Sari la conținut
Forum Roportal
Valibibi

Ce parere aveti de Armata Salvarii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi pare rau ca ganditi asa si eu nu ma voi apara. nu pentru ca aveti dreptate ci pentru ca Dumnezeu stie ca facem totul din dragoste pentru oamenii care sunt nenorociti pe lumea asta si ca Domnul este Cel care ne conduce. Citeste Matei 25 si vei intelege de ce facem toate aceste lucruri.

 

 

Matei 25!!!

' sa nu stie dreapta ce face stinga'' deci sta scris '' ca v-ati luat deja rasplata'' asa ca diavolul nu numai ca va joaca pe voi care v-ati rupt de sfinta biserica ortodoxa dar prin voi ISPITITI SI PE ALTII si voua va este scris '' ''nu intrati nici voi in imparatia cerurilor si NU LASATI NICI PE ALTII SA INTRE deci nu ai ce sa te aperi caci voua va va spune hristos '' PLECATI DE LA MINE BLESTEMATILOR, CACI nu va cunosc '' deci nu veni cu matei care ERA APOSTOL SI DE LA EL SI PRIN EL AM PRIMIT SFINTA SCRIPTURA , atita timp CIT SUNTETI RUPTI DE SFINTA BISERICA ORTODOXA , SECTARILOR ..... deci si diavolul facea '' binefaceri'' CA SA I SE INCHINE LUI ..... deci SECTARE , MATEI NU E PENTRU VOI :salut:

multa iubire

deci de ce biserica apartineti ????????????????? :spiteful:

multa iubire

Editat de the_listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau ca ganditi asa si eu nu ma voi apara. nu pentru ca aveti dreptate ci pentru ca Dumnezeu stie ca facem totul din dragoste pentru oamenii care sunt nenorociti pe lumea asta si ca Domnul este Cel care ne conduce. Citeste Matei 25 si vei intelege de ce facem toate aceste lucruri.

Daaaaaa, pai acum stim si noi ca ai cateva versuri care fac sens intre ele, fiind izolate de restul Scripturii. Exact la fel fac adventistii, martori, catolicii, etc..... TOTI au cateva versuri care sa explice idolatria lor. Problema este ca nu trec testul de baza: acela de a nu contrazice NIMIC ALTCEVA din Scriptura.

 

In felul acesta, Hrisos era un miel, nu era om, nu? Si eu am "proba" in Ioan 3. Insa RESTUL SCRIPTURII imi spune ca Hristos era OM.

 

Apa, mancarea si imbracamintea sunt simbolurile Evangheliei........... insa omul firesc nu intelege aceasta vorbire, la fel ca evreii care-si lasau filacteriile lungi, literal :salut: si aveau la mana o Biblie in miniatura. La fel de "spiritual" intelegeau ei Cuvantul. Si chiar aveau vers direct.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
voua va va spune hristos '' PLECATI DE LA MINE BLESTEMATILOR, CACI nu va cunosc '' deci nu veni cu matei care ERA APOSTOL SI DE LA EL SI PRIN EL AM PRIMIT SFINTA SCRIPTURA , atita timp CIT SUNTETI RUPTI DE SFINTA BISERICA ORTODOXA , SECTARILOR ..... deci si diavolul facea '' binefaceri'' CA SA I SE INCHINE LUI ..... deci SECTARE , MATEI NU E PENTRU VOI

 

Marturisesc ca nu am nici cele mai vagi cunostinte despre armata salvarii si nici nu ma intereseaza de ce biserica apartin. Dar atata timp cat oamenii astia fac ceva bun pentru alti oameni....ce-aveti cu ei lume buna??!! Va incurca cu ceva? Daca vreti donati si voi , daca nu nu, ei nu va judeca pe voi daca nu puneti ceva la pusculita asa ca macar aveti bunul simt si respectati-i!

