Sari la conținut
Forum Roportal
Diela

Nu mai suport

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ma face sa renunt la motor...Doamne Fereste.... :tease:

Nu am vazut niciodata un accident, mai ales cu morti! :spiteful:

 

Ciudat ca nu ai vazut nici un accident. Eu am facut vreme de un an si jumatate naveta Sibiu - Timisoara - Sibiu la fiecare doua saptamani. La fiecare drum vedeam cate trei - patru accidente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

,,userul " Diela asa cum zic unii dintre voi ....dupa mine este foarte sensibil acest user , ii pasa de cei de langa el chiar daca nu-i cunoaste , ii pasa de oameni :tease:

Sper doar sa fie puternica pe cat este de sensibila :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
,,userul " Diela asa cum zic unii dintre voi ....dupa mine este foarte sensibil acest user , ii pasa de cei de langa el chiar daca nu-i cunoaste , ii pasa de oameni :stars:

Sper doar sa fie puternica pe cat este de sensibila :stars:

 

useru Diela este "beneficiara" unei doze apreciabile de egoism. :stars:

cu cat mai mare egoul, cu atat mai multa suferinta

asta da ghinion.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu intentionez sa ma erijez eu in avocatul ei pe acest topic, si cu atat mai putin, pe forum, dupa cum mananca altii rahat despre mine. In fine, nu cred ca sunteti voi in masura s-o judecati, atat timp cat e vizibil faptul ca e totusi putin mai inteligenta decat unii dintre voi. Si s-ar putea ca acest lucru sa fie de factura subiectiva... de unde ar surveni si acel... egoism.

Bine, n-am de gand s-o ridic in slavi, atat timp cat eu sunt ferm convins de faptul c-as fi mai inteligent decat ea. Si decat cei care-si dau cu parerea despre ea, desigur. Inainte sa pomenesti de egoism, ia mai intai lectii de la profesionisti. Egocentrismul este o calitate, amice... de care profita doar cei care sunt in stare sa obtina beneficii reale de pe urma lui. Ca sa nu mai vorbesc despre malitiozitatea constructiva, in scopuri personale, desigur. Insa poate voi reveni alta data cu niste ponturi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiu ca moartea face parte din viata

stiu ca boala face parte din viata

si necazurile la fel

nu mai suport

cum se poate face fata la realitatea asta absurda si neagra?

 

merg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nemurirea ne-ar face mai fericiti?

lipsa suferintei crezi ca ne-ar face mai buni?

 

Nu stiu daca si pe altii i-ar face fericiti dar nemurirea si lipsa suferintei si a oricarui rau pe mine personal m-ar face cu adevarat fericit. :lol:

Editat de Mirada-Dicovici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca si pe altii i-ar face fericiti dar nemurirea si lipsa suferintei si al* oricarui rau pe mine personal m-ar face cu adevarat fericit. ;)

 

O mica rectificare. :lol:

Editat de Mirada-Dicovici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O mica rectificare. :flowers:

 

Nemurirea m-ar interesa si pe mine. In schimb suferinta, oricat e de neplacuta, cred ca este necesara - altminteri societatea s-ar spulbera. Daca nimeni nu ar mai suferi, atunci despartirile ar fi ceva la fel de comun ca buna ziua, am trece peste greselile noastre si nu am invata nimic din ele, nu am avea nici un fel de lucru care sa ne sperie si sa ne tina in frau de a a minti, umili si jigni pe altii. Cred ca odata cu disparitia durerii ar disparea si fidelitatea, increderea, chiar si speranta. Cred ca toate sentimentele si starile sunt legate cumva intre ele. Ce crezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×