Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Cred ca trebuie sa ma impac cu gandul ca traiesc intr-o lume balanganita in cea mai mare parte a timpului. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, Zero* a spus:

Vara asta isi face de cap pe ultima suta de metri, awrul e clocit si irespirabil. 

Anotimpul meu preferat.

on:  sper ca Fiero s-a distrat de minune.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii sunt atat de infecti, incat nici atunci cand sunt singuri cu ei insisi nu isi dau masca jos, cred ca le e frica ca s-ar speria de ceea ce vad.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lumea-i asa stramba si din cauza alora care nu-s capabili sa iasa din coconul lor roz.

In fiecare zi vars cate-o portie de venin, da.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dovada de nesimtire pe care o dau unii oameni, te fac sa-ti piezi cumpatul incat iti vine sa-i pocnesti, chiar daca firea ta e linistita. Ieri m-am straduit din rasputeri sa nu pocnesc peste o mutra o matahala. Cred ca imi citise intentia de a nu da inapoi,ca  l-a determinat doar sa abordeze un zambet parsiv si sa-i taca fleanca. O fi si eu marlan, nu zic ba, dar unii isi tin diploma batuta in cuie pe perete, afisand-o cu atata nonsalanta incat te face sa crezi ca a devenit o virtute.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt atat de nervoasa,  incat nu stiu ce o sa se întâmple atunci cand voi da ochii cu persoana care m-a adus in statea asta (a contribuit,  ma rog, as fi vrut sa am mai multa minte si sa ma pastrez zen), mi-e ca n-o sa ma mai pot controla si va ieși urat. Problema insa nu vine doar de la persoana respectiva, ci si de la cei care o protejeaza, desi stiu - sau nu stiu, desi ar trebui sa stie, chiar ar fi obligati - cât de nesimtita si de prefacuta e. Si mi se mai spune sa tac, ca poate e rau daca fac valva, eu neavand protectie. Nu pot, frate, daca tac, mor!

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×