Sari la conținut
Forum Roportal
Ana.ana

Sfaturi pt soferi incepatori

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asa o fi in America, la noi e interzis sa iesi cu spatele din garaje, curti...

 

 

Si daca garajul este numai pentru o masina unde ai intrat cu fatza masinii, cum il scoti??? In bucati .... din curte la fel.

Nu cred ca ai permis de conducere!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intri cu spatele in garaj\ curte ca sa poi iesi cu fata....am auzit ca era prevedeea asta la un moment dat in codul rutier. nu stiu sa mai fie. am uitat :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca garajul este numai pentru o masina unde ai intrat cu fatza masinii, cum il scoti??? In bucati .... din curte la fel.

Nu cred ca ai permis de conducere!!!!!

:friends:

De parcarea cu spatele ai auzit?

 

Art. 165. - (1) Se interzice mersul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu se practica parcarea cu spatele pana nu incarci-descarci ceva!!!!! sau sa fie si alta conditie speciala. Nici pompierii sau politia aici nu parcheaza cu spatele!!!! sau in EUropa de west.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.... aici nu parcheaza cu spatele!!!! sau in EUropa de west....

Gresit, in Europa de west, nu parchezi cu spatele, nu vezi permis de conducere. Simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la west de ce .... de cand si cu romani prin lume se schimba legile??? S-au vazut permise de conducere ......

esti dus? sau vorbim de lucruri diverse? parcarea cu spatele este obligatorie ca practica conform prevederilor europene in toate tarile comunitare. nici macar nu te trimite instructorul la examen daca nu-i faci bine parcare cu spatele si lateral cu spatele.

 

Daca va referiti la iesirea din garaj cu spatele, legislatia europeana este astfel:

 

Poti iesi din garaj cu spatele, dar neaparat trebuie sa te ghideze cineva din afara masinii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu pe care parte al drumului se circula in India, dar in UK am fost si am vazut pe unde si cum se circula ca si in ROmania, parca cu 6 ani si ceva in urma am fost ultima oara pe acolo.

Aici este vorba DOAR de Rom

Editat de Cristinick

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×