Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

este 00.24 iar eu plang singura in casa goala, casa care trebuia sa fie a amandurora. oare cu ce gresesc de a ales pe parintii lui sa ii fie alaturi in prima cumpana pe care o avem in viata de cand suntem casatoriti? oare de ce eu trebuie sa sufar atat?oare de ce? pentru ca nu am fost o sotie buna? pentru ca sunt grasa si urata si dezgustatoare?nu stiu daca mai am puterea sa astept sa ascult explicatii, vreau sa mor, dar sunt prea lasa si fara curaj sa fac asta. de unde sa iau curajul si puterea sa inchei viata asta mizerabila? niciodata nu am iubit pe cineva cum il iubesc pe el, cum sa traiesc fara el? atatea intrebari fara rost si nici un raspuns. poate ii este mult mai bine fara mine si de aceea a ales sa plece. am crezut ca pot sa scriu tot ce simt, toata furia si ura pe care o am pentru mine dar nu pot sa descriu nimic vreau doar sa mor sa se incheie toata suferinta asta.nu pot sa respir, simt ca ma sufoc iar el doarme linistit si nu intelege de ce eu ma supar. ma dat la o parte ca pe ultima carpa folosita si eu nu pot sa fac fata situatiei. oare cum pot sa ma mai ridic din starea ata? oare se merita sa mai continui viata stiind ca prsoana iubita nu te apreciaza si te da mereu la o parte? asunt prea multe iar eu numai pot.................................................................................................................................................................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Seby linisteste-te si vorbeste cu noi aici. Te rog eu mult, nu cade prada disperarii. Poate unii aici au fost in situatia ta sau ceva asemanator si iti pot spune o vorba buna, o incurajare sau macar te citesc, te inteleg si iti sunt alaturi chiar si daca numai virtual.

Stiu ca e usor de zis si mai greu de facut, dar totusi incearca. Si eu odata am avut o perioada dificila si m-a ajutat foarte mult sa discut cu cineva si sa am sustinerea morala pe care mi-a oferit-o, cu toate ca am facut-o in privat pe PM. Si azi ii multumesc in gand acelei persoane, chit ca ea nu stie. :)

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sebynuta nu pot spune ca am fost in situatia ta sau ca am experienta necesara pentru a da un sfat, dar cu toate astea te rog sa nu reactionezi impulsiv la nervi si suparare. Nu trebuie sa depinzi de altii ca te definesti ca persoana. Autocontrolul o sa iti ofere un sentiment de siguranta, incearca sa il dobandesti. Imi pare rau sa aud ce ti se intampla, sper ca in timp sa te regasesti.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca e greu dar nu ceda, te rog frumos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stiu ca toare pana in adancul oaselor si iti vine sa urli de durere dar nu ceda!!! Iti daruiesc un pic de tarie si forta!!! Fii curajoasa! El nu stie sa se poarte! Nu esti grasa si dezgustatoare!! Esti o femeie care are nevoie de sprijin si caldura sufleteasca!!

 

:huggles:


Asa e viata! Dam de niste oameni, care incearca sa ne distruga, sa ne umileasca dar trebuie sa ne ridicam!!! Noi trebuie sa luptam pentru noi! Stiu ca atunci cand esti la pamant, totul nu mai conteaza! Cand ne-a tradat sau ne-a abandonat in cele mai vulnerabile momente, iti vine sa te duci dracului si sa nu te mai ridici de acolo dar nu trebuie sa te lasi prada durerii!!!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca a luat totul si a plecat ... prin casa goala??? Bea un pahar de ceva tare sa-ti treaca supararea si dimineata deja vezi altfel lucrurile. Daca ai ramas cu locuinta deja esti avantajata ca dai cu var pe pereti sa iasa si mirosul lui de acolo si vei respira mai bine. Mai preferabil o casa goala decat cu unu care nu merita nici pomenit ca om!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sebynutza, imi pare tare rau pt. ceea ce ti se intampla ... timpul iti va vindeca ranile si mai stiu ca acum nu esti de acord cu mine ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am inteles care e baiul...

 

de ce a plecat? lasa muritul si spune-ne mai multe, ca nu am priceput decat ca vrei sa mori si nu merita nici un iubit/iubita sacrificiul asta.

 

si eu am vrut sa mor pt X-ulescu la un moment dat, am crezut ca nu o sa pot sa respir fara el, ca nu fac nici cat o ceapa degerata fara el si ca daca el nu e in viata mea, eu sunt 0. apoi am bagat singura divort si am vazut ca pot sa traiesc, sa respir si sa iubesc, basca sa fiu iubita si apreciata.

 

spui ca e prima cumpana, pai eu zic sa iei o gura de aer si sa intelegi ceva, viata nu e numai fluturasi si baloane roz, are si cumpene. nimeni nu are o casnicie fara cumpene. uneori e kinda de cacat si trebuie sa le ducem, cum putem, cum stim. daca nu stim cum, o sa vezi ca te invata viata, asa de la ea putere, o sa-ti dai seama pe zi ce trece de ce poti si esti capabila si o sa mergi mai departe.

 

eu nu mai vreau sa mor pt nimeni, nimeni nu merita viata mea ca sacrificiu (fii-miu doar)

basca,daca ai familie, lasi si p-aia vai capu' lor..tu in egoismul tau o rezolvi repede cu sinuciderea, nici macar nu trebuie sa doara. dar lasi altii in urma cu durere.

 

sper din toata inima sa nu te mai vad p-aici, sper ca noaptea a fost un bun sfetnic si ne vedem la 'barfa ropo' pe alte teme.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este 00.24 iar eu plang singura in casa goala,

 

Oauuu!!! ce romantic...!!! Imi place.

Ia s-o parasesc si eu, sa vad daca-i la fel de fraiera, melancolica si disperata. Din cand in cand mai intra si-o d'asta, ca-i sexu' dragostea mai aprinsa dupa...De-aia-mi place forumu', ca-mi improspateaza memoria.

 

Azi sa intri si sa povestesti cum v-ati impacat (nu prea detaliat, ca te suspenda).

...

...grasa si urata zici?...eusa_think.gif...pune-o poza, sa-ti confirmam.

Editat de InPing
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×