Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sint de aceeasi parere.

Si eu, numai ca el nu se referea la Biblie, ci la invatatura lui Hristos.

Or Biblia nu cuprinde numai asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cantitatea de har a preotilor este extrem de variabila, de la zero (ceea ce am intilnit) pina la mare (ceea ce pina acum eu din pacate nu am intilnit)

 

daca preotul nu este vrednic sa slujeaca in altar vine ingerul din cer si il inlocuieste...

si daca nu ma crezi ii problema ta...

nu mai am chef sa iti raspun la chestile astea ce le iei in batjocura...

Viata preotului ii una...si harul lui Dumnezeu care lucreaza in el ii altul...

 

cantitatea de har a preotilor este extrem de variabila, de la zero (ceea ce am intilnit) pina la mare (ceea ce pina acum eu din pacate nu am intilnit)

 

as vrea sa cumpar si eu de la tine un aparat deala de masurat harul si pacatele...sa vad pe unde ma situez...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

evanghelia se propovaduieste mai intai cu viata si pe urma cu vorba, de cate ori sa va mai zic.

Preotii va prostesc cu lozinca asta ca sa va inchida gura.

Daca ar fi cum ziceti voi, preotia ar trebui sa fie DOAR o meserie, ceea ce si este, pentru cei mai multi asa-zisi preoti.

Preotia, daca vine de la inceputuri, trebuie sa fie UN MOD DE VIATA!!!

Doamne, ce bazaconii vi se baga in cap!

 

Pe vremea cortului, preotii lui Israel se curateau inainte de a intra in Cort, si totusi intrau legati cu o sfoara, de frica sa nu ii nimiceasca Dumnezeu, cu toata curatia lor si sa nu mai poata iesi de acolo.

Si tu spui ca vine ingerul? S-a mai imblanzit Dumnezeu, in ultimele mii de ani?

 

In ce alta religie preotii beneficiaza de atat de multa indulgenta? In ce alta religie nu se tine cont de viata preotului? Preotul trebuie sa fie exemplu pentru credinciosi, in biserica si in afara ei. PUNCT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca preotul nu este vrednic sa slujeaca in altar vine ingerul din cer si il inlocuieste...

il cheama vorbind in "limba ingerilor"?

confunzi borcanele, harul vine din cer, dar nu oricine e in stare sa-l primeasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as vrea sa cumpar si eu de la tine un aparat deala de masurat harul si pacatele...sa vad pe unde ma situez...

cred ca la pacate, dar trebuie sa te masor mai de aproape, la distanta aparatul mai da si erori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
il cheama vorbind in "limba ingerilor"?

confunzi borcanele, harul vine din cer, dar nu oricine e in stare sa-l primeasca.

bine ca l`ai primit tu...Dumnezeu sa ne ajute la amndoi

merem fiecare cu borcanele noastra inainte...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe vremea cortului, preotii lui Israel se curateau inainte de a intra in Cort, si totusi intrau legati cu o sfoara, de frica sa nu ii nimiceasca Dumnezeu, cu toata curatia lor si sa nu mai poata iesi de acolo.

Se pare ca era o meserie cu grad inalt de periculozitate. Adica daca intra unu' mirosind a bautura, imediat zap-zap!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca era o meserie cu grad inalt de periculozitate. Adica daca intra unu' mirosind a bautura, imediat zap-zap!

:P) Buna asta... Dar trecand la lucruri serioase, mi se pare aberant sa spui ca un anume preot este inlocuit cu un inger...

 

Hmmm.....

 

Nu vad in ultimele postari nimic demonstrat cu Biblia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu, numai ca el nu se referea la Biblie, ci la invatatura lui Hristos.

Or Biblia nu cuprinde numai asta.

Pai Vechiul Testament e si mai usor de inteles, in afara de alte citeva chestii, e in mare istoria poporului evreu.

Contine si niste chestii amuzante, de exemplu cum au cucerit evreii o cetate: S-au prefacut ca sint "pretini" cu respectivii, si ca sa intareasca pacea dintre ei i-au prostit pe respectivii sa "se taie imprejur". Ceea ce la adulti e destul de dureros si le limiteaza miscarile citeva zile. Iar atunci cind erau respectivii in perioada critica si nu se prea puteau misca de durere, au tabarit pe ei si i-au casapit.

Strategie militara de inalta clasa! :P

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×