Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

So..ma duc ..cu fetele, baietii..toti prietenii..o sa fie ok, pt ca ei imi sunt alaturi si stiu ca o sa trec si peste asta

Corect. :jester:

 

Nu a fost sa fie al tau, o sa fie altul.

Nu s-au terminat barbatii si sa nu ai impresia ca el era cel mai grozav.

Sunt destui mai buni decat el.

Tu trebuie sa-ti vezi de cariera si sa inveti din experienta asta ca nu merita sa faci sacrificii pentru nici un barbat si pentru nici o prietena, si sa nu ai incedere absoluta in nimeni.

Capul sus, si distractie placuta.

Nu te gandi sa ti s-a dus sansa ta, sansa ta o sa vina.

 

Vorba uneia de pe aici, "fiecare sut in fund e un pas inainte".

 

PS Sa ma scuze autoarea vorbei ca nu am retinut numele.

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie nu-mi pare bine.

Daca ii era bine, era fericita si se bucura ca a scapat de 2 persoane care nu meritau sa respire pe langa ea. Dar ea se invinovateste si isi provoaca singura suferinta, se autoflageleaza, daca vrei sa ii spui asa.

Nu poate sa-mi para bine ca ea este intr-o stare deplorabila.

 

Eu n-o văd aşa, dimpotrivă mi se pare a fi un om care nu-şi modelează din SUFERINŢĂ statui şi nici nu-şi face din VICTIMIZARE un scut care să-i confere abilităţi de "bătăuşă"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A, chiar, mai da si bani :jester:

Dupa ce ca si-au batut joc de mine, mai vor si banii mei :)

Foarte tare.

 

 

Chiar asa, mai e si pe bani! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A, chiar, mai da si bani :jester:

Dupa ce ca si-au batut joc de mine, mai vor si banii mei :)

Foarte tare.

Nu stiu de ce se ignora mereu, aspectul acesta. Daca si prietenii ei sunt alaturi de ea, s-ar putea sa nu vina daca EA nu apare, deci se duc multi bani pe apa sambetei (rezervari, plus alte fete lungi). Eu as cere niste bani daca ei ar vrea neaparat sa vin, mai ales ca dupa 6 sau 8 ani de stat impreuna, dupa ce am renuntat si la dans, sa raman cu nimic, e chiar foarte trist. M-as considera proasta si ca am meritat-o, asa cum se simte si ea acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu n-o văd aşa, dimpotrivă mi se pare a fi un om care nu-şi modelează din SUFERINŢĂ statui şi nici nu-şi face din VICTIMIZARE un scut care să-i confere abilităţi de "bătăuşă"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Povestea mea.. a inceput acum aproape 9 ani :jester:.. intr-o superba zi de 14 februarie

 

Totul a fost frumos..am fost impreuna de la 14 ani (8 ani)..

 

Life's short... better move fast :)

 

este foarte bine ca sa intamplat asa si nu ati trait in minciuni ani buni

 

gandeste-te cum ar fi fost o viata falsa alaturi de acel barbat si acea prietena

 

ceea ce trebuie tu sa faci acum este sa iti vezi de viata ta si sa iti cauti fericirea asa cum si ei considera ca au gasit-o in acest fel

 

nu trebuie sa ii urasti ... incearca sa vezi asta ca pe o eliberare de ceva ce in final mai mult te-ar fi chinuit

 

dragostea nu trebuie sa inlantuiasca ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu de ce se ignora mereu, aspectul acesta. Daca si prietenii ei sunt alaturi de ea, s-ar putea sa nu vina daca EA nu apare, deci se duc multi bani pe apa sambetei (rezervari, plus alte fete lungi). Eu as cere niste bani daca ei ar vrea neaparat sa vin, mai ales ca dupa 6 sau 8 ani de stat impreuna, dupa ce am renuntat si la dans, sa raman cu nimic, e chiar foarte trist. M-as considera proasta si ca am meritat-o, asa cum se simte si ea acum.

Nu bani cash, dar sa-mi ia rochie, pantofi de ocazie, sa-mi plateasca ziua la salon, ceva ca sa ma simt eu bine si sa ma impac cu ideea si sa vad ca ei accepta pierderile de razboi.

Editat de Alina33

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie sa realizeze ca nu este vina ei si sa ii scoata pe cei doi insi din viata ei cat mai repede. Si sa concluzioneze ca-s doi oameni de nimic pentru care nu merita sa sufere, in primul rand. Iar ea nu face asta.

Stie ca nu-i vina ei, din moment ce constientizeaza ca el nu o poate privii in ochi de rusine.

 

Pe de alta parte tot faceati voi pledoarie pentru dragoste.

Uite ca dragostea nu e nici rationala, nici morala, nici inteligenta, e doar pasiune.

Daca cei doi s-au indragostit de ce sa se puna ea in calea fericirii lor?

Si de ce sa-i consideri lipstiti de caracter daca s-au lasat dusi de valurile pasiunii?

Nu pe asta bateti moneda? Acum de ce nu aduceti elogii iubirii?

 

 

 

Nu bani cash, dar sa-mi ia rochie, pantofi de ocazie, sa-mi plateasca ziua la salon, ceva ca sa ma simt eu bine si sa ma impac cu ideea si sa vad ca ei accepta pierderile de razboi.

Atat de putin costa sa-ti cumpere iertarea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×