Sari la conținut
Forum Roportal
Darkyn

Cererea mea in casatorie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt banii Nostrii, nu ai mei si ai lui....

 

 

Sigur, sigur ... mai vorbim dupa . :alien:

 

 

Apropo, tu vrei sa te casatoresti cu un barbat care nu'i pe placul tau ?

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apropo, tu vrei sa te casatoresti cu un barbat care nu'i pe placul tau ?

 

 

 

Nu am zis ca nu e pe placul meu, daca nu era evident ca nu ajungem sa vorbim despre casatorie.

Daca a gresit asta nu inseamana ca nu imi place nimic la el, oricine greseste, o sa trec peste ca doar nu o sa stau suparata la nesfarsit. Deja am discutat despre asta, a inteles unde a gresit el, unde am gresit eu si totul e ok.

Iar banii sunt si acum, inainte de casatorie, ai nostrii deci dupa nu va fi o problema.

Editat de LauraNR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am zis ca nu e pe placul meu, daca nu era evident ca nu ajungem sa vorbim despre casatorie.

Daca a gresit asta nu inseamana ca nu imi place nimic la el, oricine greseste, o sa trec peste ca doar nu o sa stau suparata la nesfarsit. Deja am discutat despre asta, a inteles unde a gresit el, unde am gresit eu si totul e ok.

Iar banii sunt si acum, inainte de casatorie, ai nostrii deci dupa nu va fi o problema.

Ok, important e sa va intelegeti , nu ? :alien:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

LoooL!

Aia nici nu a fost cerere in casatorie.Mai mult ati cazut de acord.

De obicei barbatii gandesc in viitor, fac planuri, calculeaza.

Revii tu peste 2 ani sa ne povestesti cererea ta in casatorie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LoooL!

Aia nici nu a fost cerere in casatorie.Mai mult ati cazut de acord.

De obicei barbatii gandesc in viitor, fac planuri, calculeaza.

Revii tu peste 2 ani sa ne povestesti cererea ta in casatorie.

 

Poate asa gandesti dumneata.... unii barbati gandesc in prezent ... fac planuri si calculeaza acum .... dar asteapta rezuoltatul mai tarziu... Parerea mea este ca a fost o cerere veridica... nu un acord... acordul putea sa existe si din prima zi in care s-au vazut :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok am trecut peste felul in care s-a produs evenimentul. Moving on. Ce ma deranjeaza pe mine e faptul ca ne casatorim peste 2 ani. Adica 2 ani jumate pana acum, plus inca 2 ani, plus ca ne mutam impreuna dupa ce face el 23 de ani, plus plus plus. Toate impuse de el. Am intrebat si eu sa nu mor proasta de ce neaparat dupa master adica peste 2 ani si de ce dupa ce face 23 de ani. Adica wtf, ce conteaza 1/2/3/N luni/zile inainte de ziua aia. Raspuns: se mai maturizeaza. Really? te maturizezi asa peste noapte. Mi se par numai mie ciudate chestiile astea? Nu e aiurea ca are conceptiile astea complet imbecile. De ce imbecile? Pt ca nu are un raspuns concret veridic la nici una dintre intrebarile de mai sus. Adica e stupid, ne casatorim si ne mutam impreuna cand vor piticii din capul lui, asta e singurul motiv. Si ce e mai aiurea e ca e mai tot timpul ...abea astept sa ne casatorim, abea astept sa ne mutam impreuna, vai ce ma oftic ca trebuie sa plec acasa. Pai daca e asa atunci de ce mai pui deadline-uri stupide? Si de fiecare data cand vreau sa discutam desprea chestia asta (ca a impus el toate termenele astea) zice ca am eu idei preconcepute (auzi eu) si ca ma iau dupa ce vad la altii(adica pe forum, prin diverse reviste sau ce mai povestesc prietenii despre relatiile lor). Eu nu mai iau dupa ce zic altii ci doar ii arat ca se poate si altfel, ca nu trebuie sa fie cum vrea el, ca nu trebuie sa planificam totul peste ani si ani si sa asteptam pana la pastele cailor.

Editat de LauraNR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu scuzele de rigoare, e iubitul tau dar nu prea intelegi felul cum gandeste si poate in primul rand tu ai nevoie de acei 2 ani, nu el!

 

daca tu nu-i vezi motivatia nu inseamna ca ea nu exista, poate are si el defectul ca nu poate sa iti explice pe intelesul tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×