Sari la conținut
Forum Roportal
Valibibi

Ce parere aveti de Armata Salvarii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o intrebare. Tu ,Zexelica, mananci? Bei apa? te imbraci? Sau te hranesti numai cu cuvantul Domnului?? Ma tem ca deja ai o fire extrem de pamanteasca.... :lol2:

Nu, nu mananc, nu sunt decat un spirit, VIRTUAL....... Capisci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma nene... eu cred ca voi sunteti batuti in cap ca altfel nu-mi explic ce vbti aici.. Voi credeti ca pt Dumnezeu conteaza cine in ce biserica merge? cine cate pomeni a facut?cine cate lumanari a pus? HEeloooo treziti-va ... asta se numeste IMATURITATE deoarece absolut toate lucrurile scrise in Biblie sunt de fapt bazate pe 2 porunci : 1) Iubeste-l pe Domnul Dumnezeul tau (Adica respecta-i poruncile), si 2) Iubeste-l pe aproapele tau ca pe tine insuti... Ce mai vreti altceva? atata timp cat omul face acest lucru, dar nu pune lumanari si nu face pomeni si 30 de mii de matanii, nu credeti ca e ce lmai prvilegiat sa intre in Imparatia Cerurilor, zise si Raiul?

 

Deci serios acum... si dati-o incolo cu porcariile alea de secta,nesecta...fiti si voi maturi si cititi mai mult Biblia decat Sfanta Traditie despre care Iisus cat timp a fost pe pamant nu a auzit :angry: Nu am gasit pana acum in Biblie sa scrie "Respectati traditiile mele si veti fi mantuiti" :))) mai degraba Poruncile :angry:

 

Asa ca vedeti-va de treaba voastra si de traditiile voastre, iar noi, cei de la ARMATA SALVARII vom face ceea ce consideram noi ce e bine. Atingem cele 2 scopuri: Slujirea Domnului si Ajutarea oamenilor din toate p.d.v. Daca nu va convine si nu va place, duceti-va invartindu-va la Sfanta Pomana sau Sfanta Pupare a Icoanelor :*

 

Numai bine, ne vedem in Rai:*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma nene... eu cred ca voi sunteti batuti in cap ca altfel nu-mi explic ce vbti aici.. Voi credeti ca pt Dumnezeu conteaza cine in ce biserica merge?

Evident!

Tot acelasi Isus din care citezi tu ...ne invata in Predica de pe Munte sa nu mergem la biserica asa cum se duc fariseii...ci sa stam mai bine in camaruta noastra si de acolo sa ne rugam lui Dumnezeu in intimitate.

Si tot acelsi Isus ne invata ca pe Dumnezeu nu il fasim in biserica caci:

 

Faptele Apostolilor 7.48. Dar Cel Prea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da ma...sunt complet de acord ca noi suntem templul lui Iisus, nu am spus absolut nimic despre asta, nu stiu de ce ai inceput sa vorbesti despre templul lui Hristos. "unde sunt doi sau trei in numele meu acolo sunt si Eu", da? Amin. am rezolvat.

 

iar restu nu am inteles nimic sincer:))) ai avut o avalansha de idei si le-ai aruncat pe toate si nu s-a mai inteles nimic.

 

pur si simplu biserica ortodoxa nu e signura religie crestina, da? iar dak eu am ales sa nu apartin bisericii ortodoxe inseamna ca am motivele mele, la fel ca si tine, ai motivele tale ca sa fii in biserica ortodoxa. fiecaruia din noi Dumnezeu ne-a dat o alegere, iar eu am dreptul la alegerea mea. Eu ma simt mult mai bine in bierica mea decat in cea ortodoxa. Acolo suntem ca o familie, suntem cei mai buni prieteni si ne ajutam reciproc in diferite situatii, ne sprijinim reciproc cand cadem (in pacat) si etc. Asta e alegerea mea. Is there a problem? ok, deci am rezolvat-o si pe asta!

 

Dumnezeu sa te binecuvanteze !:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ma...sunt complet de acord ca noi suntem templul lui Iisus, nu am spus absolut nimic despre asta,

Vad ca nu ai inteles nimic!

Isus nu are temple si nici biserici si nici nu a avut vreodata ...templu/biserica are numai Dumnezeu si acest templu/biserica in care locuieste Dumnezeu suntem ...NOI ...nu cladirile de piatra! si asta ti-am aratat mai sus cu versete biblice!

nu stiu de ce ai inceput sa vorbesti despre templul lui Hristos. "unde sunt doi sau trei in numele meu acolo sunt si Eu", da? Amin. am rezolvat.

Ba n-ai rezolvat nimic!

