Sari la conținut
Forum Roportal
Monica24

Cum sa-l fac sa ma ierte

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Monica, zic sa lasi omu' in pace...pt ca tu ne vei fi never ever atrasa de el, daca n-ai fost din prima si indiferent cat de superficial "suna" ce zic, este un adevar.

 

Nu conteaza ca e urat sau nu, conteaza ca TU l-ai perceput cam uratel si asta n-o sa dea nicio sansa relatiei sexuale, ori fara asta, nu prea exista o relatie;).

 

Ma gandesc ca daca tot insisti sa va vedeti , acu' chiar ii dai omului sperante aiurea si pana la urma pentru ce?

Daca vrei discutii ca de la suflet la suflet, ajunge si o prietena :zorro:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Monica, zic sa lasi omu' in pace...pt ca tu ne vei fi never ever atrasa de el, daca n-ai fost din prima si indiferent cat de superficial "suna" ce zic, este un adevar.

 

Nu conteaza ca e urat sau nu, conteaza ca TU l-ai perceput cam uratel si asta n-o sa dea nicio sansa relatiei sexuale, ori fara asta, nu prea exista o relatie;).

 

Ma gandesc ca daca tot insisti sa va vedeti , acu' chiar ii dai omului sperante aiurea si pana la urma pentru ce?

Daca vrei discutii ca de la suflet la suflet, ajunge si o prietena :zorro:

 

Mai sincer vorbind nu-mi displace dpdv fizic, doar ca arata f aiurea cu lupele alea groae.Stie sa se imbrace elegant, are un job bun ,e realizat dpdv profesional...

Nu stiu de ce,dar tipul asta ma atrage teribil si culmea nu e nici pe departe genul de barbat fatal,dupa care intorc toate femeile capul pe strada...ma atrage foarte mult felul sau de a fi,dpdv intelectual. Ma gandesc ca poate mai tarziu va fi ceva mai mult de atat, pt ca ma simt in mod inexplicabil atrasa de el.Chiar si in ciuda aspectului fizic...

Intr-o prima faza m-am gandit ca e doar compasiune...dar NU , e mult mai mult decat asta. :geek:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am trait si eu ceva asemanator acum 3 ani, diferenta este ca noi eram copii. Am cunoscut un baiat diferit de ceilalti, i-am trimis poze iar el nu trimitea, vorbeam mereu pe mess, ne distram si era foarte inteligent. Cand mi-a trimis poza cu el m-am speriat: avea ochelari mari si urati, era prost imbracat, saracacios, dar daca il priveai atent nu era urat deloc, ii trebuiau niste retusuri, poate o freza noua, niste haine si lentile de contact.

 

Am fost atat de socata incat nu i-am raspuns vreo 10 minute gandindu-ma sa ii dau ignore, sa nu mai stie nimic de mine, dar m-am gandit mai bine si i-am raspuns (el aceeasi chestie: da-mi ignore, sunt urat, etc). Am acceptat sa ne intalnim, numai ca eu fiind mica nu puteam sa trec peste asta si imi era rusine sa fiu vazuta cu el, si am iesit foarte rar. El era indragostit de mine iar eu i-am zis ca putem fi doar prieteni si a acceptat.

 

Ne-am inteles perfect 1 an, eram cea mai buna prietena a lui, si el al meu, ne spuneam tot, ne ajutam unul pe celalalt, dar el vroia mai mult (eu aveam prieten). A plecat la mare si ma suna in fiecare seara sa-mi spuna cum se distreaza el cu 3 fete, care au grija de el, imi povestea ca se saruta cu ele pe rand si ca sunt foarte fericite, ca se intelege super cu ele, iar eu m-am bucurat (abia dupa 2 ani mi-am dat seama ca incerca sa ma faca geloasa). I-am zis ca ar fi foarte bine sa aiba o prietena si ma bucur pt el. Apoi ma suna in fiecare seara sa imi spuna ca sunt o proasta, urata, ca nu ma compar cu fetele lui de la mare si nu intelegeam ce vrea asa ca pur si simplu nu i-am mai raspuns, si n-am mai vorbit cu el deloc. In ultima seara, inainte sa vina acasa, m-a sunat si vorbea din nou frumos, i-am cerut niste explicatii, de ce vorbeste asa urat cu mine, si a inceput sa ma injure si sa ma faca in tot felul si l-am injurat si eu.

