Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 23 de ani ti-ai ratat viata? Imi vine sa-mi trag palme. Dar daca te maritai cu iubi si, la 35, sa zicem (daca ati fi rezistat pana atunci), ai fi divortat, ce-ai mai fi facut? Tu nici nu-ti dai seama cat esti de tanara...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 23 de ani ti-ai ratat viata? Imi vine sa-mi trag palme. Dar daca te maritai cu iubi si, la 35, sa zicem (daca ati fi rezistat pana atunci), ai fi divortat, ce-ai mai fi facut? Tu nici nu-ti dai seama cat esti de tanara...

nu conteaza varsta..sa apara sentimentul asta. Eu la 21 de ani am zis ca nu mai am nici un rost si nu am reusit sa fac ceva pana acum si deci is ratata..... in prin chiar de e 35 de e 50 sau 20 o poti lua de la capat si incet incet vei gasii din nou dorinta de a relua si vei deveni visator :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am trecut prin multe de cand nu am mai postat pe aici, dar ma enervasera anumiti "frustrati" de pe forum si acesta a fost motivul pentru care am decis sa nu mai postez!

Vezi ca nu esti corecta? De ce sa fim frustrati?

Pentru ca ti-am spus ca Domnisorul-30 nu este pentru tine?

 

Sa va spun: acum imi pare rau de ce am facut, dar uneori ma intreb: oare e bine sa fii sincer cu toata lumea?

Nu are de ce sa iti para rau atat timp cat nu il iubesti. Acum ai posibilitatea sa iti intemeiezi o noua relatie...o relatie bazata pe dragoste, nu pe razbunare.

 

Mi-am ratat viata, asta simt! Ma simt oribil ca am fost atat de sincera cu EI. Credeti ca mai am vreo sansa sa ies cu capul sus din toate astea? Oare El (cel de 30 de ani) va arata inregistrarea si altora? In special iubitei lui, sa vada aia cum ma tin eu disperata dupa el :cheers:( Oare am facut ceva rau ca i-am marturisit ceea ce simt?

Hai, nu mai lua totul in tragic.

Este o inregistrare in care ii spui ca il iubesti, nu o discutie despre bombe atomice ca sa iti faci atatea griji...

Din punctul meu de vedere (atat cat se poate de obiectiv) este bine ca s-a intamplat asa. Trebuie sa te bucuri ca nu ai aflat ce soi de om este Domnisorul-30 dupa o relatie de cativa ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mr e plecat in concediu cu "iubita" acum. Si imi tot da mesaje de acolo (ce fac, el nu poate sa uite totul asa usor, ar fi fost bine daca as fi fost eu cu el in concediu, daca cred ca putem pleca impreuna cateva zile in concediu)...mie mi se pare ca isi bate joc de mine. Adica e cu aia in vacanta de 2000 de euro si se gandeste la mine? Care barbat ar face asa? I-am trimis si eu mesaje sa ma lase in pace, ca nu vreau sa fiu acuzata mai apoi ca i-am spart casa.

 

Am plans zilele astea de am innebunit. Mama incearca sa imi ridice moralul, dar nu prea reuseste!

Ma simt vinovata rau! Am fost cu fostul iubit la mare in ideea de a consolida relatia cu el (m-am gandit ca poate o sa-l iubesc, sa nu-i dau cu piciorul, ca doar el plange pentru mine), dar nu am reusit! Cand faceam sex, m-a bufnit plansul. Pentru ca nu e el ceea ce mi-am dorit. L-am facut sa se simta asa prost...

Doamne, cine am fost si ce am ajuns? Nu stiu ce se va intampla cu mine. Mi-e teama sa nu cad intr-o depresie. Mi-e mila de fostul iubit, mai ales ca i-am zis si lui ca la vremea aia, mi-am facut relatia cu el doar pentru ca Mr. isi facuse si el o relatie. Cand i-am zis, am zis ca procedez bine, ca sunt sincera...acum imi pare rau.

D-asta ziceam mai sus: oare e rau cand esti sincer cu toata lumea? Oare uneori e bine sa mai tii si pentru tine anumite lucruri? Mie mi s-a parut drept sa stie pe cine a avut langa el, am incercat sa-l iubesc, dar nu am reusit.

