Sari la conținut
Forum Roportal
Darkyn

Cererea mea in casatorie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

hmm...am fost si mi-am ales inel dupa care am fost la pizza...deci se poate spune ca am sarbatorit

Avand in vedere ce ai scris tu, ca peste 2 ani va urma fericitul eveniment, e impropriu spus cerere in casatorie, mai degraba o rezervare. :) Asta te pune intr-o postura foarte favorabila daca te vei hotara intre timp sa-i dai papucii: il scoti la o pizza si pa pa. Nu mai fii suparata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ooo gizas si daca nu s-a asezat in genunchi, cu inelul in dinti, ce?!

E mai important ce va urma dupa nunta, nu inainte si nici in timpul ei.

 

 

nu am zis ca trebuie sa fie o cere siropoasa din filmele americane, dar nici in pauza publicitara....vrei sa ne casatorim,ok bine, sa iti alegi inel si gata hai pa...si daca tu consideri sa nu conteaza ce se intampla inainte de nunta e treaba ta....anormal, dar treaba ta

 

PS: nu am zis niciodata ca vreau cine stie ce eveniment fastuos sau nunta ca-n filme, din contra

Editat de LauraNR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am zis ca trebuie sa fie o cere siropoasa din filmele americane, dar nici in pauza publicitara....vrei sa ne casatorim,ok bine, sa iti alegi inel si gata hai pa...si daca tu consideri sa nu conteaza ce se intampla inainte de nunta e treaba ta....anormal, dar treaba ta

 

PS: nu am zis niciodata ca vreau cine stie ce eveniment fastuos sau nunta ca-n filme, din contra

 

 

Si atunci de ce te supara ca te-a cerut in pauza publicitare?! Zi mersi ca te-a cerut. Daca intr-adevar asta iti doreai, sa te mariti cu el...

Nu am zis ca nu conteaza, am zis ca E MAI IMPORTANT ce se intampla DUPA nunta, in sensul ca viata frumoasa, usoara, armonioasa etc. nu ti-o face modalitatea in care te cere de nevasta, ci cum va comportati ca si cuplu, dupa nunta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si el stia cat de importanta e, sau cel putin asa credeam.

si entuziasmata?!.....mai intai socata, apoi entuziasmata si pe urma....WTF...this was IT?!....se pare ca da

 

Acuma sa nu-ti pui sperante prea mari, in 2 ani se pot schimba multe - presedintele, guvernul, moneda nationala, daramite Gigel al tau. Nu prea am mai auzit de cereri facute cu 2 ani inainte, cred mai mult ca a fost un fel de plan pe care si l-a facut el, nu cerere in casatorie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

conteaza cam orice, viata e compusa din detalii, ca o structura ADN

totul conteaza

asta nu inseamna ca totul trebuie planificat si anticipat in amanunt, sa nu mai stii ce e surpriza si spontaneitatea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intai m-a dus la primarie si apoi m-a cerut de nevasta.Si....ne-am casatorit pe loc. :)

Fara fast,fara rochie,fara inel,fara familie.Si nu am dat doi bani.As face-o din nou la fel,fara sa schimb nimic.

Familia a fost impotriva ? sau nu la ei te-ai referit cand ai spus ca nu ai dat 2 bani si acum ar fi la fel ?

 

Nu am zis ca nu conteaza, am zis ca E MAI IMPORTANT ce se intampla DUPA nunta, in sensul ca viata frumoasa, usoara, armonioasa etc. nu ti-o face modalitatea in care te cere de nevasta, ci cum va comportati ca si cuplu, dupa nunta.

Depinde, au unii o vrajeala in ei la inaintare, nu te rupi de ea nici dupa 20 ani. :roll:

Editat de Let live

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...sunt 2 tipuri de firi generale in care se pot clasifica toate persoanele, si anume cele extroverte(acele persoane"impulsive", care nu tin in ele spun ce au de spus si trec mai departe) si cele introvertite(acele persoane care lasa de la ele, adica daca le-ai suparat sau deranjat incearca sa treaca peste, asta insa pana cand se aduna si nu mai pot tine in ele si "dau afara") :roll: ...iar in cazul in care e vb de decizii importante orice persoana se gandeste de doua ori inainte de a face un pas si reactioneaza in functie de felul de a fi si gandi :blink: .

unii barbati indiferent de stiu ce prefera partenera sau ce isi doreste :) ....pt a nu da gres preferea sa spuna, iar la fapte sa treaca impreuna...asa se multumesc ambele parti: el nu o sa se simta "ranit"ca nu ti-a luat ceva "perfect"pt tine, iar ea isi permite sa-si aleaga ce-i place la sigur :spiteful: .

P.S...asta e valabil si la noi femeile...deci nu-i o raritate, diferenta e in felul de a actiona. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o relatie atat de lunga, sunt sigura ca s-a pus de mai multe ori problema casatoriei, de genul "cand o sa fim noi casatoriti, o sa facem si-o sa dregem". Dupa atata timp si mai multe discutii de genul asta, sa vina si sa spuna "vrei sa fii sotia mea" e cam.. Doooh? Nu se subintelegea? Poate nu iti stia masura la deget si a fost mai prudent sa il alegi tu. Si mai putin romantic, e drept, dar mai practic.. Daca nu a fost destul de abil sa-ti afle masura dinainte..

Tu il cunosti mai bine, probabil, nu se poate sa nu te fi asteptat la asa ceva.

Totusi, te-a cerut de aniversarea voastra. Poate a vrut sa isi ascunda emotia in spatele indiferentei aparente..

 

Alta treaba e cand nu se pomeneste nimic de casatorie, niciodata si vine el si-ti face surpriza...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cerere in casatorie... din inertie. :)

 

Dupa 2 ani si jumatate, nu stia ce numar porti la deget ?

 

'Valoarea unei femei, sta in dorinta celui care o vrea"

..mai mai..cu le stiti voi femeile pe toate...

cum vine asta.."cerere in casatorie din inertie"???

nu cred ca cineva poate intelege...

..si eu am facut cererea in casatorie tot dupa 2 ani de stat impreuna...

si am facut asta chiar de 3 ori...

prima oara am luat un inel cu perla ..fara sa stiu ca a mea sotie este mai superstitioasa ( chestii femeiesti..deh )

a doua oara am cerut-o in casatorie intr-o manastire in Paris, unde am fost pus sa stau in genunchi...:roll:)

( cica asa este frumos...:yahoo:)) )

una peste alta a fost misto cererea...am fost felicitati de mai toti turistii din manastire, au facut poze cu noi :spiteful:))

si a 3-a oara a trebuit sa o cer da la parintii ei ...

 

si dupa alti 2 ani am facut nunta de la care a trecut 1 an..

 

bydy...valoarea unei femei se vede in zambetul barbatului cand intra pe usa..in buchetul de flori pe care barbatul il tine ascuns la spate..in respectul lui pentru ea si in imaginea cuplului format in fata oamenilor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii barbati nu-s asa atenti la detalii (unii nu cunosc superstitiile sotiei, alti barbati nu cunosc marimea degetului, etc)

 

Dar da, faptul ca de aniversarea voastra stateati la tv.. zice ceva de blazarea in care ati intrat, cred eu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×