 

De atunci baiatul ma ameninta pe internet, prin e-mailuri, la telefon si nu mai puteam scapa de el. Imi zicea ca ma bate, ca ma omoara daca ma vede pe strada, ca imi omoara familia, tot felul de amenintari prostesti. I-am zis ca nu vreau sa mai am nimic de a face cu el, sa inceteze, sa uite ca exist si ca am fost prieteni si sa ma lase in pace. Din acel moment a incetat sa ma mai caute, si-a facut cativa prieteni noi si m-a lasat in pace, insa uneori ma cauta sa imi spuna cat de bine se intelege el cu prietenii, cat de fericit e (tot ca o lauda, sa ma faca sa imi fie ciuda ca nu am vrut sa fiu iubita lui).

 

Asa ca ai grija cu astfel de oameni ca nu se stie ce este de fapt in spatele acestui "suflet bun". Singuratatea ii innebuneste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit prima pagina,din ce scri reiese ca nu iti place de el oricat ai spune tu ca da.La inceput ti se pare ca il placi.O data ajunsi in pat dupa o runda ,doua o sa ti se aplece ,desigur,prima runda ti se va parea incredibila.Gandeste-te bine ce faci,fiecare fapta are consecinta ei.

 

Totusi povestea ta e diferita fata de cea a initiatoarei topicului: in cazul tau personajul principal e un copil.

Nu conteaza varsta.Ce are omul in ''sange'' ramane pe viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrem sa acceptam sau nu, atractia fizica este foarte importanta. Fara atractie fizica nu exista nebunia dragostei si nu exista o relatie. Atractia fizica are legatura cu modul in care arata/se misca/se comporta un om. Dar nu trebuie sa fi neaparat, un barbat frumos ca sa atragi o femeie, dar daca tu nu te accepti pe tine asa cum esti, cum poti cere acest lucru de la o alta persoana?

 

 

Pentru initiatoarea topicului: Superficialitate INSEAMNA sa nu accepti ca te intereseaza aspectul fizic al persoanei cu care urmeaza sa ai o relatie. Superficialitate INSEAMNA sa nu accepti faptul ca nu esti atrasa fizic de un barbat. Superficialitate NU INSEAMNA sa trimiti la plimbare un tip ok din punct de vedere intelectual, profesional, social pentru ca nu te atrage fizic.

 

 

Nu trebuie sa fii mama tuturor ranitilor, nu trebuie sa salvezi pe nimeni, trebuie sa-ti traiesti viata asa CUM VREI TU, pentru ca e singurul mod in care o poi face fara sa-ti para rau mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa ma bag si io.

hello everybody

 

in fiecare dimineata vad in metrou o fata.

e urata, da imi place. stau si ma uit la ea tot drumu :doh: deci cum ziceam...e urata-urata dar mi-e simpatica foc. are ceva..je ne sais quoi...nu e imbracata super, nu are o atitudine provocatoare, nici macar nu se machiaza,da imi place tare mult de ea :)

Editat de Leu79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru initiatoarea topicului: Superficialitate INSEAMNA sa nu accepti ca te intereseaza aspectul fizic al persoanei cu care urmeaza sa ai o relatie. Superficialitate INSEAMNA sa nu accepti faptul ca nu esti atrasa fizic de un barbat. Superficialitate NU INSEAMNA sa trimiti la plimbare un tip ok din punct de vedere intelectual, profesional, social pentru ca nu te atrage fizic.

 

De ce te atrage acest tip? E simplu. Unele femei sunt atrase de siguranta pe care o da un tip stabil atat profesional, cat social si intelectual. Siguranta, protectie, langa un barbat puternic. In rest nu conteaza dioptriile etc.

 

Ideal e sa fie atractiv fizic si sa aiba si calitatile de mai sus. Ideal...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E un tip deosebit(are 31ani), gandeste atat de diferit de marea majoritate a barbatilor, care pun accent ff mult pe latura sexuala si aproape deloc pe cea sufleteasca.

:pardon: pentru ca el nu are la ce sa se gandeasca, observ. Barbatii au la ce sa se gandeasca. Iar, barbatul care-ti spune ca pt el sexul nu conteaza, poarta o masca mai mare decat el. Punct.

 

 

E un tip deosebit(are 31ani), gandeste atat de diferit de marea majoritate a barbatilor, care pun accent ff mult pe latura sexuala si aproape deloc pe cea sufleteasca.

:roll: pentru ca el nu are la ce sa se gandeasca, observ. Barbatii au la ce sa se gandeasca. Iar, barbatul care-ti spune ca pt el sexul nu conteaza, poarta o masca mai mare decat el. Punct.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×