Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Minni3

Video in PowerPoint

Recommended Posts

Well... Nu stiu cum sa incep... Deci am o problema ;)... am descarcat de pe youtube niste scene din cateva filme de dragoste. In sfarsit, am taiat de acolo exact ce mi-a trebuit, am umplut dektop-ul cu programe cu care sa tai, sa lipesc secventele, etc. etc. Dupaia am scos un program cu care sa convertesc ce am facut. am convertit in .avi, .mpg, .wmv, etc. Probl e ca niciunu` nu intra in PowerPoint ;) . ce ar trebui sa fac?? ;) va rogg daca puteti sa ma ajutati... raman datoare :*

Edited by Minni3

Well... Nu stiu cum sa incep... Deci am o problema :D... am descarcat de pe youtube niste scene din cateva filme de dragoste. In sfarsit, am taiat de acolo exact ce mi-a trebuit, am umplut dektop-ul cu programe cu care sa tai, sa lipesc secventele, etc. etc. Dupaia am scos un program cu care sa convertesc ce am facut. am convertit in .avi, .mpg, .wmv, etc. Probl e ca niciunu` nu intra in PowerPoint :roll: . ce ar trebui sa fac?? :D va rogg daca puteti sa ma ajutati... raman datoare :*

Cred ca ar trebui sa te uiti umpic la ce extensi suporta power point-ul. Apoi sa vezi ce program iti trebuie ca sa convertesti din extensile pe care le ai in cele care se potrivesc in power point.

Probl e ca niciunu` nu intra in PowerPoint :kiss: . ce ar trebui sa fac?? :blink: va rogg daca puteti sa ma ajutati... raman datoare

Nu intra... CUM adica??? Ce eroare primesti.

In powerpoint merg filmele WMV. Le pui folosind meniul Insert > Movie and Sounds > Movie from file.

Trebuie sa ai filmul in acelasi folder cu fisierul powerpoint PPT.