Isus nazariteanul este altceva decat Isus Christos. Christosul este rezultatul final al unei convietuiri ...care a aparut dupa ce a murit Isus adica cand diavolul si-a asezat domiciliul in corpul mortului Isus si a inviat ca si Christos ... acest lucru este dovedit in Apocalipsa 1.17 unde Isus Christos se lauda ca a devenit Stapanul Mortii si a, Iadului (nu si a raiului ci doar al iadului) si ca este ceea ce a fost si inaite adiva Diavolul (vezi Apoc 12.12)

. fiecaruia din noi Dumnezeu ne-a dat o alegere, iar eu am dreptul la alegerea mea.

Alegerea ai primit-o de la Dumnezeul din tine ...cel care se manifesta prin constiinta ta si nu de la Dumnezeul din ceruri caci nici macar nu stii unde este acel cer ... ca in cerul pe care zboara pasarile cerului si mai nou avioanele nu a fost gasit pana cum nici cel mai mic indiciu al existentei vreunui Dumnezeu!

Eu ma simt mult mai bine in bierica mea decat in cea ortodoxa.

Inseamna ca nu urmezi calea lui Isus ...ti-am aratat mai sus ca in Matei 5.6 Isus te invata ca numai farisei merg la biserica ...si ca daca vrei sa te rogi la Dumnezeu o faci acasa in intimitatea camarutei tale ...si e logic sa fie asa ptr ca Dumnezeu locuieste in templul care esti chiar TU ... si nu in cladirile de piatra.

Dumnezeu sa te binecuvanteze !:)

Doamne feri ,,,cu ce ti-am gresit oare incat sa ma jignesti atat de tare ... tu nu stii ca Dumnezeul lumii acesteia este Diavolul? Da acel Potrivnic _ diavolul care sta in biserici si se lasa slavit ca Dumnezeu

Pai nu-ti dai seama ca ma lezezi?

Eu am Dumnezeul meu propriu ...o particica din Dumnezeul viu care traieste in noi toti ..(asa cum ne invata Isus) si te asigur ca el a avut pana acum grija de mine, are si acum , si va avea si in viitor grija de mine

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Isus nazariteanul este altceva decat Isus Christos. Christosul este rezultatul final al unei convietuiri ...care a aparut dupa ce a murit Isus adica cand diavolul si-a asezat domiciliul in corpul mortului Isus si a inviat ca si Christos ... acest lucru este dovedit in Apocalipsa 1.17 unde Isus Christos se lauda ca a devenit Stapanul Mortii si a, Iadului (nu si a raiului ci doar al iadului) si ca este ceea ce a fost si inaite adiva Diavolul (vezi Apoc 12.12)

 

Iti recomand la alegere, Zyprexa, Seroquel sau Abilify, toate 3 antipsihotice majore.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti recomand la alegere, Zyprexa, Seroquel sau Abilify, toate 3 antipsihotice majore.

 

:)

 

Dar de ce nu ai ales citatul asta:

 

Eu am Dumnezeul meu propriu ...o particica din Dumnezeul viu care traieste in noi toti ..(asa cum ne invata Isus) si te asigur ca el a avut pana acum grija de mine, are si acum , si va avea si in viitor grija de mine

 

Aici Sikaryan a exprimat toata esenta credintei .

Editat de otilia*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De asemenea cand duc haine sa le donez la magazinele lor de second hand nu ma intreaba de religie si nici nu-mi propovaduieste nimeni testamente sau ce cred ei.

Ar fi si culmea sa mai ridice si pretentii atunci cand le dai ceva degeaba :)

Totusi, Armată... suna cam ciudat... armata are drept mijloc de punere in practica a scopurilor ei, armele, iar armele sunt facute sa ucida...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce stiu despre Armata Salvarii? Prin Romania nu i-am prea vazut, doar prin America i-am vazut. Sint niste ciudati imbracati in niste...uniforme aiurea care umbla pe mijlocul strazii batind din tobe si behaind afon pe 1000+ de voci diferite ceva despre un nea caisa ( seful lor bag sama ) pe care il cheama Cod, God sau asa ceva, ca nu se intelegea prea bine in tot tambalaul ala. Si dupa aia invitau trecatorii sa lea dea dolarasii din buzunar, promitindu-le ca in schimbul lor le aranjeaza o audienta personala la vila sefului din catunul(?) Jedn, Yedn, Idn, sau ceva asemanator. Mare parte din scandalagii erau niste mosi grasi si niste babe uscate si ochelariste, dar erau si niste flacai si fatuci cu priviri hlizite timp. Cred ca toalele lor costa o gramada de parai, la ce metraj intra in rochiile alea negre cu care maturau asfaltul.

Militaristii lui godeanu , asta sint, in 2 vorbe

Editat de Histrion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×