Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

4 hours ago, ♫ Blues ♬ said:

Cu totul. :smile:

Parca am avut ceva presimtiri de schimbare. La inceputul lunii, pentru prima data in 14 ani, mi-am cumparat bilet de avion catre Romania. 

Treci și prin Constanța, da? Trecem pe la Ovidiu, îți spun o poezie, după care mergem prin zonă să păpăm ceva, să bem o bere și să ne povestim planurile de viitor :smile: 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Vriies a spus:

 

Dar dacă, poporul, a avut cumva o sclipire și a ales măcar binișor, iar consecințele vor fi unele favorabile? Excluzi din start asta? 

 

Nu exclud din start nimic.

Iata ce zice acum Basescu (este la B1 TV) :  " USR  are orientare Neo-Marxista"(din ce-am vazut scris de catre aceasta televiziune si mi se pare uluitor si nu-mi prea vine sa cred ca ar avea aceasta opinie despre USR!). "Dancila greseste ca nu demisioneaza". "Dragnea nu a mai avut luciditate". " Valul anti PSD nu s-a oprit".

Ce solutii se pot gasi?

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Vriies a spus:

Rezultatele alegerilor nu sunt o dezamăgire, decât pentru aldiști și pesediști și nu-i nimic trist. Dimpotrivă, pare a fi mai degrabă un motiv de bucurie, mai ales pentru faptul că oamenii înțeleg să fie responsabili. 

Dezamăgitor și trist va fi doar dacă cei care au câștigat acum  încrederea și speranța votanților nu vor confirma pe termen imediat și mediu.

Asa e, nu sunt o dezamagire, suna prea dramatic. Totusi, fara sa vreau sa fiu pesimistul care strica petrecerea, euforia asta cum ca romanii s-ar fi trezit, bazandu-se pe aia 20% ai Usr-ului, procente sub psd, e putin umflata. Cat despre alianta cu Pnl, ea exista ca sa omoare stanga, sa vedem cand va veni vremea impartelii cat de aliati vor fi.


Poate pe multi ii incanta ca psd nu mai are 40%, pe mine ma ingrozeste ca inca au mai au 25%. Brontozaurii astia renasc iar si iar si lasa senzatia ca n-o sa moara niciodata. Si pensionarii si analfabetii nu mor de pe o zi pe alta. Si sunt multi. Tanarul de 18 ani nu va resimti nici el niciun beneficiu imediat, iar sensibilitatea lui e suficient de subtire incat sa-l cuprinda lenea la urmatoarele alegeri.  Repet, nu vreau sa fiu pesimist, dar macar sa fim precauti si sa-i tinem in priza, ca asa ne-am umflat si la prezidentiale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 52 minute, Lucia N a spus:

Ce solutii se pot gasi?

O solutie ar fi sa il eliberam pe Dragnea si sa il rugam sa ne ierte si sa ne calauzeasca cum stie el mai bine :derisive:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Gaslight a spus:

O solutie ar fi sa il eliberam pe Dragnea si sa il rugam sa ne ierte si sa ne calauzeasca cum stie el mai bine :derisive:

:lol2: Lucia o sa fie de acord.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Enki a spus:

:lol2: Lucia o sa fie de acord.

:laugh: Iar ma "discutati" pe mine? Sper ca nu mai recurgeti la jigniri si atacuri la persoana mea!

On: Anuntul PNL-ului este ca vor initia o motiune de cenzura. Are sansa sa treaca? 

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot sper ca se va gasi un grup hotarit de pensionari care sa ia cu asalt penitenciarul Rahova pentru a-si elibera idolul :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Lucia N a spus:

:laugh: Iar ma "discutati" pe mine? Sper ca nu mai recurgeti la jigniri si atacuri la persoana mea!

 

Pai daca esti o femeie matura, bogata, sanatoasa, blanda (sau blonda) si benefica... :lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Gaslight a spus:

Eu tot sper ca se va gasi un grup hotarit de pensionari care sa ia cu asalt penitenciarul Rahova pentru a-si elibera idolul :lol2:

Lucia, te bagi?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×