Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

te-ai gandit ca de fapt binele care vrei tu sa-l faci ptr actualul tau sa-i fie de fapt invers? de fapt raul?

pentru el e o bucurie sa-i fi alaturi dar doar daca-l iubesti.

mai bine pui punct acum decat sa continui ceva ce nu are rost.

chiar daca nu vei sta cu cel de acum 3 ani, care te cauta si are 30 de ani(nush de ce tot mentionam varsta lui cand nu asta conteaza ci intentiile lui), important e sa nu mai prelungesti ceva ce nu are viitor frumos. ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt speriata de viitor...anii trec, vreau si eu familie, copii. Plus ca cu iubitul nu sunt compatibila sub mai multe aspecte.

Dar de ce spuneti ca "cel de acum 3 ani" are intentii rele? Mie mi se pare ca nu...de ce s-a mai gandit la mine sa ma sune din atatea femei? De ce EU?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu una spun asa pentru ca nu stiu ce fel de om este si ce-a fost , situatia care ai prezentat-o m-a facut sa spun asa. poate ca este baiatul rau..si tu nu vrei sa realizezi doar pentru ca il vrei foarte mult si nu te asteptai ca parerile celor de pe forum sa fie negative. sau poate e baiatul bun acum cine stie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu te asteptai ca parerile celor de pe forum sa fie negative.

 

Asa e. Ma asteptam la alte pareri sau poate nu am stiut eu sa explic exact situatia.

Atunci, de ce se intelege asa bine cu mama? De ce o lauda mereu? E o strategie asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa e. Ma asteptam la alte pareri sau poate nu am stiut eu sa explic exact situatia.

Atunci, de ce se intelege asa bine cu mama? De ce o lauda mereu? E o strategie asta?

n-as stii sa zic, sa spuna baietii de pe forum in plus..daca se intelege bine cu parintii..ce legatura are?

daca nu vrea nimic cu tine trebuie sa rupa orice legatura cu ai tai?

inseamna ca ai tai sunt persoane cumsecade si ii face placere sa stea in preajma lor cat despre tine si el..nu prea stiu ce sa spun, poate sa fie un avantaj pentru amandoi (tu si el) faptul ca el se are bine cu ai tai.

poti incerca ceva cu el..sa vezi cum se poarta..habar n-am.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca nu vrea nimic cu tine trebuie sa rupa orice legatura cu ai tai?

 

Pai tocmai: vrea ceva sau nu? De ce naiba m-a mai sunat? Sa ma faca sa plang si sa innebunesc de cap? Mie imi placea si tatonarea aia de acum 3 ani: telefoane zilnic, nu pot sa uit cand am fost la mare cu parintii si am intrat noaptea in baie sa vorbesc cu el la telefon. Era totul pentru mine. Imi dedica melodii si mereu imi spunea: "mor dupa tine, esti febletea mea...vreau sa am grija de tine, dar deocamdata esti mica...mai asteptam un pic". Probabil, tipa ii luase mintile si a si recunoscut ca a avut si o perioada frumoasa cu ea. Imi amintesc ca venea si ma lua de la liceu, mergeam sa mancam...odata a venit si cu niste rude sa ma vada alea. :rot: Apoi, a inceput sa vina la facultate. Mergea cu mine unde aveam treaba si ne vedeam si cu ai mei. Aproape ca o relatie, doar ca fara intimitati. Cand a aflat ca mi-am facut prieten, mi-a zis:"de ce? spune-mi cine e si te las in pace!" Imi spunea mereu ca pe mine vrea sa ma pastreze, ca sunt fata cuminte...si pe de alta parte, era cu aia! DE CE?

Oare a facut toate astea in bataie de joc? 2 ani? Nu pot sa cred asa ceva...sunt devastata! :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar daca nu vei sta cu cel de acum 3 ani, care te cauta si are 30 de ani(nush de ce tot mentionam varsta lui cand nu asta conteaza ci intentiile lui), important e sa nu mai prelungesti ceva ce nu are viitor frumos. ...

 

mdea, asta ma gandeam si eu.

De ce stai intr-o relatie care te-a facut nefericita inca de la inceput? Trei ani??? Ai stat trei ani cu cineva care nu te facea fericita?? Ti-ai irosit 3 ani din viata. Daca nu o termini acum cu actualul, o s-o termini cu siguranta dupa ce va veti casatori, sau, in cel mai bun (???) caz, o sa aveti o casnicie nefericita. Asta vrei pentru tine? Numai ca sa fii "in randul lumii"?

Spui ca trec anii, cati ani ai? 23? :rot: Esti inca o copilita, ai tot timpul sa mai cunosti alte persoane, sa te mariti si sa faci copii si all that jazz.

Iti pui niste restrictii aiurea.

Pe de alta parte, este foarte posibil ca, daca te intorci la Casanova de 30 de ani, sa fii dezamagita. Nu mai esti cea de acum 4 ani, s-ar putea sa nu il mai gasesti asa fascinant ca atunci. Eu as risca, daca as fi in locul tau. Ce-ai de pierdut? O relatie care n-a mers nici macar la inceput? Macar vei vedea ce inseamna sa fii fericita. Cat va dura... o sa vezi tu. Oricum in dragoste totul e o loterie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai tocmai: vrea ceva sau nu? De ce naiba m-a mai sunat? Sa ma faca sa plang si sa innebunesc de cap? Mie imi placea si tatonarea aia de acum 3 ani: telefoane zilnic, nu pot sa uit cand am fost la mare cu parintii si am intrat noaptea in baie sa vorbesc cu el la telefon. Era totul pentru mine. Imi dedica melodii si mereu imi spunea: "mor dupa tine, esti febletea mea...vreau sa am grija de tine, dar deocamdata esti mica...mai asteptam un pic". Probabil, tipa ii luase mintile si a si recunoscut ca a avut si o perioada frumoasa cu ea. Imi amintesc ca venea si ma lua de la liceu, mergeam sa mancam...odata a venit si cu niste rude sa ma vada alea. :rot: Apoi, a inceput sa vina la facultate. Mergea cu mine unde aveam treaba si ne vedeam si cu ai mei. Aproape ca o relatie, doar ca fara intimitati. Cand a aflat ca mi-am facut prieten, mi-a zis:"de ce? spune-mi cine e si te las in pace!" Imi spunea mereu ca pe mine vrea sa ma pastreze, ca sunt fata cuminte...si pe de alta parte, era cu aia! DE CE?

Oare a facut toate astea in bataie de joc? 2 ani? Nu pot sa cred asa ceva...sunt devastata! :rot:

 

De-aia :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil e un moment de slabiciune pentru el, in care sta si isi linge ranile si a avut asa o strafulgerare.. "ce-o mai fi facand cocky12?? Ia sa-i dau eu un telefon, ca am o treaba neterminata cu ea." Cu siguranta nu s-a gandit ca tu ai pe cineva de 3 ani si ca poate te bulverseaza daca apare acum cu texte de-astea cu mamici si bebe.

Sau poate chiar e asa cum spune. Probabil n-o sa stii decat daca incerci. :rot:

Grea decizie, n-as vrea sa fiu in locul tau. :rot:

Glumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai bine fa ce te taie capu'! oricum n-ai nimic de pierdut.

cu actualul, viitor nu ai, cu cel de 30 nu stii de ce vei avea parte asa ca...dai bataie! vezi ce iese ..si Amarena are dreptate ai 23 de ani..distreaza-te si lasa deoparte supararile astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×