Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

....dar am auzit ca de acum nu s-ar mai plati in salariu studiile doctorale...

Ce vrei sa spui cu asta.

Jobul l-am obtinut destul de greu, mai ales in aceasta perioada, problema e in diferenta de bani(bursa doctorala>salariul)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce vrei sa spui cu asta.

Jobul l-am obtinut destul de greu, mai ales in aceasta perioada, problema e in diferenta de bani(bursa doctorala>salariul)

Pai vreau sa spun ca, de exemplu, daca lucrezi in invatamant si ai doctoratul care tine, sau ma rog, tinea loc de grade, de acum... poti sa te stergi cu el...

Asteptam sa se limpezeasca noile reforme si sa vedem ce branza iese, ca daca nu, iesim noi...in strada.

 

Daca ai bani de aruncat poti face cate doctorate vrei, daca te ajuta la locul de munca (la salariu, in ideea avansarii sau pentru pastrarea jobului) e chiar recomandat, dar daca jobul tau ramane acelasi si cu si fara doctorat... eu zic ca... n-ai ce face!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea era sa aflu raspuns la intrebarea mea :spiteful:, daca le pot pastra pe amandoua, daca nu cumva incalc legea prin a lucra la o firma privata si sa am dreptul la bursa doctorala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea era sa aflu raspuns la intrebarea mea :spiteful:, daca le pot pastra pe amandoua, daca nu cumva incalc legea prin a lucra la o firma privata si sa am dreptul la bursa doctorala.

:spiteful:

Pai astea sunt 2 lucruri diferite. Jobul si doctoratul in acelasi timp e ok, daca te descurci tu cu ambele.

Cat despre bursa si faptul ca ai un loc de munca... depinde ce bursa ai. Eu acum nu stiu ce fel de burse se acorda la doctorat. Daca ele sunt ca in facultati (sociale, de studii, de merit)... sau nu.

Ai bursa? De care?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea era sa aflu raspuns la intrebarea mea :spiteful:, daca le pot pastra pe amandoua, daca nu cumva incalc legea prin a lucra la o firma privata si sa am dreptul la bursa doctorala.

DA, este ilegal, si DA, poti sa le pastrezi pe ambele pentru ca Universitatile inchid ochii la aceasta ilegalitate. Singura problema este ca unii indrumatori ii solicita mai mult pe doctoranzi, trebuie sa prezinti periodic rapoarte de activitate, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DA, este ilegal

Bun, daca este ilegal, unde ar trebui sa ma adrasez sa pot citi si eu aceasta lege care spune acest lucru? Intreb pentru ca atatea pareri am auzit incat nu mai stiu ce sa cred.

Merci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea era sa aflu raspuns la intrebarea mea :spiteful:, daca le pot pastra pe amandoua, daca nu cumva incalc legea prin a lucra la o firma privata si sa am dreptul la bursa doctorala.

asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun, daca este ilegal, unde ar trebui sa ma adrasez sa pot citi si eu aceasta lege care spune acest lucru? Intreb pentru ca atatea pareri am auzit incat nu mai stiu ce sa cred.

Merci

Bursa pot primi doar doctoranzii la zi (cu frecventă). Teoretic, deci, ar trebui să stai 8 ore pe zi

Editat de Marinel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nicaieri nu se specifica obligativitatea prezentei de la o anumita ora pana la o alta ora. Nu cred ca e o crima sa poti lucra in 2 locuri daca te tin picioarele, mainile si capul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×