Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fata, eu am zis aia, nu Rodicka :stars:

ia sa fac si eu rost de el si va zic daca mi-a placut :stars:

mergi la cinema si uita-te la el in 3D altfel nu ai sa intelegi de ce place atat de mult... :stars:

Gandeste-te ca Cameron a asteptat tehnologia sa se maturizeze... nu e doar o simpla serie de efecte speciale... sunt efecte speciale 3D. E vorba de imersie.

 

Persoanele care vad avatar in formatele astea de pe net si chiar si in 2D de buna calitate vad povestea din Avatar nu vad filmul asa cum Cameron a vrut sa-l prezinte. E o diferenta... majora... E oarecum ca si cum o persoana de acum 50 de ani s-ar fi uitat la un film facut color... dar in loc sa aleaga versiunea color s-ar fi uitat la versiunea alb-negru... e aceiasi poveste.... dar lipseste ceva...

Editat de pe'tr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Io te cred, da' sa mor io daca sunt dispusa sa dau cateva sute de mii pentru a vedea un film. :stars:

:stars:

de-aia te-a avansat militist roportal, probabil. cunosti valoarea lucrurilor :stars:

 

mda. Jedi, zici tu ceva.... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce-am terminat de vizionat Avatar

 

ce sa spun...m-am uitat la acest film nestiind mai nimic despre el la inceput, doar ca e un film de pomina. Nici macar trailer nu vazusem. Am fost placut surprins sa o revad pe Michelle Rodriguez, una din actritele mele preferate, cat despre Sig. Weaver, ma mir cum de n-am recunoscut-o in timpul filmului, ci doar cand m-am uitat pe lista actorilor.

Altele despre film...nu cred ca mai are rost sa zic. Cei care l-au vazut, stiu, iar cei care nu, pot sa-l vada, nu e deloc un timp pierdut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa scriu si eu despre Avatar.

 

Un JEG.

O mizerie.

 

Nu stiu cu ce v-a impresionat si DE CE va impresioneaza un film cu efecte speciale.

In primul rand, Cameron asta e un manelist. Se excita la gandul ca face filme-titan, costisitoare and shit.

Din filmografia lui, cel putin din ce imi dau eu seama, Titanic a fost singurul film artistic. In rest jeguri care atrag fotbalistii si somerii spargatori de seminte, amatori de Minciuni Adevarate.

 

En fin.

Avatar - o struto-camila care ar trebui sa ne impresioneze si sa ne gandim 'ce am facut noi din Planetuta asta si ce rautate e in oameni' si cum sentimentele prevaleaza pana la urma si indoaie otelul lamei de buldozer.

Tigarile vor exista si in viitor.

Ray Ban vor ramane ochelarii pilotilor.

Puscasii Marini se descurca chiar si in alte galaxii si umilesc o sleatha de cercetatori prosti.

Ciresica de pe tortulet: dupa ce ca toata planeta Terra s-a englezificat si vorbeste numai in LOL-uri, OMG-uri si Fuck-uri, am ajuns ca si alta planeta si alte civilizatii sa stapaneasca limba shakespeariana.

Pamantenii ii desconsidera pe pandorieni cu credintele lor mistice in Pomul Vietii (sau cam asa ceva), insa nu se dau inapoi din a-l invoca pe Gizas al nostru.

Gizas!

 

Avatar... intradevar... multe idei originale

Ia numeste cateva idei originale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

acum o suta de ani se nastea minuanta arta a cinemaului

te asigur ca prima reprezentatie a fratilor lumiere a fost mai spectaculoasa decat orice mega efect special ai vedea tu acum

avatar este un film care la nivel de efecte si tehnici folosite nu are egal in acest moment si tehnologia folosita inseamna o noua abordare in faurirea filmelor - si ma avant sa fac o mica paralela in ceea ce priveste impactul pe care il are la public cu inventia fratilor mia sus mentionati.

acum ca tu esti gica contra si dintr-o ambitie a ta proprie si personala nu recunosti ca filmul, ca realizare si prezentare, este spectaculos, este doar o impotenta a ta. dar e parerea ta subreda si o accept.

 

am spus pe topic ca filmul m-a impresionat. este unul din foarte putinele filme de super buget, cu mega incasari si supra mediatizat care mi-a placut.

recunosc ca sunt subiectiva in aprecierea lui: imi plac sf-urile, am spirit ecologisto-umanist si sunt fan animatie. deci am destule motive sa-mi placa si totusi am si o retinere la fenomenul avatar si in special la realizatorii lui: au mizat prea mult ca super-mega bugetul filmului va aduce succesul la public si implicit alti super mega bani, iar acest fapt pus in corelatie cu povestea lui imi da o senzatie de naspa. cu banii cheltuiti pe filmul asta poate salvam padurea tropicala ...

raman in continuare admiratoarea acestei realizari si-l voi recomnada tuturor pt ca-l consider doar inceputul unei noi ere in film

Editat de `jojo`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia sa scriu si eu despre Avatar.

 

Un JEG.

O mizerie.

 

 

 

Ia numeste cateva idei originale.

Sincer ideea cu coada lor m-a impresionat... sa poti sa intri cu ea in legatura cu tot ce are simtire din jurul tau... plus ca designul personajelor este foarte interesant, culorile de-a dreptul fantastice...

Se prea poate sa ai o problema cu imaginatia daca nu poti sa simti nici un mesaj din partea filmului, desigur, dar asta nu te face un naspa, si nici nu iti ofera dreptul sa faci un mare producator de filme manelist, mai lasa-ma sa adaug ceva... ideea de americanism e prezenta si in s.f. dar nu ma leg de ea si gata,asta e. Nici mie nu imi plac treburile astea, mai lipsea reclama la coca-cola... si era complet. Nu te pune nimeni sa te uiti la el, cat despre gusturi, nu se discuta :> Fiecare alege ce vrea sa vada, si ce vrea sa simta. Tu ai ales deja :)

Editat de pisica_007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

copiii au respirat doar la scenele din laborator. eu am dat explicatii celor mici care nu citesc subtitrarea.

frumoase imagini, minunate sunetele si muzica.

poveste animata frumoasa :pardon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×