Sari la conținut
Forum Roportal
diana

Problema.

Postări Recomandate

Ar trebui sa-mi cer si scuze eventual ca nu am actionat rapid, sa nu cumva sa se enerveze ei. I-am pus eu sa greseasca?

data viitoare sa fie mai atenti.

in caz ca notele celelalte vor fii mai bune si nu-mi voi recupera nota la oral.. asta e, n-am sa fac o tragedie. doar o reclama proasta. :D) (glumesc)

oricum..suntem in Romania si asta spune tot.

 

Si...de ce n-ar avea vina lumea care s-ar enerva? :P

de ce e numai vina mea?

:rot: Nu a zis nimeni că eşti de vină numai tu.

De vină sunt

Editat de Alexeevna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alexeevna..cu tot respectul..fata nu e de vina cu nimic. Daca facea observatia mai devreme, doar usura munca celor care au gresit - or, nu era obligatia ei. Si ce era atat de gresit sa creada ca se mai fac verificari si dupa afisarea pe net a rezultatelor?

 

Cu tot respectul, exagerezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:rot: Nu a zis nimeni că eşti de vină numai tu.

De vină sunt

Editat de Chikitina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alexveena..si mama e profesoara si a fost in comisii ani la rand. sistemul gen ' Rezultate finale, nu se acceptă contestaţii' e foarte ambiguu in fond..dupa cum sunt multe in Ro de altfel. Pun pariu ca majoritatea secretarelor nu stiu cum sa reactioneze in acest caz si dupa cum ai vazut..uite ce 'sfaturi' a primit eleva. Deci nu se explica deloc clar nimic.

Contestatia se face in vederea notei scrise pe lucrarea elevului si in 'catalogul' de date al profesorilor. Doar in cazul in care nota inscrisa e alta..atunci sincer nicinu cred ca se mai poate face ceva. Dar se pare ca nu e cazul, totusi.

 

Si cand am spus ca ai exagerat, e pentru ca , normal, celor care sunt in cunostiinta de cauza de atat timp le e greu sa inteleaga ca ceilalti care trec pentru prima data prin asa ceva - nu gasesce atat de normal si de firesc clauzele.

E chiar pesrpectiva oglinda 'profesor-elev'.

 

Nu e vina ei. Ca era mai bine daca actiona eficient mai din timp - corect. Dar NU e vina ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×