Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu crezi ca sunt si din cei mai mari, pana-n 30 de ani, care sa nu fi fost fustangii la viata lor?

Barbatii in general nu se grabesc sa se insoare.

Si de ce orizontul tau se limiteaza la cei doi?

Un barbat care s-a obisnuit cu independenta si viata aventuroasa nu-si schimba stilul de viata fara motiv.

Motivul ar putea fi o mare pierdere, dragostea vietii lui.

Esti marea lui dragoste, sau doar o amica, pe care vrea s-o aiba.

Esti dispusa sa-i accepti escapadele si sa fi femeia care-l asteapta acasa fara sa intrebe unde a fost?

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de aceeasi parere ... de ce te limitezi doar la ei 2? Plus maritat, plus copil. Stii exact cat mai ai de trait sau ce se intampla? Te consumi mult prea mult ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu crezi ca sunt si din cei mai mari, pana-n 30 de ani, care sa nu fi fost fustangii la viata lor?

Barbatii in general nu se grabesc sa se insoare.

Si de ce orizontul tau se limiteaza la cei doi?

Un barbat care s-a obisnuit cu independenta si viata aventuroasa nu-si schimba stilul de viata fara motiv.

Motivul ar putea fi o mare pierdere, dragostea vietii lui.

Esti marea lui dragoste, sau doar o amica, pe care vrea s-o aiba.

Esti dispusa sa-i accepti escapadele si sa fi femeia care-l asteapta acasa fara sa intrebe unde a fost?

 

Eu inca ma intreb de ce am fost eu persoana pe care a sunat-o dupa 3 ani? E adevarat ca m-a vazut trecand pe strada, dar...cum si-a permis sa ma sune dupa 3 ani de zile, timp in care nu am vorbit deloc? Mi-a spus atatea lucruri la telefon. Am tendinta de a-l crede, dar si daca il cred, nu ii voi pica in pat, cu siguranta. Pai tocmai d-asta mi-e frica. Eu il cred, dar daca totusi se preface? Nu vreau sa ma risc.

Cineva imi spunea odata sa traiesc clipa, si daca eu simt ca in acel moment sa ma culc cu cineva, sa o fac, chiar daca e numai o data! Asta se numeste gandire moderna? Nu sunt de acord cu asta, pentru ca eu ma atasez de persoana respectiva. Si daca s-ar intampla cu Mr., ar fi mai greu...dupa ce am suferit atatia ani in tacere.

Off, stiu ca suna a telenovela, dar este purul adevar!

 

Si de ce orizontul tau se limiteaza la cei doi?

 

Orizontul meu se limiteaza nu la cei doi, ci doar la Mr. probabil si din cauza ca nici nu am unde sa cunosc pe altcineva. Eu nu ies...merg la serviciu si vin acasa, atat! Daca e, ies in weekend pe la magazine. Nu poti sa cunosti pe cineva pe strada, nu? Sau poate ca da, dar hmm....

Nici nu as vrea sa caut, am zis ca las lucrurile sa vina de la sine, chiar daca mie imi sta gandul in continuare la Mr. De fapt, intotdeauna mi-a stat. A fost singura persoana din viata mea la care, atunci cand am vazut-o, am simtit mancarimile acelea in stomac. Si este in continuare. Asta nu e semn de dragoste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am impresia ca ai o obsesie fata de tipul asta.

 

Nu, Kahila! Il iubesc. Daca si cat timp am fost implicata intr-o relatie m-am tot gandit la el si am simtit fluturasi in stomac de cate ori il vedeam, tu crezi ca e obsesie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, Kahila! Il iubesc. Daca si cat timp am fost implicata intr-o relatie m-am tot gandit la el si am simtit fluturasi in stomac de cate ori il vedeam, tu crezi ca e obsesie?

 

Pai in cazul in care ai hotarat ca da ,sigur il iubesti ce mai astepti? Sa se schimbe el peste noapte in idealul tau, din toate punctele de vedere, ca sa fi sigura ca nu gresesti? Si daca pe ala schimbatul,daca ar fi sa se intample minunea,o sa constati ca nu-l mai iubesti,ce faci?

Parca ziceai ca te bagi ,dar asa cu grija si studiind bine terenul,acuma ce faci,tot nehotarata ai ramas?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai in cazul in care ai hotarat ca da ,sigur il iubesti ce mai astepti? Sa se schimbe el peste noapte in idealul tau, din toate punctele de vedere, ca sa fi sigura ca nu gresesti? Si daca pe ala schimbatul,daca ar fi sa se intample minunea,o sa constati ca nu-l mai iubesti,ce faci?

Parca ziceai ca te bagi ,dar asa cu grija si studiind bine terenul,acuma ce faci,tot nehotarata ai ramas?

 

Pai ma bag, dar ce sa fac? Sa il sun ca disperata, asa cum face fosta lui prietena? O sa afle el ca sunt singura si vad atunci. Daca "lupta" cumva sa fim impreuna, am sa-i dau sperante (fara pat, evident, ca de asta imi e frica cel mai tare; cum bine zicea cineva mai sus, mi-e teama sa nu gandeasca, ca a lasat o treaba neterminata acum 3 ani).

Azi e ziua lui de nastere! Oare sa-i dau mesaj?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
l-ai sunat?

 

Nu, pentru ca am ramas profund dezamagita cand am aflat ca a invitat-o pe o prietena de-a mea in oras. E clar! Ati avut dreptate cand spuneati ca e un cretin. Si nu i-am mai trimis niciun mesaj, ca nici eu nu am primit de la el nimic nici cand ieseam in oras!

Sunt tare dezamagita, credeti-ma! E foarte greu sa tanjesti dupa cineva si sa stii ca te vrea numai in pat! Pentru ca pe asta nici cu certificatul de casatorie in mana si jurat la biserica nu-l mai cred!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fii fericita! exact cand te aflai intr-o mare dilema el te-a facut sa iti dai seama ce sa alegi.

priveste partea buna... suferi acum decat mai mult si mai grav mai tarziu!... iar mai tarziu sa nu fi fost mult prea tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×