Sari la conținut
Forum Roportal
Minni3

Video in PowerPoint

Postări Recomandate

Well... Nu stiu cum sa incep... Deci am o problema ;)... am descarcat de pe youtube niste scene din cateva filme de dragoste. In sfarsit, am taiat de acolo exact ce mi-a trebuit, am umplut dektop-ul cu programe cu care sa tai, sa lipesc secventele, etc. etc. Dupaia am scos un program cu care sa convertesc ce am facut. am convertit in .avi, .mpg, .wmv, etc. Probl e ca niciunu` nu intra in PowerPoint ;) . ce ar trebui sa fac?? ;) va rogg daca puteti sa ma ajutati... raman datoare :*

Editat de Minni3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Well... Nu stiu cum sa incep... Deci am o problema :D... am descarcat de pe youtube niste scene din cateva filme de dragoste. In sfarsit, am taiat de acolo exact ce mi-a trebuit, am umplut dektop-ul cu programe cu care sa tai, sa lipesc secventele, etc. etc. Dupaia am scos un program cu care sa convertesc ce am facut. am convertit in .avi, .mpg, .wmv, etc. Probl e ca niciunu` nu intra in PowerPoint :roll: . ce ar trebui sa fac?? :D va rogg daca puteti sa ma ajutati... raman datoare :*

 

Cred ca ar trebui sa te uiti umpic la ce extensi suporta power point-ul. Apoi sa vezi ce program iti trebuie ca sa convertesti din extensile pe care le ai in cele care se potrivesc in power point.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probl e ca niciunu` nu intra in PowerPoint :kiss: . ce ar trebui sa fac?? :blink: va rogg daca puteti sa ma ajutati... raman datoare

 

Nu intra... CUM adica??? Ce eroare primesti.

In powerpoint merg filmele WMV. Le pui folosind meniul Insert > Movie and Sounds > Movie from file.

Trebuie sa ai filmul in acelasi folder cu fisierul powerpoint PPT.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×