Sari la conținut
Forum Roportal
ewak

Cancerul de san

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai asta e realitatea...mai ales cand ai mesaje offline pe mess...:offtopic:

"impersonal" si incruntat :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o mama care a fost diagnosticata de curand cu cancer la san. a facut o termografie in bucuresti dupa care a facut punctzie si biopsie la fundeni.

ma intereseaza foarte repede cele mai bune clinici (tara sau strainatate) sau/si cei mai buni doctori din domeniu(preferabili romani. intreb deoarece nu sunt un cunoscator in materie si nici nu nici un reper sau cunostinta de la care sa plec.

 

multumesc anticipat.

iti pot da date mai exacte dar nu pe forumandre_cellea@yahoo.com,adica medic ,nr. de telefon pentru Cluj.,mi se pare ca esti destul de ingrijorat si sincer imi pare rau.La Cluj sunt buni profesionisti si "plicul"(vezi Nomis)cred ca e mult mai mic decat la Bucuresti.

 

iti pot da date mai exacte dar nu pe forumandre_cellea@yahoo.com,adica medic ,nr. de telefon pentru Cluj.,mi se pare ca esti destul de ingrijorat si sincer imi pare rau.La Cluj sunt buni profesionisti si "plicul"(vezi Nomis)cred ca e mult mai mic decat la Bucuresti.

"Mea culpa"-am gresit ceva.E-mailul e al meu ,trimite-mi un mail, sa-ti pot transmite datele,nule-as face publice pe forum si nenea admin. vad ca nu ma lasa sa trimit mesaje private!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de cateva luni am dureri la sanul stang care in momentul de fata au ajuns sa se extinda in apropierea subratului.cand au inceput durerile am mers la un medic ginecolog care m-a trimis sa fac o ecografie dupa care mi-a spus ca am mastoza fibrochistica.mi-a dat ca tratament Dufaston,cu toate ca luam si anticonceptionale Marvelon.peste o luna am venit dupa cum mi-a spus dansul la control si i-am spus ca durerile s-au marit si ca tratamentul nu are un efect pozitiv,ci dimpotriva,simteam ca imi face rau.Mi-a spus sa nu mai iau Dufaston,sa nu mai fac nici un fel de tratament.L-am intrebat apoi cum ramane cu durerile mele si cu acea mastoza daca nu mai fac nici un tratament,dar se pare ca nu a stiut ce sa-mi spuna.M-a trimis la oncologie deoarece mie imi era teama de cancer la san.acolo doctorul m-a examinatm,mi-a spus ca nu e cancer,dar ca primul medic unde am fost a gresit spunandu-mi sa iau dufaston peste anticonceptionale.Mi-a spus sa nu mai iau pilule,dar nu mi-a dat nici un tratament.ACUM VA INTREB ce sa fac?Durerile nu au trecut,ma doare si la subrat.Are vreo legatura faptul ca sanul acesta care ma doare este si mai mare decat celalalt?Este posibil sa fie cancer la san?Este adevarat ca este posibil ca acest cancer sa nu poata fi depistat la ecograf?Ce credeti ca poate fi?sunt asa de ingrijorata incat nu mai stiu ce e cu mine.mii de multumiri.

nu intra in panica!

eu am avut aceleasi dureri, ma durea chiar si bratul...am facut ecografii, tratamente date de endocrinolog: antioxindanti, antiinflamatoare... Dupa ce incetam tratamentul aveam aceleasi dureri. Am facut chiar si o mamografie, pt. ca speriasem si eu. Am fost la ginecolog si mi-a zis sa iau un anticonceptional:Mercilon. Dupa o luna deja durerile au inceput sa fie mai mici iar dupa 6 luni nu mai durea deloc. Mi-a zis ca se face un tratament de 6 luni dupa care pauza 2 luni... Trebuie sa mergi la medic sa-ti spuna. Acum n-am mai luat de mult anticonceptionalele si tot nu mai am durerile acelea. Mai am mici dureri in fiecare luna inainte de ...stii tu. Daca vrei sa mergi la doctorul meu e cel de la clinica particulara Romar Dristor.(are un nume de turc) E un tip foarte de treaba! Incearca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recomand contactarea d-lui Dumitrescu Dumitru din Constanta.

Date de contact:

Tel fix: 004.0241.619932

Mobil: 004.0726.109068

Cateva cazuri solutionate sunt prezentate in site-ul www.dumitrescu.as.ro .

Ex:

Margarit Stefan:

Nascut 1956

Inginer

In 13.11.2002 a fost diagnosticat cu tumora cutanata 1/3 inferior antebrat stang. I-au fost prescrise medicamente si radioterapie.

A renuntat la tratament si radioterapie alegand tratamentul naturist. A urmat tratamentul timp de 75 de zile, iar in present este vindecat.

Tanase Marioara

Nascuta la 02.06.1951, Bucuresti.

Functionar public, actual pensionara. Telefon: 021/6887587

Internata in Spitalul Militar Central Bucuresti sectia Oncologie cu TUMORA SAN STANG gradul III-B cu plaga (conform biletului de iesire din spital).

Recomandandu-se extirparea sanului, Tanase Maria apeleaza la medicina naturista.

Dupa terminarea tratamentului naturist revine la Spitalul Militar Central Bucuresti pentru control, unde se constata o vindecare completa, fapt ce se confirma si din buletinul de analiza obtinut in urma controlului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am aceeasi problema la san de cateva luni, numai ca la cel stang am un nodul care ma doare si durerea se extinde pana la subrat. Am facut ecografie ca deocamdata nu am voie sa fac mamografie, am mai multi noduli, mi-au spus ca este din cauza dereglarilor hormonale(o viata sexuala neregulata)...cik de acum incolo va depinde de mine daca treaba se va agrava sau se vor vindeca pana la urma acesti noduli :o:

Pana la urma m-au trimis la un endocrinolog. Am uitat sa mentionez ca am fost si la un ginecolog de la un spital de stat renumit in Bucuresti....si nu-mi mai trebuie sa ma duc la spitale de stat in viata mea...

In fine...treaba nu este grava , cred ca se poate rezolva si cu un tratament, in cele din urma mi-au recomandat Mastodinon 3 luni, inca nu m-am interesat...pana la urma o sa-l iau ca nu am incotro...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost la doctor pt un control de rutina de vreo doua luni si doctorul a descoperit ceva nodul la san :spiteful: . mi-a spus sa revin dupa 3 luni..asta ar veni luna viitoare. dar pana atunci ma gandesc sa intreb daca e posibil sa apara asa ceva la varsta asta...

si pentru femeile care nu au avut copii si au cancer sa san, pot avea copii? cu ce poate afecta chestia asta copilul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa stai linistita. Nu e neaparat cancer. Si eu am noduli la sani tot de la varsta aia. Si pentru aia uite-ma sanatoasa cu doi copii, fara probleme la alaptare.

Intrebare: ai facut eco?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×