Sari la conținut
Forum Roportal
Singursuparat

Obsesie sau dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da asa e..pana acum nu credeam..dar acum sunt sigur ca poti sa te schimbi total in doar o zi.daca miar fi spus cineva ca o sa ajung sa sufar si sa plang as fi ras in hohote..

Lasa ca se imblanzeste, capeti iar incredere in tine si incepi iar sa te comporti ca un cretin. Naravul din fire n-are lecuire. cum zice o vorba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

esti si smecher si nici n-ai citit la viata ta...ortografieeee, ortografieeee

 

oricum, eu cred ca ea s-a-ntors de sarbatori, pt copil. dar probabil te va parasi in curand. sa speram ca n-o s-o bati cand o va face, ca deh...esti smecher...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc tipul tau de om, asta pentru a nu te simti singur in acest univers, trebuie, din pacate, sa te informez ca mai sunt multi care au procedat asemeni.

Nu te mai iubeste, pentru ca, femeile iubesc barbatii aceia care le inconjoara cu dragoste, siguranta, vorbe frumoase, sau cel putin, bun-simt, daca ce am enumerat inainte, pentru tine, este prea mare lucru.

Ce pot zice, asta nu e dragoste, daca se intoarce, o vei lua de la capat cu toate. Barbatii care lovesc femeile imi provoaca sila, dezgust, repulsie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa te impaci cu ea va trebui sa te impaci cu tine.

 

Nu esti nici dur nici smecher , ai tu impresia asta.Nu poti rezista nici doua zile fara ea , deaja te gandesti la moarte.Esti un om slab , si asta nu e o rusine , nu e o rusine ca plangi la 30 de ani.E rusinos ca te bati cu pumnii in piep si faci pe durul , ca o bati ca sa te simti superior si smecher , ca vrei sa pari ceea ce nu esti.

 

Nu vei reusi sa te schimbi si sa ai o relatie sanatoasa pana nu vei renunta la orgoliu de smecher.

 

Succes !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...am lovito am vorbit urat cu ea iam reprosat multe lucruri de care nu era vinovata...

... cu o zi inainte i tot spuneam eu sa plece ,,si a PLECAT

..eu care eram un smecher un dur,,am PLANS in continu..simteam ca nu mai pot,,oare e o rusine sa plangi la 30 de ani?cum va spuneam eu care mi se parea ca pot trai fara ea mai bine si i tot spuneam asta si o faceam sa sufere ..in doar doua zile am ajuns sa imi doresc sa mor..si nu exagerez chiar imi doream..nu credeam ca poate sa te doara sufletu asa tare ..nu credeam..

...am jurat sa ma schimb pt ea desi nu era prima oara cand i spuneam asta

 

O femeie sanatoasa psihic fugea de rupea pamantul demult. Dar na, "smecherasul" isi gaseste proasta pe care s-o terfeleasca, la fel cum proasta aparent nu se simte bine fara un tatic. Dar se pare ca s-a trezit. Daca o iubesti cu adevarat bucura-te ca-i fericita si las-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut printr-o situatie asemanatoare oarecum,dar in cazul meu EL nu s-a schimbat,desi a plans,la cateva saptamani a revenit la comportamentul lui.Am revenit la el pt ca-l iubeam prea mult sau acum pot sa spun ca a fost o obsesie pt mine!In fine,am renuntat de tot la el!In situatia ta,eu cred ca s-a intors la tine pt ca inca mai tine la tine!Profita de sansa asta si poarta-te ca un barbat,fa fapte,arata-i ca te schimbi!E foarte greu sa gasesti o persoana care sa te iubeasca cu adevarat!Fii sincer,arata-i iubirea ta,acorda-i timp,ajut-o unde poti,intr-un cuvant arata-i ca e unica!Lasa orgoliul in cazul asta!Daca demonstrezi unei persoane ca o iubesti nu e o prostie,mai ales daca e alaturi de tine!Bafta!Iar daca decide sa plece trebuie s-o intelegi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am trecut printr-o situatie asemanatoare oarecum,dar in cazul meu EL nu s-a schimbat,desi a plans,la cateva saptamani a revenit la comportamentul lui.

 

O schimbare reala din partea cuiva poate avea loc doar daca acel om isi da seama ca are o problema de caracter si apeleaza la ajutorul specializat a unui psihoterapeut. Iar acel psihoterapeut, nu prea se gaseste in Romania, unde barbatii majoritatea au probleme de caracter. Schimbarea se face cu terapeut de acelasi sex cu pacientul, pentru ca trebuie scimbat modelul imprimat de la parintele de acelasi sex. Si chiar si cu terapie, 1-2-3 ani, recaderile sunt posibile. Asa ca atunci cand va alegeti parteneri, uitati-va la tatal lui cum e, ca sa stiti cum va deveni. Putini oameni (fii) fac exceptie de la modelul patern.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,in cazul meu,fostul era leit tatalui sau,dar cand m-am indragostit nu l-am cunoscut pe tatal sau! :pardon: Iar tatal viitorului meu sot nu mai traieste din pacate!Dar am auzit ca era o persoana buna,mi-as fi dorit sa-l fi cunoscut!Asa ca eu exclud asemanarile!Am cunoscut si exceptii,baieti ce nu se asemanau cu tatii!Eu zic ca un partener trebuie analizat bine inainte de avea o relatie serioasa,o persoana in cateva luni isi descopera toate calitatile si defectele!Normal ca mai sunt si schimbari radicale!Dar in dragoste,am tras eu concluzia,ca trebuie sa ai si multa implicare rationala nu doar sentimentala!

Editat de minunata80

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×