Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

O furtuna imensa de nisip s-a abatut asupra Olgai. Sper ca are destule carpe pentru sters praful.  :biggrin:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, The Unknown a spus:

In acele cazuri extreme de furtuni de nisip, deschid geamurile si ce intra pe un geam, iese pe celalalt  :o:

spune-mi repede ca glumesti, ca mai am putin si te cred.:smile:

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca a vorbit serios. Nu stiai? Ea adoptat tactica musafirului nepoftit. Cel care intra pe usa, iese pe geam...:o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi-noapte am retrăit pe pielea mea – și mai ales pe ochii și plămânii mei! – momente pe care le credeam îngropate într-un cotlon al memoriei. Plutoane de orci în uniformă lovind la întâmplare oameni pașnici, femei, bătrâni, oameni în cărucioare cu rotile. „Curățenia” declanșată azi-noapte în centrul Bucureștiului, vânătoarea de oameni care a avut loc, au fost rude bune cu masacrul produs de milițienii lui Postelnicu în noaptea de 21 spre 22 decembrie, la Universitate. Dacă ar fi avut muniție de război și tancuri, probabil că sclavii proastei lui Dragnea ar fi intrat cu ele peste noi. Dar nu-i timpul pierdut. Pentru că ăsta a fost mesajul transmis ieri de Dragnea, acest Erdogan în devenire: gata cu mitingurile, gata cu libera exprimare, dacă ieșiți în stradă, vă călcăm în picioare. Acum, depinde de noi dacă această repetare a nopții de 21 decembrie 1989 va fi sau nu urmată de un 22 decembrie. Noi decidem dacă mârșăvia slugilor îmbrăcate în uniforme bleu-jandarm ne-a speriat suficient cât să stăm în case sau, dimpotrivă, a stârnit în noi furia și curajul de a nu mai da înapoi, oricâte tunuri cu apă și oricâte grenade lacrimogene vor arunca orcile vacii cu microfon la priză asupra noastră. Astăzi, nu doar diasporenii trebuie să vină iar în Piața Victoriei. Orice român care a trăit dictatura și nu vrea să se mai întoarcă acolo trebuie să se afle în stradă. Și liderii Opoziției și chiar domnul președinte ar putea să vină, cu tricou roșu, că măștile de la farmacie le aducem noi. Să protesteze pașnic, fără violență, să vină cu zecile și cu sutele de mii, să le transmită acestor ticăloși verde în față: „Nu aveți voi gaze câți plămâni avem noi să vă strigăm Mxxe PSD!”  Când un Partid se pune în slujba unui om și ajunge să își reprime poporul, acel partid nu doar că nu mai poate conduce o țară, dar trebuie scos în afara legii. Începând de azi-noapte, PSD e tot una cu PCR și liderii săi vor trebui să dea socoteală. Va veni acea zi a mâniei când Carmen Dan, această Postelnicu în fustă, va recunoaște, în fața judecătorilor „Am fost o dobitoacă.” Și va veni ziua când Liviu Dragnea, monstrul din cauza căruia de doi ani de zile țara asta e târâtă în haos, va avea Târgoviștea lui.

  • Like 5
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×