Sari la conținut
Forum Roportal
Silver99

Calatorie in astral sau viziune

Postări Recomandate

Auzi :good: .... oki .... nu contest, dar ... de unde stii tu astea? Da-mi si mie sursele, sa aprofundez, te rog.

 

Sursa este memoria mea. Daca-ti unesti memoria cotidiana cu cea a experientelor traite in trecut, poti sa-ti aduci minte mai multe decat crezi.

 

Probabil la fel cum stie Zen Legend, ca cerurile sunt numai si numai pentru ultra spirituali mareti, si raul nu poate exista acolo.

 

La fel cum crede ca nu exista moarte in ceruri, si eu stiu ca poate exista si moarte eterna, si viata eterna acolo.

 

Cum nu dau doi bani pe basmele cu raiuri peste raiuri cum se pare ca o face Zen, pentru mine cerurile sunt doar lumile fizice adevarate. Nu raiuri imaginare, sau iadul eteric de aici. Pur si simplu lumea reala, fata de care planul asta e mic lac de lumina infernala.

 

La fel cum stiu ca lumina reala are fluxuri si directii constante, spre deosebire de lumina eterica ce are doar pulsuri si frecvente ca la ceasuri.

Editat de Obsidian_tyrant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pentru apreciere.

Acuma, dupa atitea succesuri : D , neaparat trebuie sa-mi fac o secta, o miscare, ca sa-mi raspindesc invataturile...

Da ce nume sa-i pun...

AUM? Asta e luat deja. MISA? Si-asta e luat. Al Qaida? E luat si asta.

Toate numele bune sint luate deja! Ai vreo sugestie?

 

 

 

Hmm...Un coleg mi-a propus acest nume "Marsupio-Budism" ce zici ? Nu cred ca e luat :good: Daca nu o sa-l dezvolt eu in cativa anisori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
......

 

Bine dar eu nu te-am intrebat ce stie zen sau alt user, eu te intreb doar ce si de unde stii tu! Hai ... uite ... odata, daca vrei, scriem impreuna o carte bazata pe memoria despre care vorbesti ... da ma refer la cea colectiva, vrei? Fac pariu ca te "fac" la memoria aia mai mult decat crezi tu :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine dar eu nu te-am intrebat ce stie zen sau alt user, eu te intreb doar ce si de unde stii tu! Hai ... uite ... odata, daca vrei, scriem impreuna o carte bazata pe memoria despre care vorbesti ... da ma refer la cea colectiva, vrei? Fac pariu ca te "fac" la memoria aia mai mult decat crezi tu :good:

 

Din experienta directa, retraita mental ca viziune/memorie/senzatie/simturi.

 

Cea colectiva adica? Ma "faci" la memoria colectiva in ce sens? Poti sa o descrii, sa vad ce vrei sa spui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Confruntarea" asta dintre voi, incepe sa devina foarte interesanta. Si tinand cont ca int-o masura mai mare sau mai mica amandoi ati atins aceeasi idee, poate va iesi ceva foarte interesant din asta.

Iata ce va propun: pentru a nu mai exista diferente de opinie (gen "eu am vazut mai bine" sau "astralul meu este mai cool", etc.) va propun ca fiecare sa posteze aici o imagine cat mai ampla a ceea ce a vazut in astral. Astfel are toata lumea de castigat. Si voi, si ceilalti. Ce parere aveti? Este o provocare si o in acelasi timp un imbold de a va impartasii si celorlalti viziunile voastre. Doar de asta ne-am adunat aici, nu? Sa facem schimb de experienta, sa incercam sa gasim puncte comune, sau de ce nu, puncte divergente intre opiniile si viziunile fiecaruia.

Deci? Acceptati? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nope! ... a castigat ... ce a "castigat" fiecare!

Insa interesanta ideea ... poate "when & if the price is right" :cheer:

Editat de Praf...de stele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da' nu facem si o secta, ceva? :cheer:

Depinde... Doar tu esti maestru-galactic-astral-universal-colosal-magistral-floral-marginal-central s.a.m.d. Tu stii daca faci o secta =P~

Cimeries ti-a dat o idee de nume :haha: Mai departe ii las pe maestrii galactici-astrali-universali-colosali-magistrali-florali-marginali-centrali.............. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nope! ... a castigat ... ce a "castigat" fiecare!

Insa interesanta ideea ... poate "when & if the price is right" :cheer:

 

Cred ca mi-ar lua o pagina sau doua intregi sa scriu aici o idee generala. Depinde de cat de mult vrei sa scrii tu?

 

Imi cer scuze ca ma bag peste maestrii intergalactici...

 

Corpul astral este afectat de diverse obiecte metalice. Sabia respectiva are si o incarcatura energetica, ceea ce intaraste ideea ca poate fi o arma astrala. Faptul ca se afla totusi intr-o lume materiala - totusi diferita de a noastra - poate insemna trecerea intr-o alta dimensiune materiala sau o proiectie subtila la nivelul subconstientului.

 

Elementele din astral nu sunt doar banal fizice ca aici, au incarcaturi energetice reale, un fel de memorie impregnata.

Exista ceva despre o "cronica Akasha", adica proprietatea materiei astrale de a interactiona direct si pe orice frecventa imaginabila cu lumina astrala, si mai ales cu forta vitala, gandurile emotiile simturile si amintirile/experienta.

 

Daca lupti cu o sabie astrala de multe ori, cineva de acolo poate atinge sabia si sa "vada" ca prin ochii tai luptele tale, sa atinga stratul de memorie energetica a sabiei, cu simturile constiente e la fel de natural acolo, cum este clipitul aici.

 

Iar telekinezia sau zborul la fel de natural acolo, cum e mersul sau fugitul aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca nu a mai postat nimeni pe aici de ceva timp...

Revin eu cu o carte interesanta de citit despre subiect...

Din cate am inteles nu e o carte in care cineva fabuleaza, sunt intamplari reale.

Robert A Monroe, Calatorii in afara corpului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar daca nu a mai postat nimeni pe aici de ceva timp...

Revin eu cu o carte interesanta de citit despre subiect...

Din cate am inteles nu e o carte in care cineva fabuleaza, sunt intamplari reale.

Robert A Monroe, Calatorii in afara corpului.

Ba e exact o carte in care cineva fabuleaza.

 

Mă iertați dar mie unul mi se pare că toți aici bat c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×