Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

gheorghe, pentru mine, prietenii prietenelor cele mai bune sunt TABU.

Lasand la o parte asta, pentru ca nu poti porunci inimii, sa zicem, putea sa rupa relatia cu ea mai intai, apoi sa se afiseze cu cealalta. NU cum a procedat el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pare destul de ieftina.

Eu am spus conditiile in care m-as duce la nunta. ce ciudat, par mai draguta decat sunt. daca e ieftin, atunci de ce nu ?

 

asta e chiar deplasat

Imi dau si eu seama ca cel mai dragut ar fi sa se ocupe ea de organizare, sa preia tot stresul ca el sa fie cu adevarat fericit.

Editat de Alina33

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu bani cash, dar sa-mi ia rochie, pantofi de ocazie, sa-mi plateasca ziua la salon, ceva ca sa ma simt eu bine si sa ma impac cu ideea si sa vad ca ei accepta pierderile de razboi.

 

asta e chiar deplasat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde era vorba de iertare ? Si-a cerut cineva scuze si nu mi-am dat eu seama ?

De aici "sa vad ca ei accepta pierderile de razboi" se deduce ca accepti pacea daca ofera ceva la schimb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stie ca nu-i vina ei, din moment ce constientizeaza ca el nu o poate privii in ochi de rusine.

 

Pe de alta parte tot faceati voi pledoarie pentru dragoste.

Uite ca dragostea nu e nici rationala, nici morala, nici inteligenta, e doar pasiune.

Daca cei doi s-au indragostit de ce sa se puna ea in calea fericirii lor?

Si de ce sa-i consideri lipstiti de caracter daca s-au lasat dusi de valurile pasiunii?

Nu pe asta bateti moneda? Acum de ce nu aduceti elogii iubirii?

O relatie nu inseamna doar sentiment, Moftangiule.

In primul rand ca ceea ce au facut ei tine de moralitate. Eu bat moneda si pentru prietenie. Si pentru iubire materna. Asta nu inseamna ca ne putem construi fericirea pe nefericirea altora si cu siguranta nu este ceva de admirat ce au facut ei.

Dragostea nu este doar pasiune. Este respect, intelegere, comunicare, chimie si pasiune. Iar eu nu cred ca a spus cineva sa se puna in calea fericirii lor. Una este sa treaca peste ceea ce i-au facut ei, dar de aici pana la a o chema la nunta lor este cale lunga. Este culmea nerusinarii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Una este sa treaca peste ceea ce i-au facut ei, dar de aici pana la a o chema la nunta lor este cale lunga. Este culmea nerusinarii.

 

:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ah, pardon. Vorbim impreuna si ne intelegem separat, diclo. N-a spus nimeni sa isi faca din asta o vendeta. Razbunarea cea mai dulce este indiferenta si mersul inainte.

Trebuie sa realizeze ca nu este vina ei si sa ii scoata pe cei doi insi din viata ei cat mai repede. Si sa concluzioneze ca-s doi oameni de nimic pentru care nu merita sa sufere, in primul rand. Iar ea nu face asta.

 

N-am spus că ai fi pomenit tu de răzbunări, ci am povestit cum o percep eu pe fată, despuiată de maliţiozităţi. N-o văd duc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×