Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

;) doar pentru ca nu i-a placut Avatar nu inseamna ca este fan la filme superficiale. Poate ca ii plac filmele ce analizeaza mai profund natura umana, filme mai... reale.... stiu eu... gen 12 Angry Men sau The Life of Others.

 

N-a stiut sa argumenteze de ce nu-i place Avatar.

Spui ca e un film prost doar din cauza ca s-a vazut prost la monitorul lui? :doh:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa vad un personaj interesant de film, niste replici, un scenariu distrugator orice are legatura cu arta, cu creatia, cu transpiratia muzei.

Vreau un semn de creativitate. Ca de-aia e arta.

Altfel, e doar o filmare scumpa.

 

parole d`honore ca asta vrei sa vezi tu la un film ?

incredibil !!!

arta ?

no shit ! ca sa citez pe cineva

eu n-am afirmat ca avatar are asa ceva: ce vrei tu, contructii de personaj, semne de creativitate si ingenuozitate la nivel de scenariu sau super mesaj ce nu te lasa sa dormi noaptea... n-am zis ca o fi vrun film rusesc sau mai stiu eu ce

am spus ca atinge un nou prag si ca e bine inspirata povestea si mesajul filmului ca il recepteaza multa lume

ce ceri tu n-are cum sa-ti dea avatar

iti da in schimb posibilitatea de a evada un pic. este un rost pe care in ultimul timp realizatorii de pelicule cam uita sa-l faca ...

Editat de `jojo`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da-mi te rog 3 exemple de filme la care tu le-ai da 10 pe scara ta.

Filme de nota 10 rar gasesti. Dar eu pot da unul care mi-a placut destul de mult,acela este "Carver (Horror 2008)" care dupa parerea mea merita cam 9.

Eu,in general,la filme Horror ma uit,astea SF mi se par niste porcarii.

 

Initiatorul topicului a spus sa spunem pareri si impresii,nu sa criticam pe ceilalti,clar? :doh: Nu am venit aici cu chef de cearta,daca va arde de cearta,mai iesiti din casa sa mai vedeti lumea :doh:.

 

PS: Ce fel de reguli sunt pe Roportal de se accepta offtopic-urile? ;) Ca pana acum,in afara de primul meu post,am mai citit inca unul legat de filmul Avatar,restu sunt asa de dragul de a mai face o postare. :doh:

Editat de Drexyl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce sa spun despre film ? ca e spectaculos ? incredibil ? ca te lasa fara cuvinte ?

eu nu pot sa afirm asa ceva despre un film ... ba da !!! e exact cum am spus. si sunt multumita ca nu am de carcotit nici la scenariu.

Postul asta cine l-a scris?

 

Ia iesi afara si mai scrie-ti o data parerea, ca propriile-ti posturi nu iti sunt prea in concordanta.

Ori te lasa fara cuvinte, ori mustacesti si spui ca e ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Postul asta cine l-a scris?

 

Ia iesi afara si mai scrie-ti o data parerea, ca propriile-ti posturi nu iti sunt prea in concordanta.

Ori te lasa fara cuvinte, ori mustacesti si spui ca e ok.

 

sunt perfect concordante. te rog sa mai citesti o data. a facut o figura de stil dragutza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Filme de nota 10 rar gasesti. Dar eu pot da unul care mi-a placut destul de mult,acela este "Carver (Horror 2008)" care dupa parerea mea merita cam 9.

Eu,in general,la filme Horror ma uit,astea SF mi se par niste porcarii.

 

Initiatorul topicului a spus sa spunem pareri si impresii,nu sa criticam pe ceilalti,clar? :doh: Nu am venit aici cu chef de cearta,daca va arde de cearta,mai iesiti din casa sa mai vedeti lumea :doh: .

 

PS: Ce fel de reguli sunt pe Roportal de se accepta offtopic-urile? ;) Ca pana acum,in afara de primul meu post,am mai citit inca unul legat de filmul Avatar,restu sunt asa de dragul de a mai face o postare. :doh:

 

hahaha ! cat de haios e pustiulica asta

ii dau dreptate cu filmele de nota 10 ca nu prea mai sunt ... si ma opresc aici cu aprecierile pozitive

 

noi inca asteptam impresiile tale

ca nu am inteles decat ca nu ti-a placut si ca e un film de nota 4

noi aici pe roportal inghitim si offtopicuri - cu toate ca pana acum n-a fost nici unul flagrant - dar tot aici mai asteptam si niste argumente cand cineva da unui film nota 4 si zice ca filmul e tampit

 

si cu star trek ce ai, huh ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am vazut 3d la cinema...dupa 3 ore ma durea capul. Mi-a placut filmul...de anul trecut ca SF mi-a placut Avatar si Star Trek. Este adevarat ca filmul este previzibil dar nu stiu ce film nu ar mai fi previzibil in ziua de azi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Filme de nota 10 rar gasesti. Dar eu pot da unul care mi-a placut destul de mult,acela este "Carver (Horror 2008)" care dupa parerea mea merita cam 9.

 

:doh:) pai ala e film? ;) http://www.imdb.com/title/tt1001333/ Nota 4.7 pe imdb.

 

Rusinos :doh:

 

PS: Filmele horror ma plictisesc. Din start se stie finalul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh:) pai ala e film? ;) http://www.imdb.com/title/tt1001333/ Nota 4.7 pe imdb.

 

Si ce daca? Fiecare are gusturile lui. Fiecare vede ceva diferit intr-un film.

What dreams may come are nota 6.6 la IMDB dar tot ramane un film superb pentru mine. Spun superb pentru ca l-am vazut de cateva ori pana acum si l-as revedea cu aceiasi placere oricand.

Dead Poets Society are 2 stele de la Ebert dar asta nu inseamna ca-mi place mai putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, da "Dead Poets Society" e in top 5 la mine si "Crash - Povesti din LA"

Editat de Diela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×