Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Dragoste si sex vs. Dragoste sau sex

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Of la naiba.S-au epuizat motivele ca sa lupti?Te rog zi ca e metafora .

Lupta ca sa poti ajunge maine sanatoasa.Tu stii ce vad eu in spitale in fiecare zi???tu stii cum ti se intoarce stomacul in fiecare ora cand vezi un om care sufera si care va muri?Sau stii cum e sa lupti ca sa traiesti?Daca vrei motive sa lupti intreaba-ma pe mine.!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, era o metafora. Voi lupta in continuare sa supravietuiesc....dar pentru toate celelalte lucruri care apartin vietii nu voi mai lupta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu lupta sa inveti bine.Cred ca esti clasa a XI a dar de la anul va trebui sa dai un examen.Vei intra la facultate ...o alta lume in care vei gandi altfel.La mine nu este loc de metafore de exemplu.Nu stiu ce vei face tu.Dar lupta pentru ca poti .Si lupta sa fii fericita.Si lupta pt ca meriti.Si lupta pt ca ai ajuns la sa ai prb astea ...pe care le poti depasi.Si lupta ca sa le arati lor ...celor care au crezut ca nu esti in stare...celor care au crezut ca esti slaba...celor care au vrut sa te face de piatra ca poti fi fericita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei cred ca sunt in stare...Eu nu cred ca mai sunt in stare sa lupt si pentru ei....Intotdeauna am dat impresia ca sunt de neclintit, ca nimic nu ma poate atinge. Cum cred ca iti imaginezi, prietenele mele au peste 24 de ani... :cheers: Si intotdeauna mi-au zis ca nu stiu de unde atata forta, de unde atata siguranta....Dar de fapt nu stiau ca in sufletul mel se ascund toate slabiciunile si de fapt forta aceea era doar o aparenta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce varsta au prietenele tale dar daca esti atat de puternica incearca sa te concentrezi putin.

Poate prb este ca nu ai avut copilarie.

Citeste si tu ceva despre ce ti se intampla...nu te mai complace atat in acesta situatie...ai abia 17 ani si poate ai sa traiesti 80...si atunci vei avea prb dar invata sa nu fii depresiva pt un coate goale de la varsta asta.

Iesi in oras ,distreaza-te ...uita .Dar mai ales invata!

E tarziu si nu pot sa dorm si iarta-ma dar bine ca la 18 ani inca nu aveam nici un fel de experieta sexuala si nu vorbeam despre iubire de parca as fi vb despre explozibil distrugator.Si daca esti odihnita fizic ...asta e prb.Daca ai avea ceva de facut ai vedea ca dragostea asta pe care o afisezi pe steag e un foc de paie care se va stinge .Fie pt ca tu ai impresia ca esti prea matura ori pt ca el este prea copilaros ori pt ca , la naiba,nu a fost sa fie.

si invata si tu ceva de la prietenele alea mai mari.Dar nu le copia .La 24 de ani poti sa te darui si sa faci ce zice eduard dar la 17 :cheers: :

Iarta-ma dar asta este parerea mea.Poate ai sa zici ca dragostea nu tine cont de varsta.De fapt ai zis-o odata.Dar cred ca se ref la varsta partenerilor ca dif .La 17 ani tre sa fie altfel .Nu sa iti pui prb ca nu mai ai pt ce lupta.Tre sa ma opresc ca de nu ...nu mai termin in noaptea asta.Dar citeste si tu ceva scris de un psiholog...nu pot judeca modern eu :party:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai scris ceva odata.....el este prea copilaros. desi nu ar trebui, tinand cont de varsta.

Eh, nu mai conteaza. Nu sunt deprimata. Sunt dezamagita. In fiecare zi sunt dezamagita de cine nu trebuie. De oamenii la care tin....

Vremurile se schimba. Incearca sa gandesti obiectiv. Nu fi subiectiva. Si nu-mi copiez prietenele. Urasc sa fiu copiata sau sa copiez. Mi se pare lipsit de originalitate si de gust. Prefer sa fiu eu insami, chiar daca nu sunt la fel de buna, decat sa copiez pe cineva...Bun, am incheiat pe aceasta zi. Somn usor si mersi de sfaturi! :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu nu sunt deprimata si nici optimista asa cum mi-ati spus la un moment dat. EU doar regret ca o relatie de 7 ani a ajuns sa se transforme in ceva atat de urat. Urasc faptul ca omul pe care l-am iubit atat s-a transformat intr-un nesimtit...si nu ma refer strict numai la relatia lui cu mine. De la o vreme pt el femeile sunt accesorii si ma deranjeaza teribil gandirea asta de misogin. Dar nu mai am ce sa fac. Am dat atatea sanse acestei relatii, dar nu a meritat. Nu regret ca am avut o relatie atat de lunga si nu consider ca am pierdut timpul. Cel putin nu 6 ani...ultimul a fost clar pierdere de timp. Dar nu m-a oprit neaparat el sa nu imi vad de viata. De fapt chiar nu a stat el in calea mea. Ci gandirea mea masochista. Vreau sa merg mai departe, sa nu imi mai pese de nimic in ceea ce il priveste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai incercat vreodata sa pui capat relatiei? adica i-ai sugerat chestia asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai incercat vreodata sa pui capat relatiei? adica i-ai sugerat chestia asta?

 

Sa pun capat relatiei, adica sa rupem orice legatura?!

 

DA!!! Plus ca relatia noastra de dragoste e terminata de multa. Nici nu stiu ce naiba ne mai uneste...Poate obisnuinta...si in cazul asta e grav.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti imaginezi ca are sa fie greu nu? dar trebuie sa gandesti pt tine :crazy: sa te iubesti pe tine mai intai si apoi cu tot amarul din suflet iti zic trece greu dar sigur :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×