Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Esti fantastica ! Am incercat sa intorc pe toate partile reactia ta si in orice sens as privi, tot demna de lauda esti. La 23 de ani o asemenea intelepciune dar si putere , foaaaarte rar intalnesti !

ps: :blink:

 

De cum am citit povestea m-am gandit ca cineva sustinut-o si sfatuit-o pe Alla sa gandeasca asa. Se spune ca nu timpul vindeca ranile, ci dragostea.

 

Alla, sper ca esti bine, intr-o zi o sa te simti din nou fericita. Iti doresc o revenire rapida.

 

Nici eu nu sunt de acord cu mersul la nunta. Sa treci cu bine peste situatia penibila de la nunta nu te face mai puternic, face inima sa se inchida si sa nu mai simti suferinta (dar nu devii mai puternic, ci insensibil); nu mai simti durere, dar nici dragoste.

 

Am vazut zilele astea un film, o comedie: School for Scoundrels. In film e o situatie oarecum asemanatoare, doar ca reactia la situatie e diferita. Merita sa-l vezi, e amuzant!

 

E vorba despre un tip timid, genul care pierde toate oportunitatile in viata, care se inscrie la o scoala de cladit increderea in sine. Cu ce invata pe-acolo reuseste sa o cucereasca pe fata de care era indragostit, o vecina de bloc si povesteste la scoala progresele relatiei... ca sa afle mai tarziu ca proful lui, un tip supertare, i-a furat iubita. In rolul profesorului e Billy Bob Thornton:

billy-bob-thornton.jpg

 

iar in rolul "loser"-ului e Jon Heder:

bench04020621.jpg

 

Toti colegii il sfatuiesc sa renunte pentru ca nu se poate pune cu profesorul care e un tip tare pe toate planurile, dar el nu vrea sa renunte... razboiul dintre ei e foarte amuzant.

Nu e aplicabil pentru toate situatiile, uneori e mai intelept sa pierzi/sa renunti... si, ma rog, e ca in filme, dar e un film al carui mesaj este ca trebuie sa lupti atunci cand consideri ca tu ai mai multe de daruit si sanse mari sa-ti faci partenerul mai fericit (decat poate adversarul :blink: ).

 

PS: Daca vrei sa le dai sah mat la partida asta da-te ca ai inceput o relatie cu un tip aflat la studii pe un alt continent (Africa, America, Asia), care din cauza fusului orar nu poate chat-ui decat sambata exact la ora nuntii. Astfel tai toate legaturie cat mai repede si definitiv (fostul tau amic nu e constient de pierdere deocamdata, pentru ca va are pe amandoua, pe ea trup si suflet, iar pe tine...suflet, deci nu astepta nici o reactie eliberatoare din partea lui la nunta).

 

Numai bine!

Editat de Roxana5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te admir. Pe mine nu ma lasa stomacul nici sa ma uit la poze cu prietenul meu si fosta sotie, desi au divortat cu mult inainte sa ma cunoasca. Nici nu pot sa-mi inchipui cum ar fi...Totusi sa mergi la nunta e un act de stoicism dus pana la extrem...Nu credeam ca exista persoane capabile sa vrea sa treaca prin asta. Cad totusi din ce scrii ca inca il iubesti la fel ca inainte; ce javra mai e viata asta uneori, loveste unde nu te-astepti. Cred cu tarie ca fiecare va culege ce a semanat. O fi un motiv si pentru asta. Felicitari pentru curaj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei bine...ok...

alege-l pe tipul cu barbison din prima (ca da bine)

pe urma o sa te gindesti ca al doilea e mai fain

o sa te razgandesti sigur ca ar fi fost mai bine prima alegere decit ultima ....daca ne mai dai indicii asupra starurilor, o sa ne gandim ca de fapt primul asezat in pat e mai beton decat al doilea care sta pe loc si....men... :blink:

 

 

 

in final ...o sa iti cresti singura copiii.

Editat de nimfa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca s-a dus la nunta si n-a rezistat sa-i vada in fata altarului .acum sufera in tacere si ii trebuie timp sa treaca peste cele intamplate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×