Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

Daca ar fi posibil sa stam treji in permanenta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu dorm destul de putin, cam 4 ore pe zi si asta nu e bine, asa ca daca as fi treaz permanent ar fi si mai rau .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se poate...trebuie sa stii sa meditezi...sa te incarci cu energie orgonica mai mult decat te incarci in timpul somnului noaptea...si da...ai putea sta treaz tot timpul...si fara senzatie de somn de oboseala.....

 

Dacă aş fi trează mereu, când aş mai visa ? :unsure:

visezi cu ochii deschisi...iti lasi mintea sa zboare sau o dirijezi spre ce vrei sa visezi...

Editat de andi_
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am invatat sa imi minaimnalizez somnul. De vreo 4 ani dorm doar 3-4 ore/zi. De la 3 AM la 6-7 AM. Ca despre raspuns mi-ar fi placut sa nu avem nevoie deloc de somn. Era o opera a lui Nichia Stanescu parca, se numea Planeta celor 2 sori. Si acolo se spunea ca acea planeta este locuita de niste extraterestri care seamana cu oamenii dar nu au nevoie deloc de somn.

Ei bine eu daca nu as avea nevoie de somn asi petrece noptile uitandu-ma la filme sau stand pe internet. Ceea ce fac si acum doar ca as castiga ceva timp in plus.

Editat de Geo1000

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am invatat sa imi minaimnalizez somnul. De vreo 4 ani dorm doar 3-4 ore/zi. De la 3 AM la 6-7 AM. Ca despre raspuns mi-ar fi placut sa nu avem nevoie deloc de somn. Era o opera a lui Nichia Stanescu parca, se numea Planeta celor 2 sori. Si acolo se spunea ca acea planeta este locuita de niste extraterestri care seamana cu oamenii dar nu au nevoie deloc de somn.

Ei bine eu daca nu as avea nevoie de somn asi petrece noptile uitandu-ma la filme sau stand pe internet. Ceea ce fac si acum doar ca as castiga ceva timp in plus.

Horia Arama.

 

Eu dorm putin si mi-e somn mereu. Obosita, dar mi-e greu sa dorm.

Daca ar fi sa nu dorm deloc m-as plictisi de moarte.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×