 

Cat despre inregistrare, Mr. zice ca nu a facut asa ceva si ca l-am suparat tare! Ma rog...chiar daca a facut si o sa rada cineva de mine, mie nu-mi este rusine cu sentimentele mele. Faptul ca il iubesc nu inseamna ca gata, ma culc cu el si il despart de iubita de 5 ani. Poate ca asa mi-a fost dat mie: sa sufar o viata pentru o iubire neimplinita si gata!

 

Nu-mi este usor, dar am decis sa ma debarasez o perioada de tot ce inseamna cei doi barbati! Recunosc ca am mustrari de constiinta pentru fostul iubit, ca plange, sufera, nu poate sa ma ierte pentru ce i-am facut...stiu ca roata se intoarce, dar mai stiu si ca nu poti sa stai o viata langa un om pe care nu-l iubesti si consider ca mai bine am facut ca m-am oprit acum, decat mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat tu vei incepe relatiile din motive gresite, sa faci in ciuda cuiva, sa te razbuni, ca te simti singura, ca te simti vinovata, ca de gura lumii, ca te obliga nu stiu ce situatie, vei risca sa fii nefericita. Macar acum ai sansa sa pleci de la zero, fara intentii ascunse/sentimente reprimate/etc.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma mai consult cu mama in problema asta si tocmai mi-a spus ca e ferm convinsa ca Mr. se amuza copios pe plaja la ora asta cu iubita si rad amandoi de mine, ca sunt eu lesinata dupa el. E posibil sa imi faca asa ceva?

Ma gandesc si la varsta lui, are aproape 30 de ani...ar face asa ceva? Cred ca mor daca stie si iubita lui toata povestea asta si rad de mine amandoi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma mai consult cu mama in problema asta si tocmai mi-a spus ca e ferm convinsa ca Mr. se amuza copios pe plaja la ora asta cu iubita si rad amandoi de mine, ca sunt eu lesinata dupa el. E posibil sa imi faca asa ceva?

Ma gandesc si la varsta lui, are aproape 30 de ani...ar face asa ceva? Cred ca mor daca stie si iubita lui toata povestea asta si rad de mine amandoi.

 

nu te mai gandi la ce ar gandi ei/ ce ar fi daca si altele.. treci mai departe.. fara el :good: Nu mai pune atat pret pe opinia altora .. oamenii doar presupun.. cine stie care-i adevarul :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu te mai gandi la ce ar gandi ei/ ce ar fi daca si altele.. treci mai departe.. fara el :good: Nu mai pune atat pret pe opinia altora .. oamenii doar presupun.. cine stie care-i adevarul :think:

 

Pai da, dar stii de ce o cam cred pe mama? Pentru ca are o intuitie fantastica. Cam ce mi-a spus pana acum, s-a adeverit. Poate sunt eu nebuna si s-a nimerit asa, dar prea s-a legat ce mi-a zis ea pana acum. D-asta mi-e cam teama. Sigur ca nu mi-ar conveni sa rada aia de mine. Mai ales ca ii stiu nivelul, stiu cat si-a batut ea insasi joc de mine in trecut si m-a tras la raspundere ca ii fur iubitul, desi el ma cauta disperat atunci...in fine...asta este singura temere. In rest, daca rad de mine amandoi, sunt niste prosti. Numai niste cretini pot rade de sentimentele sincere ale unui om, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca rad de mine amandoi, sunt niste prosti. Numai niste cretini pot rade de sentimentele sincere ale unui om, nu?

 

Pai nu asta ai facut si tu? Nu ai profitat de sentimentele sincere ale unui om si te prefaceai ca il iubesti numai ca sa ii faci in ciuda prietenului lui? Cred ca ti-ai batut joc destul de ei. Acum cred ca e timpul sa uiti de ei si sa iti cauti alt fraier pe care sa te prefaci ca il iubesti. :think:

 

Si dupa cum am zis mai sus. Asta e o telenovela cu pitipoance si cocalari prost regizata. Foarte prost....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma gandesc si la varsta lui, are aproape 30 de ani...ar face asa ceva?

Ce tot ii dai inainte cu varsta lui, ca are vezi doamne 30 de ani!? :think: Sunt unii care sunt imaturi si de-a dreptul imbecili si la 40 de ani, nu te mai amagi ca daca are 30 de ani inseamna ca i-a venit si mintea la cap. :good:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×