Sari la conținut
Forum Roportal
Alyyna

Ideea de cuplu si neajunsurile ei sexuale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa nu mai creada ca, ...marimea conteaza ! :)

 

 

Da. Care ar fi aia ? :doh:

 

 

1.Pentru ca suntem femei, si blonde!

 

2. Pentru ca suntem femei si nu marfuri. Si trebuie sa ne impresionati, daca vreti sa ne vedeti fara chilotei.

 

3.Pentru ca suntem femei si suntem vesnic nehotarate.

 

4. Nu facem decat sa fim ca si voi. Aceleasi intrebari ne punem si noi.

 

5. Pe moment, noi nu avem intrebari. Asteptam sa va maturizati.

 

Marimea nu conteaza. Conteaza ce stii sa faci cu ea.

 

1. Asta-i discriminare. Daca unele femei gandesc mai incet, asta nu inseamna ca toate-s "blonde". Iarasi..nu conteaza culoarea parului.

2. Nu toti barbatii vor sa vada culoarea chiloteilor femeilor (sau ce au pe dedesubt). Unii stiu sa aprecieze femeia si fara sa faca sex cu ea. Daca relatiile pe care le-ai avut au fost ratate, inseamna ca tu le-ai permis sa te trateze ca pe o marfa.

3. Daca suntem femei asta nu inseamna ca suntem si nehotarate. Sunt multe care stiu ce vor si stiu cum sa abordeze o problema mai delicata.

4. Asta inseamna copiere. Nu-i mai bine sa nu ai pe nimeni care sa-ti fie model? Stii tu..vorba aia : Be yourself..be you.

5. Eu am intrebari. Dar ma pregatesc sa ma duc la lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce crezi asta?

Pentru ca studiile stiintifice spun una iar aici pe site reiese altceva si eu am mai multa incredere in studiile stiintifice decat in opinia celor de pe site.

 

Situatie ipotetica : are sot si amant . Cu sotul nu are mereu orgasm, cu amantul....are .

La cine sa se raporteze pt a raspunde sincer ? :)

 

Si cu alea care nu au amant iar sotu nu le satisface cum ramane? Sunt atat de rare? Ma indoiesc!

Nu zic nu, sunt foarte multe femei satisfacute... dar procentual... nu atat de multe. :doh:

 

 

Marimea nu conteaza. Conteaza ce stii sa faci cu ea.

 

Mai corect este: Marimea nu conteaza atat timp cat se afla in parametri normali. Daca e cat o aluna sau cat tubul de oxigen... sigur o sa conteze.

Editat de Cavalerul_Jedi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca studiile stiintifice spun una iar aici pe site reiese altceva si eu am mai multa incredere in studiile stiintifice decat in opinia celor de pe site.

 

 

 

Si cu alea care nu au amant iar sotu nu le satisface cum ramane? Sunt atat de rare? Ma indoiesc!

Nu zic nu, sunt foarte multe femei satisfacute... dar procentual... nu atat de multe. :)

Nu intodeauna studiile stintifice au dreptate, sunt relative.De exemplu daca la faza cu orgasmul sa facut studiul p un esantion de 2000 de femei si 30% din ele au zis ca au si restul, 70%,ca nu au,acest procentaj il pun la general. De unde stiu ei ca celelate femei care nu au fost intrebate nu au avut toate orgasm?

Editat de Alyyna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu intodeauna studiile stintifice au dreptate, sunt relative.De exemplu daca la faza cu orgasmul sa facut studiul p un esantion de 2000 de femei si 30% din ele au zis ca au si restul, 70%,ca nu au,acest procentaj il pun la general. De unde stiu ei ca celelate femei care nu au fost intrebate nu au avut toate orgasm?

Depinde de cat de reprezentativ este esantionul pentru populatia studiata. Daca esantionul este reprezentativ si suficient de mare, se poate avea incredere in rezultatele obtinute. Cand lucrezi cu numere mari, situatiile de genul celei descrise de tine devin foarte foarte improbabile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde de cat de reprezentativ este esantionul pentru populatia studiata. Daca esantionul este reprezentativ si suficient de mare, se poate avea incredere in rezultatele obtinute. Cand lucrezi cu numere mari, situatiile de genul celei descrise de tine devin foarte foarte improbabile.

As crede ca e adevarat doar daca ar fi intrebate jumatate din populatia feminina si ar rezulta ca nu au mai bine de jumatate...Intreab-o pe prietena ta sau sotie daca ai si ai sa vezi ca e deacord cu mine.

Editat de Alyyna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As crede ca e adevarat doar daca ar fi intrebate jumatate din populatia feminina si ar rezulta ca nu au mai bine de jumatate...Intreab-o pe prietena ta sau sotie daca ai si ai sa vezi ca e deacord cu mine.

nu e nevoie de un esantion atat de ridicat...

In ceea ce priveste intrebatul prietenelor... nu-i orgasmul chiar atat de "every time". Acum poate e si din cauza faptului ca nu-s cine stie ce priceput in domeniul asta. In acelasi timp nu cred ca sunt nici cel mai jalnic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e nevoie de un esantion atat de ridicat...

In ceea ce priveste intrebatul prietenelor... nu-i orgasmul chiar atat de "every time". Acum poate e si din cauza faptului ca nu-s cine stie ce priceput in domeniul asta. In acelasi timp nu cred ca sunt nici cel mai jalnic.

Nu depide intodeauna de cat de "bun" e barbatul ca femeia sa aiba orgasm,depinde mai mult de starea ei in acel moment daca e stresata de la munca sau daca are o impresie proasta despre corpul ei si multe altele...Nu cred ca exista femeie care sa aiba "every time"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gasesc ele o modalitate sa rezolve aceasta situatie . :)

 

Eu nu as 'plange' atat de mult femeile.

Mai repede sunt de compatimit barbatii. Barbatii care, desi nusunt satisfacuti sexual de sotii, sunt catalogati in fel si chip cand cauta prin alte parti.

 

Cred ca femeile nu raman intr`o relatie daca nu sunt satisfacute. Indiferent din ce pdv.

Nu toate femeile considera ca la baza unei relatii sta sexul,pt unele e mai importanta intelegerea,iubirea si respectul,eu as sta si cu unul impotent si daca il iubesc si ma iubeste nu l-asi insela niciodata...Deci nu consider asta un motiv sa inseli..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu toate femeile considera ca la baza unei relatii sta sexul,pt unele e mai importanta intelegerea,iubirea si respectul,eu as sta si cu unul impotent si daca il iubesc si ma iubeste nu l-asi insela niciodata...Deci nu consider asta un motiv sa inseli..

ai zis bine DACA :) deci pina acolo bydy are dreptate :doh:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai zis bine DACA :) deci pina acolo bydy are dreptate :doh:

multa iubire

pai daca nu il iubesti sau nu te iubeste il lasi nu trebuie sa il inseli,eu zic ca asa e corect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×