Sari la conținut
Forum Roportal
rapgirl

Par uscat si degradat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu zic nu insa pana una alta , am vazut rezultate clare si mult diferite fata de orice alt produs de pe piata. eu am avut parul degradat pentru ca este un fir foarte gros si dur si il port foarte lung, iar pana acum kerastase este singur podus care mi-a facut buclele din nou glossy :aranjare: nu exagerez, asta este constatarea mea... :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
podus care mi-a facut buclele din nou glossy :aranjare: nu exagerez, asta este constatarea mea... :hi:

 

 

"glossy"ul pe care ti l-a facut este pe termen scurt. Asa sunt toate produsele de pe piata marilor companii avide dupa profit. Pe moment totul pare inaltator , dar pe termen lung degradarea este singurul lucru care ramane. Asemenea era si , de exemplu , produsul contra matretii de la Heden Sholders. Pe moment , majoritatea inregistrau o scadere semnificativa a cantitatii de matreata , dar imediat dupa ce renuntau la sampon , matreata le revenea.

 

Iti respect constatarea , dar iti dau un sfat. Nu te bucura , pentru ca la ce compozitie chimica are , mai mult ca sigur ca parul tau este la fel de umplut cu toxine precum efectul unui sampon ieftin din acelasi supermarket , dar de pe alt raft , acolo mai pentru saraci.

 

Singura alternativa viabila si pe termen lung , este utilizarea produselor naturale , care chiar daca nu dau acele pompari asemanatoare cu injectarea de steroizi la masculii doritori de muschi , macar ofera calitatea unui par sanatos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Singura alternativa viabila si pe termen lung , este utilizarea produselor naturale , care chiar daca nu dau acele pompari asemanatoare cu injectarea de steroizi la masculii doritori de muschi , macar ofera calitatea unui par sanatos.

Spune-ne care sunt acele produse naturale miraculoase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spune-ne care sunt acele produse naturale miraculoase.

 

Uite:

 

 

http://www.mamanatura.ro/cosmetice_organic...te_si_sampoane/

 

http://www.produsenaturiste.net/products/S...ceai-verde.html

 

http://www.produsenaturiste.ro/product_inf...roducts_id/3721

 

Plus produsele pentru ingrijirea parului de la Hofigal,Plant activ,Favisan.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spune-ne care sunt acele produse naturale miraculoase.

 

Samponul cu extract de masline si urzica de la Gerovital este printre cele mai eficiente .Folosit chiar si fara balsam,dupa o luna de tratament ,se vad deja efectele. :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba va dati cu balsame si sampoane daca nu aveti o alimentatie sanatoasa si...multa hidratare :aranjare: dar nu sucuri (doar cele facute de voi din fructe se pun).

In rest, puteti incerca Viaderm (pt par si unghii), intr-o luna se vor vedea rezultatele. + un tratament facut de voi acasa, care suna asa: O lingura 2 ulei de masline (pt parul uscat!!!only) + o lingura ulei de ricin + vit A +E solutie (daca nu gasiti vitamina E fiole, raman capsulele pe care le puteti sparge si folosi continutul :hi: eu asa am facut) si toata chestia asta o dati la radacina cu o vata si pe urma pe tot parul (se sta 4 ore cu o folie ceva si se spala inainte sa vina sotul/iubitul acasa) cu sapun lichid vegetal de la Hofigal (se gaseste la plafar si-n farmaciile naturiste), se aplica un balsam bun caci parul se incurca si se rupe la pieptanat si se poate coafa :cry: dar exclus placa si ondulatorul...poate doar de 2 3 ori pe luna :o:

Parul mai cade si din cauza matretii sau a altor afectiuni ale scalpului...pt asta puteti incerca un tratament de 6 sapt cu Ducray...daca nu simtiti o imbunatatire, fuga la dermatolog!

Un par frumos si sanatos va doresc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu un produs natural se obtine prin sinteza totala, este foarte dificil sa faci un sampon sintetizat in intregime din ceai verde de exemplu..........este costisitor , asadar si produsul final ar avea un pret high. Cred ca majoritatea sunt combinatii. Mai ales cand vad preturi mici , stau pe ganduri. Merita sa cumperi un produs de calitate cand gasesti reduceri, din pacate am observat ca uneori la introduc la “sale” cand li se apropie termenul de expirare

 

Mai e o chestiune : zicea cineva mai sus ca doua produse au aceeasi componenta si preturi diferite. Mi se pare normal , nu asta conteaza ci calitatea substantei active. Daca este sintetizata natural sau din substante obtinute in vitro, daca extractul este netratat (brut) sau procesat in laborator...........Chiar nu are importanta ca denumirile de pe eticheta seamana, asta nu garanteaza efectul :aranjare:

 

Eu am folosit multa vreme L oreal , si am fost multumita.

La fel – produse „naturale“ Yves Roche.

 

Nu mi-e teama ca parul meu ar putea contine toxine cat sa ucida un soarece din cauza sampoanelor , cat mai ales din cauza vopsitului. Mai nou apelez la nuantare cu produse profesionale.

 

Si pe urma se stie ca daca iei azi o aspirina, un legist ii gaseste compusii chimici in firul de par dupa cateva zile. Nu sampoanele sunt problema.................

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu discut despre mediu ci despre intretinerea podoabei capilare in conditiile in care eu nu am de ce sa ma plang la acest subiect :hi:

Traiasca globalizarea.

 

Ah, va recomand Phytum de la Yves Roche atunci cand doriti sa aveti un par cu volum si parfumat . Da, stiu, parfumul nu e bun :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×