Sari la conținut
Forum Roportal
Lorena Lori

Jigniri in cuplu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lorena, am sa ti-o spun pe aia dreapta, fara ocolis : te MANIPULEAZA.

Da-l dracu' si acolo sa-l si lasi. Rupe-te de el. Acesti indivizi, ca sa nu le spun specimene, nu sunt in stare decat sa fie sugative. Sa iti fure din energie, sa iti creeze irascibilitate, sa iti intretina complexele si sa iti dezvolte altele, sa te faca sa te simti prost din motive marunte (lucru pe care numai oamenii marunti o fac).

Pun pariu ca se leaga de tine si de felul in care tusesti sau razi. Este?

 

Poate ca in mintea ta de om care iubeste ..caci numai cand iubesti ATAT de mult poti sa fii atat de orb, .. te gandesti ca daca tu nu o sa fii alaturi de el, nu o sa il mai inteleaga nimeni. Ai impresia ca in el INCA se mai ascunde o comoara bruta? TE inseli. AROGANTA lui nedescrisa nu ii va permite o schimbare, NECESARA, decat atunci cand va da rau de tot cu capul si va da de persoane care sa il joace mereu.

Pun pariu ca te admira cand reusesti fff rar sa castigi tu un punct de vedere. Ca nu o arata, asta e alta mancare de peste.

Sunteti parca in competitie mereu pt ca el te impinge in asa ceva? Tes imti tradata de propria-ti capacitate de a discerne intre ce alegi de buan voie si de GURA altuia, aka a lui?

 

Accepta ca nu esti tu cea capabila sa il ridice deasupra conditiei lui de AROGANT CRASA si MANDRIE in prostie (cu cate diplome la activ o fi) ..si vezi-ti de viata ta.

Asta in cazul in care mai vrei sa fii capabila vreodata sa visezi la fericire.

E greu, dar strange oleaca din dinti, si mai repede deat crezi..nici macar nu o sa ii mai simti lipsa POVERII.

 

 

Cat despre faptul ca tot insisti ca de ce mai sta cu tine daca te critica atat..ei uite, am sa ti-o 'dezvalui' si pe asta : in sinea lui, iti recunoaste valoarea, si mandria lui de a fi cine se vede el a fi NU l-ar lasa sa stea cu tine decat atunci cand intr-adevar ai MARE valoare (cel putin in conceptia lui). Faptul ca nu ti-o recunoaste e pentru ca nu e darnic..pentru ca e extrem de egoist si nu se gandeste sa iti faca bucurii decat pe cele pe care le considera el ca le meriti.

Mai vrei?

 

Succes.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Uite Lori ce cred eu.Adevarul este intotdeauna la mijloc,de asta sunt convins.Asa incat nici parerile cele mai critice despre partenerul tau nu sunt total justificate,dar nici un nevinovat sublim si neinteles nu este.

Cu siguranta ca aura de specie superioara pe care o are, este indusa artificial de altii,de el insusi,de cateva oportunitati pe care le-a speculat si de abilitatea de a intretine imaginea.Este un tip cu ceva calitati dar are si o imagine construita.Banuiesc ca a ajuns intr-un moment in care crede ca aura se destrama,poate ca deja are ceva dificultati in a fi masculul dominant .Asta il ucide si se vindeca doar cu terapie din pacate,sau cu un cap zdravan in pragul de sus.De aici sunt doua posibilitati pe care doar tu poti sa le deslusesti: Ori ai de-a face cu un om extrem de egoist,profitor si lipsit de scrupule si atunci tre' sa fugi cat mai ai timp, pentru ca ,daca vei protesta vei afla un om violent,dar ma intreb cum te-ai putut insela in halul asta cand te-ai indragostit de el,ori se intampla ca sub aura aceea, sa fie de fapt un mare timid,orgolios,nerabdator, un barbat care nu reuseste sa se faca inteles de tine,are anumite asteptari care nu i se indeplinesc si agresivitatea verbala este modul lui de a-si consuma nemultumirea si frustrarea.In aceasta ultima ipoteza ar mai fi sanse de redresare.Cauta sa ai cu el o discutie cu cartile pe fata,[ai grija sa nu fie din categoria violentilor caz in care iti trebuie un mediator in care sa aveti amandoi incredere],pleaca de la afirmarea faptului ca orice ar fi, dragostea invinge si incheiati cu o exemplificare a acestui adevar ,in cel mai pasional,intens si nonconformist mod ,de care sunteti voi in stare.

Editat de Burel001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna! Sunt de parere ca toti avem atat calitati cat defecte. Dar ce facem cand tipul cu care ai o relatie de 3 ani nu stie altceva decat sa-ti scoata in evidenta defectele, (chiar si pe cele pe care nu le stiai). Cand spun asta, nu ma refer la cele fizice. Ceva de genul:blonda proasta etc. Nu le insir, pentru ca multe din injurii adresate catre mine, s-au produs in anumite contexte. De cele mai multe ori cand ne contraziceam pe anumite subiecte. Daca le-as enumera, as scrie un roman si nu cred ca ar avea cineva rabdarea si timpul sa citeasca. Ce vreau sa spun este faptul ca in momentul cand iubesti si crezi ca esti iubit ai vrea ca persoana de langa tine sa-ti vada si calitatile pe care le ai, sa fie alaturi, sa te sustina, si din cand in cand sa-ti mai faca si un compliment, pe cand el stie doar sa ma jigneasca. Eu nu l-am jignit niciodata si sunt de principiul (sau cel putin asa ar trebui sa fie), ce dai aia primesti. Dar el ma desconsidera! Sincer, ma cam facut sa-mi pierd increderea in mine. Am ajuns si eu la parerea lui ca nu sunt buna de nimic. Niciodata nu mi-a spus ceva frumos. De multe ori ma intreb, daca nu-i place de mine de ce tot insista sa fim impreuna, in momentul cand ii propun sa terminam? Am purtat cu el multe discutii pe acest motiv. Daca crede ca ii sunt inferioara, sa ma lase sa-mi gasesc pe cineva la acelasi nivel. Oare fostii tocilari au o problema cu faptul ca nimeni nu se pot ridica la nivelul lor? Am si eu studiile mele, dar nu pot spune ca performantele mele se compara cu ale lui. Uneori ma simt frustrata.

Lorena...un sfat: viteza si multa miscare!! Adica, lasa-l ....nu se va schimba niciodata.Iti pierzi tineretea aiurea langa el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×