Craciun, cand lumea era magica, dar am crescut intre timp, am citit, am vazut cum sta treaba cu lumea. Voi ce ati facut intre timp ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce niciun om normal nu a relatat asa ceva ?

Pentru ca nu cunosti nici un om normal tu.

Si cum se face ca numai halucinantii traiesc astfel de intamplari ?

Halucinatii sunt ce aveai tu .. eu cand spuneam sa nu te prind langa spitale de nebuni nu glumeam ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum se face ca numai halucinantii traiesc astfel de intamplari ? De ce niciun om normal nu a relatat asa ceva ?

Nu exista calatorii in astral. Gandeste-te in primul rand ce e creierul, cum functioneaza. Sunt niste curenti electrici care circula intre neuroni. In cazul asta, ce mai e aia calatorie in astral ? Scoti neuronii din creier si ii arunci in aer ? Cine iti mai genereaza constiinta in afara creierului ?

Asa e cand ignori functionarea lucrurilor. Ai impresia ca unele lucruri pot avea loc. Dar ia uitati-va mai bine in esenta lucrurilor. Veti realiza ca fanteziile voastre nu mai au logica, va veti da seama ca nu se pot intampla.

Mai...parca ati fi niste copii care inca traiesc intr-o lume magica. Mi-e dor si mie de zilele cand credeam in Mos Craciun, cand lumea era magica, dar am crescut intre timp, am citit, am vazut cum sta treaba cu lumea. Voi ce ati facut intre timp ?

 

cum crezi tu....oricum nu are rost sa explici orbilor cum e lumea.....pentru ca nu o vor putea vedea niciodata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×