Sari la conținut
Forum Roportal
Crystal_C

Te poti indragosti, exista dragoste pe net?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te poti indragosti de o persoana de sex opus doar din discutiile de pe internet? Poti crede pe cineva care iti spune ca sa-a indragostit de tine si de discutiile avute pe diverse teme?

 

Eu cred ca nu, dar astept parerile voastre. Mai tarziu o sa va dau un exemplu pe care la-am trait; e cel putin bizar dar nu vreau sa va influenteze parerile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai in primul rand, n-ai de unde sa stii ca intr-adevar e de sex opus... :pee

ca sa te indragostesti de cineva, trebuie sa iti placa mai multe lucruri la persoana respectiva, in afara de modul in care vorbeste/scrie pe net...daca tu abia stii ca stie sa conjuge verbul "a fi", cum ai putea sa te indragostesti de el/ea? :spiteful:

ai putea, eventual, sa te indragostesti abia dupa ce la-ai intalnit/ai intalnit-o..dar chiar si-atunci, e putin probabil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca baietii sunt mai tari la textele astea. :o: Ei se "indragostesc" pe net foarte repede. De ce oare? De ce cred ei ca "versurile" cu indragostitul sunt cele mai apreciate de fete?

 

Apropo de "a fi", foarte putini din cei cu care am vb pe chat au stiut sa-la conjuge cum trebuie. :spiteful: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca baietii sunt mai tari la textele astea. ;) Ei se "indragostesc" pe net

 

Aici nu sunt de acord cu tine... mie unul imi e imposibil sa ma indragostesc (uf, ce cuvant mare! ) de o persoana de pe net, alaturi de care mai schimb cateva vorbe "on-line "..cine pateste chestia asta cred ca e putin labil psihic, o persoana care a devenit dependenta 100 % de internet si de "placerile" pe care acesta le ofera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..cine pateste chestia asta cred ca e putin labil psihic, o persoana care a devenit dependenta 100 % de internet si de "placerile" pe care acesta le ofera.

[snapbacca]29912[/snapbacca]

 

BINGO(u)!

 

Mi-a placut raspunsul. O sa ofer un caz real pentru exemplificare, caz care pe mine cel putin m-a depasit. Dar mai astept pareri inca. ;)

Editat de Crystal_C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca se poate! sincer, poti cunoaste o persoana cu care vorbesti pe net de o mie de ori mai bine decat pe viu. intr-adevar, exista persoane care nu pot conjuga bine un verb, si de cele mai multe ori daca ai o relatie cu cineva prin intermediul netului acea relatie nu va ajunge niciunde, dar se poate intampla. Netul e triccay pentru ca posibilitatea de a minti e mai mare decat de obicei. Dar nu trebui exclus ca exista si persoane sincere-cel putin mai am speranta asta de la oameni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te poti indragosti de personalitate sa, de felul cum gandeste, cum reactioneaza in conversatie .. ai vrea ca aceasta relatie virtuala sa aiba loc si in real. Cei romantici si visatori sunt cel mai usor prinsi in plasa acestui joc. Dar asta nu inseamna ca esti labil psihic, esti visator.. minunat este atunci cand visul devine realitate! :caing: ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar din vorbe e mai greu sa te indragostesti. Dar daca adaugi la aceasta mixtura si o poza si eventual niste vorbe (voice chat e la moda) se poate apropia de punctul de fierbere.

Netul ofera posibilitatea de a selectiona si cunoaste persoane intr-un mod ceva mai diferit. Si avand destule exemple la indemana - 90% din cunostintele mele au acces la net - pot sa zic ca indragostirea poate sa se manifeste la orice varsta, dar cei tineri sunt mai susceptibili.

E adevarat, dupa cateva episoade din astea devii imun si poate si scarbit, dar netul continua sa faca victimele sale ;)

Si nu, nu cred ca esti labil. Asta ar insemna ca si sa arzi de nerabdare sa-ti suni iubitul/iubita e tot un exemplu de labilitate - si nu e.

Netul poate fi doar un alt mijloc de a ajunge la cei dragi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stati asa.....sa lamurim o chestie..poate sa iti placa foarte mult o persoana de pe net si sa te indragostesti de ea dupa ce te intalnesti live cu ea si o cunosti mai bine..deci poate exista o oarecare simpatie creata de internet.......dar cuvantul dragoste este mult prea mare pantru asa ceva,,,

oricum..eu prietena mi-am cunoscut-o pe net.....mi-a placut cum gandeste si cum arata...ne-am intalnit...si apoi incet incet am descoperit ca ne potrivim si ca tinem unul la altul..dar asta in timp...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oca, va dau si situatia concreta.

Acum 2 luni am intrat pe un room chat pe yahoo. Cautam ceva despre literatura contemporana din Asia si nu gasisem pe Google, speram sa cer informatii de la useri. A intrat in vb un tip din Pacaistan. Greseala(daca o pot numi asa) este ca i-am dat acceptul sa ma treaca in lista de prieteni ... eu nu il am in lista nici acum.

 

De atunci la orice ora daca ma vede ca sunt online vrea sa vb cu el, si sincer imi adreseaza intrebari cam idioate(tipul are 20, dar nu prea pare dupa felul in care gandeste). Eu il evitam, pentru ca nu ii inteleg nici engleza si habar nu aveam ce vrea de la mine.

 

Acum o saptamana, intr-o zi cand exagerase cu buzz-urile si imi intinsese nervii la maximum, i-am zis ca ii dau ignore daca nu intelege ca sunt ocupata; mi-a zis ca daca nu il inteleg ca el ma iubeste se sinucide. Nu la-am crezut si am facut glume dar mi-a explicat ca la ei (islamism), sa mori in razboi sau din iubire e un act de onoare pe cand la mine(crestinism) ...o sa-la am pe constiinta toata viata.

 

Am incercat sa ii explic ca nu are cum sa ma iubeasca si in nici un caz nu am eu cum sa-la iubesc... dar mi-a spus ca "love will find a way" ;) Nu am mai vb cu el ca stau mai mult pe invisible, dar mi-a zis ca vrea sa fiu prima lui sotie. :blinca:

 

Daca voi intelegeti explicati-mi si mie ca ma depaseste. A... sfat: NU intrati pe Pacaistan niciodata daca vreti chat.!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×