 

Listener, daca te intereseaza sa stii ca nu lor le-au fost adresate cuvintele de mai sus, nu celor care fac, ci celor care nu fac anumite lucruri care ar trebui facute. Ia citeste tu cu atentie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marturisesc ca nu am nici cele mai vagi cunostinte despre armata salvarii si nici nu ma intereseaza de ce biserica apartin. Dar atata timp cat oamenii astia fac ceva bun pentru alti oameni....ce-aveti cu ei lume buna??!! Va incurca cu ceva? Daca vreti donati si voi , daca nu nu, ei nu va judeca pe voi daca nu puneti ceva la pusculita asa ca macar aveti bunul simt si respectati-i!

 

Listener, daca te intereseaza sa stii ca nu lor le-au fost adresate cuvintele de mai sus, nu celor care fac, ci celor care nu fac anumite lucruri care ar trebui facute. Ia citeste tu cu atentie.

Editat de the_listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Scuza-ma dar nu inteleg ce contrazicem noi din Scriptura? Si inca o intrebare, din ce confesiune faci parte?

 

The listener,

 

Imi pare rau, dar nu ai niciun drept sa spui ca suntem condusi de satana... Si DA, noi facem ceea ce Isus ne-a indemnat sa facem, sa mergem la cei in nevoie - numai asa putem sa aratam dragostea lui Dumnezeu pentru omenirea aceasta. Daca tu ai vreo alta idee desepre cum sa arati dragostea lui Dumnezeu oamenilor te rog sa ne impartasesti! Sunt curioasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
The listener,

 

Imi pare rau, dar nu ai niciun drept sa spui ca suntem condusi de satana... Si DA, noi facem ceea ce Isus ne-a indemnat sa facem, sa mergem la cei in nevoie - numai asa putem sa aratam dragostea lui Dumnezeu pentru omenirea aceasta. Daca tu ai vreo alta idee desepre cum sa arati dragostea lui Dumnezeu oamenilor te rog sa ne impartasesti! Sunt curioasa!

tocmai ca sunteti condusi de SATANA.. CARE E BISERICA DIN CARE FACETI PARTE????? :blink: ....ce le-a zis IISUS apostolilor DESPRE ''PAINEA'' FARISEILOR??????? deci DIAVOLUL e seful vostru caci '' e TATAL MINCIUNII'' ...... DIAVOLUL l-a ispitit pe isus DIN SFINTA SCRIPTURA , spunindu-i ca '' iti dau toata imparatia(bogatii , hrana etc etc etc ) DACA TE INCHINI MIE'' deci voi faceti FAPTELE DIAVOLULUI rupindu-i pe amaritii aia DE SFINTA BISERICA ORTODOXA si PROPOVADUIND MINCIUNA deci ''darul din hotie la biserica nu e primit'' ...... si pentru asta VOI VETI FI TRASI LA RASPUNDERE , SECTARILOR :cry: ce zicea iisus despre milostenie ? SA SE FACA IN ASCUNS si nu in vazul lumii .... de asta SECTARILOR SUNTETI AI SATANEI ca va SLAVITI SINGURI .... din mandrie a cazut diavolul , si voi asta faceti CU EL CA SEF .....

multa iubire

Editat de the_listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tocmai ca sunteti condusi de SATANA.. CARE E BISERICA DIN CARE FACETI PARTE????? :blink: ....ce le-a zis IISUS apostolilor DESPRE ''PAINEA'' FARISEILOR??????? deci DIAVOLUL e seful vostru caci '' e TATAL MINCIUNII'' ...... DIAVOLUL l-a ispitit pe isus DIN SFINTA SCRIPTURA , spunindu-i ca '' iti dau toata imparatia(bogatii , hrana etc etc etc ) DACA TE INCHINI MIE'' deci voi faceti FAPTELE DIAVOLULUI rupindu-i pe amaritii aia DE SFINTA BISERICA ORTODOXA si PROPOVADUIND MINCIUNA deci ''darul din hotie la biserica nu e primit'' ...... si pentru asta VOI VETI FI TRASI LA RASPUNDERE , SECTARILOR :cry: ce zicea iisus despre milostenie ? SA SE FACA IN ASCUNS si nu in vazul lumii .... de asta SECTARILOR SUNTETI AI SATANEI ca va SLAVITI SINGURI .... din mandrie a cazut diavolul , si voi asta faceti CU EL CA SEF .....

