Sari la conținut
Forum Roportal
Lorena Lori

Jigniri in cuplu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar ce facem cand tipul cu care ai o relatie de 3 ani nu stie altceva decat sa-ti scoata in evidenta defectele, (chiar si pe cele pe care nu le stiai).

 

Il bagi in ma'sa si;l trimiti la plimbare .

Cand spun asta, nu ma refer la cele fizice. Ceva de genul:blonda proasta etc. Nu le insir, pentru ca multe din injurii adresate catre mine, s-au produs in anumite contexte.

 

Dar el ma desconsidera!

Nu , tu te desconsideri , el doar profita de pe urma slabiciunilor tale.

 

Uneori ma simt frustrata.

Cu parere de rau, te anunt ca esti , dar nu el este vinovat de frustrarile tale .

 

E doar un profitor, care nu renunta la tine din lipsa de oportunuitati .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prost e cel care este implicat cu o perosna pe care el singur o considera proasta...

daca tot e el asa de destept ... hai sa ne intrebam de ce sta cu o "blonda proasta "???

eu cred ca tu, admirandu-l asa de tare ai uitat ca si tu trebuie sa fii admirata. poate ca nu e chiar asa de sus cum il vezi tu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu nu te iubesti ?

Nu ar trebui sa accepti asa ceva sub nicio forma, poate ca in viitor o sa-ti traga si una ca sa-l "intelegi".

Cred ca el te-a facut sa te simti josnica si fara rost.

Iubeste-te mai mult si ai sa deschizi ochii asupra situatiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna! Sunt de parere ca toti avem atat calitati cat defecte. (2)Dar ce facem cand tipul cu care ai o relatie de 3 ani nu stie altceva decat sa-ti scoata in evidenta defectele, (chiar si pe cele pe care nu le stiai). Cand spun asta, nu ma refer la cele fizice. (3)Ceva de genul:blonda proasta etc. Nu le insir, pentru ca multe din injurii adresate catre mine, s-au produs in anumite contexte. De cele mai multe ori cand ne contraziceam pe anumite subiecte. Daca le-as enumera, as scrie un roman si nu cred ca ar avea cineva rabdarea si timpul sa citeasca. Ce vreau sa spun este faptul ca in momentul cand iubesti si crezi ca esti iubit ai vrea ca persoana de langa tine sa-ti vada si calitatile pe care le ai, sa fie alaturi, sa te sustina, si din cand in cand sa-ti mai faca si un compliment, pe cand el stie doar sa ma jigneasca. Eu nu l-am jignit niciodata si sunt de principiul (sau cel putin asa ar trebui sa fie), ce dai aia primesti. Dar el ma desconsidera! Sincer, ma cam facut sa-mi pierd increderea in mine. Am ajuns si eu la parerea lui ca nu sunt buna de nimic. Niciodata nu mi-a spus ceva frumos. (4)De multe ori ma intreb, daca nu-i place de mine de ce tot insista sa fim impreuna, in momentul cand ii propun sa terminam? Am purtat cu el multe discutii pe acest motiv. Daca crede ca ii sunt inferioara, sa ma lase sa-mi gasesc pe cineva la acelasi nivel. (1)Oare fostii tocilari au o problema cu faptul ca nimeni nu se pot ridica la nivelul lor? Am si eu studiile mele, dar nu pot spune ca performantele mele se compara cu ale lui. Uneori ma simt frustrata.

1.crezi ca in dragoste conteaza studiile care le ai? :lol:

eu cred ca, daca te iubeste, te invata el ce nu stii...

2.e prea sigur pe tine,ca il iubesti si ca n-o sa-l lasi, te-a facut sa te simti nesigura pe tine si acum profita si te jigneste cum poate el mai bine. (parerea mea)

3. cunosc si eu astfel de relatii, unde jignirile sunt mai des folosite decat complimentele. la inceput ea il jignea spunandu-i ca e prost si nu stiu mai ce, apoi..trecand un timp a inceput si el s-o jigneasca iar cand a facut el chestia asta parca s-a trezit ca ceva nu e bine si ca de ce face el chestia asta si cu ce drept, acum.. oricat ar vrea sa se dezvetze amandoi de chestia asta(cu injuraturile) parca nu se mai poate. stau impreuna dar .. nu stiu cum rezista. :doh:)

4.daca el insista, nu-l poti lasa? lasa-l pentru ca stati degeaba impreuna si pierdeti timpul. in loc sa va distrati separat (daca impreuna nu se poate) va pierdeti timpul cu nervi, lacrimi, injuraturi. :o:)

