Sari la conținut
Forum Roportal
diana

Problema.

Postări Recomandate

anul acesta am dat bacul(am scapat in sfarsit) dar am intampinat o problema, aceea ca.. la oral la engleza mi-au inversat nota cu a soramii. am deschis subiectul pe forum la edu.ro si ce credeti ca primesc raspuns.

 

 

eu: am si eu o intrebare: in cazul in care nota de pe site nu este cea care eleva a primit-o la oral, ce va face? va merge cu foaia respectiva la liceu..sau cum? wink.gif

 

el: Notele la oral au fost afisate pe site imediat in seara respectiva. Reclamatiile, in acest moment, sunt tardive. Adica: nu se mai poate face nimic (decat ca acordul si sub controlul Comisiei Judetene de Bacalaureat, pe baza unei solicitari EXTREM DE BINE justificate [am cautat motive pe care sa le dau drept exemplu, nu am gasit])

 

eu: cum adica, ramane cu nota altuia? nota gresita este pe site, pe foaie de examen este nota care a primit-o.

 

el: De ce candidatul nu s-a prezentat la Comisie pana acum? Pana la scris avea timpul! In acest moment greu gasesc o scuza, care ar justifica verificarea/corectura notei la o proba orala. DAR, candidatul se prezinta frumusel la Comisia Judeteana de Bacalaureat, depune o cerere prin care se solicita ancheta si prin aceasta provoaca multe neplaceri, la cel putin 10 persoane. Daca are dreptate (adormit, trezit prea tarziu etc.) atunci castiga, daca nu, atunci s-a facut cu un ISJ dusman de o viata.

 

Acest mesaj a fost modificat de către Zoltan Szabo la data 4 Jul 2009, 03:19 AM

 

eu: in momentul in care tu te prezinti pentru prima oara la un examen, stii tot ce ai de facut? de unde si pana unde chestiile astea ce le spui. Legat de dusman, asa se intampla?

si ce s-ar presupune ca trebuie sa faca, sa ramana asa ca daca nu gata se face cu un dusman.

bacalaureatul este o treapta grea pentru toti elevii, unde invata intr-adevar ce este un examen! sunt tare curioasa ce se va intampla cand se va prezenta cu foaia de examen!

ce vina are ea ca cei care se ocupa cu site-ul nu verifica cum trebuie notele???

 

el: Suntem in data de 4 iulie. Se intampla sa fie o data neinteresanta din punctul de vedere al examenului. Cazul X mai sus prezentat se refera la ceva intamplat saptamana trecuta (pe la inceputuri). Hai sa pp. ca (virgula) catindatului i-a trebuit o saptamana sa iasa pe net sa vada rezultatele. Chiar in halul acela de cretini s-ar parea ca suntem, incat sa acceptam ca (virgula) catindatul nu si-a verificat rezultatele afisate la avizierul centrului de examen? A asteptat sa apara pe net!

Rezultatele pe net la probele orale au aparut cu max. 36 de ore intarziere. Oricat de incet as fi eu in reactii, tot socotesc muulte ore. Deci, de ce acu' apare problema?

eu: Nu ne intelegem!

Normal dle. ... ca nu a asteptat pana s-au afisat pe net!

A asteptat ca lumea "desteapta" care a facut greseala, sa-si repare greseala, intrand zilnic pe site. Urmatorul pas fiind afisarea rezultatelor finale, pentru a merge cu foaia respectiva, pentru contestatie. Inca o data iti spun! Daca tu stii, nu te astepta ca toti sa stie, probabil ca esti de meserie, fa bine si pune-te in locul celorlalti care intra sa se informeze, si iti vorbesc frumos fara "cretini" si mai stiu eu ce! Eu am intrat pe site pentru a ma informa mai bine.

 

se mai poate schimba nota?

vreau sa imi puna nota care am luat-o pentru ca altfel imi scade mult din medie.

Editat de Chikitina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(...)A asteptat ca lumea "desteapta" care a facut greseala, sa-si repare greseala, intrand zilnic pe site. Urmatorul pas fiind afisarea rezultatelor finale, pentru a merge cu foaia respectiva, pentru contestatie.(...) [/i]

 

se mai poate schimba nota?(...)

Adică tu ai aşteptat,verific

Editat de Alexeevna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu in locul tau as incerca. in cel mia rau caz le cauzezi neplaceri la aia 10 oameni :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
el: Suntem in data de 4 iulie. Se intampla sa fie o data neinteresanta din punctul de vedere al examenului. Cazul X mai sus prezentat se refera la ceva intamplat saptamana trecuta (pe la inceputuri). Hai sa pp. ca (virgula) catindatului i-a trebuit o saptamana sa iasa pe net sa vada rezultatele. Chiar in halul acela de cretini s-ar parea ca suntem, incat sa acceptam ca (virgula) catindatul nu si-a verificat rezultatele afisate la avizierul centrului de examen? A asteptat sa apara pe net!

Rezultatele pe net la probele orale au aparut cu max. 36 de ore intarziere. Oricat de incet as fi eu in reactii, tot socotesc

 

Cine-i stupidul ăsta? Du-te şi vezi ce se poate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai te duci si faci contestatie. iti vor schimba nota cu siguranta. e greseala lor..nici macar nu tre sa ai emotii, decat sa iti cunosti drepturile. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai te duci si faci contestatie. iti vor schimba nota cu siguranta. e greseala lor..nici macar nu tre sa ai emotii, decat sa iti cunosti drepturile. :rot:

emotii mi-a dat "profesorul" acela. ms :*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu are ce emotii sa iti dea nimeni. e greseala lor, e problema strict a lor cum o rezolva. ca nu le convine,iar..e strcit problema lor...fii sigura sa inteleaga ca nu au cu cine 'negocia' si vei fi ca si rezolvata..it is just a matter of time.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce ti se pare asa incredibil? m-am informat si.. e mai simplu decat explici tu. si pana la urma...contestatiile de ce sunt la final?

5 iulie 2009 Afisarea rezultatelor (p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×