multa iubire

 

Dumnezeu sa te binecuvanteze! Biserica ortodoxa nu este singura biserica crestina de pe pamant. Si eu as putea sa spun multe lucruri neplacute despre aceasta confesiune, dar nu voi face lucrul acesta pentru ca nu este cazul sa judec, cine sunt eu ca sa judec???? Dumnezeu te va judeca si pe tine si pe mine si mie nu-mi e frica atunci cand voi ajunge in Imparatia Cerurilor pentru ca stiu ca am facut ce a fost placut inaintea lui Dumnezeu!

Iar pe tine am sa te rog sa nu mai arunci vorbe in vant precum ca suntem de la diavol, pentru ca s-ar putea ca atunci cand vei ajunge in Ceruri sa ne vezi acolo, pe cei din Armata Salvarii si nu cred ca te vei simti bine amintindu-ti toate lucrurile urate pe care le-ai spus la adresa noastra:)

Dumnezeu sa-ti dea pace si multa iubire pentru toti oamenii

Editat de Valibibi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DIAVOLUL l-a ispitit pe isus DIN SFINTA SCRIPTURA , spunindu-i ca '' iti dau toata imparatia(bogatii , hrana etc etc etc ) DACA TE INCHINI MIE'' deci voi faceti FAPTELE DIAVOLULUI rupindu-i pe amaritii aia DE SFINTA BISERICA ORTODOXA si PROPOVADUIND MINCIUNA deci ''darul din hotie la biserica nu e primit'' ...... si pentru asta VOI VETI FI TRASI LA RASPUNDERE , SECTARILOR ce zicea iisus despre milostenie ? SA SE FACA IN ASCUNS si nu in vazul lumii .... de asta SECTARILOR SUNTETI AI SATANEI ca va SLAVITI SINGURI .... din mandrie a cazut diavolul , si voi asta faceti CU EL CA SEF .....

 

:blink: ne uimesti Listener. Ia hai sa facem un exercitiu de memorie. Isus a facut vindecari publice? A hranit o multime de 3000 de oameni cu paine si peste??A fost asta in ascuns? Da, e pacat sa faci ceva bun doar ca sa fii vazut sau sa ai avantaje din asta. DAR TU NU VEI STII NICIODATA MOTIVELE ASCUNSE ALE OAMENILOR asa ca las-o asa cum e....Eu nu cred ca oamenii astia se duc la sinistrati si ii pun sa se inscrie in biserica lor ca sa primeasca ajutoare! Iar despre sfanta biserica ortodoxa,eu zic sa astepti pana la judecata de apoi si dupa aia sa iti dai cu parerea... s-ar putea sa ai surprize si sa te intalnesti in rai cu betivul din coltul satului....si pe popa sa nu-l vezi acolo... :cry: Asa ca las-o mai moale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuza-ma dar nu inteleg ce contrazicem noi din Scriptura?

In Matei 25, pe care-l iei ca "proba", nu intelegeti ca sensul este spiritual, bunastarea fizica nefiind scopul propovaduirii.

 

 

Si inca o intrebare, din ce confesiune faci parte?

Din niciuna, eu nu merg la biserica sau "adunare".

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Matei 25, pe care-l iei ca "proba", nu intelegeti ca sensul este spiritual, bunastarea fizica nefiind scopul propovaduirii.

 

 

 

Din niciuna, eu nu merg la biserica sau "adunare".

Dar noi nu promovam bunastarea... Noi NU cumparam masini sau case oamenilor... noi le dam strictul necesar... Daca omul n-are ce imbraca si noi ii dam niste haine, consideri ca persoana devine o persoana instarita? Nu! Nu e normal sa faci milostenie? cati oameni sufera! Doar nu puteam lasa sinistratii acolo unde erau ei... fara nimic.... Era normal sa ne implicam catusi de putin:)

Editat de Valibibi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×