 

asta'i parerea mea..acum tu fa ce crezi ca'i mai bine. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o fi tipul asta destept, citit si inteligent dar daca nu stie sa fie om e o nulitate. ziceai ca nu stie sa socialzeze ca a fost mereu un singuratic ... asa se explica tot comportamentul lui fata de tine si fata de proprii lui parinti. el este problema, el este complexatul si inadaptatul. tu fiind persoana care l-ai apreciat, ravnit si slavit esti veriga slaba in fata lui. esti calul lui de bataie si se foloseste de tine sa rabufneasca pentru inadaptabilitatea lui sociala.

sfatul pe care ti l-a dat majoritatea celor care ti-au raspuns aici ti-l dau si eu: lasa-l, fugi de el ca te distruge. deja a inceput si are cele mai mari sanse de reusita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paraseste-l

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm. Saracutza de tine :jester:

Nu ar trebui sa ii suportzi ieshirile astea. Poate era de inteles daca face o data, de doua, hai de trei ori, dar nici chiar de 3 ani de zile. De ce nu ii gasesti si tu punctul slab si sa-l ataci atunci cand se asteapta mai putzin?Apoi...ignorantza doare cel mai tare...

Nu il mai baga in seama, tu sti cel mai bine ce fel de om esti si nu trebuie sa pui nimic la suflet :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu in discutie daca tot e gratis, cu o intrebare: de ce mai sta cu individu' ? sau merge pe ideea decat s-o umileasca un prost mai bine unu destept?

cu toate ca nici asa nu inteleg

 

(oi fi imbatranit degeaba? :D )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Il bagi in ma'sa si;l trimiti la plimbare .

 

Nu , tu te desconsideri , el doar profita de pe urma slabiciunilor tale.

 

 

Cu parere de rau, te anunt ca esti , dar nu el este vinovat de frustrarile tale .

 

E doar un profitor, care nu renunta la tine din lipsa de oportunuitati .

 

Corect. Mai trebuia sa spui si care sunt slabiciunile ei. Sunt exact aceleasi slabiciuni exploatate de Hitler cand a fost ales cancelar al Germaniei. Asadar Lorena, victima, cu sentimente de inferioritate (existente deja) s-a lasat sedusa de un mic Hitler care-i inspira atotputernicie, siguranta, pe scurt, omnipotenta de care ea se simte lipsita. Aceste trasaturi sunt tipice tuturor agresorilor psihici, care se hranesc din desconsiderarea partenerului si a anturajului (de aceia nici nu are prea multi prieteni respectivul, si aceia sunt convins ca sunt circumstantiali).

 

Daca Lorena nu-si resolva problemele cu sentiemnul valorii de sine, si al treilea partener va fi tot un mic Hitler, pentru ca Loredana ruleaza un patern.

Editat de Buć

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna! Sunt de parere ca toti avem atat calitati cat defecte. Dar ce facem cand tipul cu care ai o relatie de 3 ani nu stie altceva decat sa-ti scoata in evidenta defectele, (chiar si pe cele pe care nu le stiai). Cand spun asta, nu ma refer la cele fizice. Ceva de genul:blonda proasta etc. Nu le insir, pentru ca multe din injurii adresate catre mine, s-au produs in anumite contexte. De cele mai multe ori cand ne contraziceam pe anumite subiecte. Daca le-as enumera, as scrie un roman si nu cred ca ar avea cineva rabdarea si timpul sa citeasca. Ce vreau sa spun este faptul ca in momentul cand iubesti si crezi ca esti iubit ai vrea ca persoana de langa tine sa-ti vada si calitatile pe care le ai, sa fie alaturi, sa te sustina, si din cand in cand sa-ti mai faca si un compliment, pe cand el stie doar sa ma jigneasca. Eu nu l-am jignit niciodata si sunt de principiul (sau cel putin asa ar trebui sa fie), ce dai aia primesti. Dar el ma desconsidera! Sincer, ma cam facut sa-mi pierd increderea in mine. Am ajuns si eu la parerea lui ca nu sunt buna de nimic. Niciodata nu mi-a spus ceva frumos. De multe ori ma intreb, daca nu-i place de mine de ce tot insista sa fim impreuna, in momentul cand ii propun sa terminam? Am purtat cu el multe discutii pe acest motiv. Daca crede ca ii sunt inferioara, sa ma lase sa-mi gasesc pe cineva la acelasi nivel. Oare fostii tocilari au o problema cu faptul ca nimeni nu se pot ridica la nivelul lor? Am si eu studiile mele, dar nu pot spune ca performantele mele se compara cu ale lui. Uneori ma simt frustrata.

 

 

lasa'l!!!!!ia'ti altul.barbati mai sunt si sigur te vor aprecia....daca glumeste si iti spune ca esti proasta mai merge,se accepta,dar daca a facut o obisnuinta din a te jigni atunci nu te merita.

nimeni,dar absolut nimeni,nu are dreptul de a te jigni si de a te desonsidera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×