Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Hot executat in legitima aparare

Postări Recomandate

Nu, chiar apreciez pe cei care-si exprima si isi sustin propriile pareri, doar ca intr-un mesaj anterior al matale (care a fost sters de "cenzura", la fel ca si raspunsul meu), ai folosit o exprimare care, sincer, as vrea sa cred ca nu te reprezinta... asta a fost singurul lucru care mi-a facut sa am o parere nu prea buna despre tine.

Cat despre Iovan, nu-i tin, asa cum poate se pare, partea ptr. ca e cinstit sau ptr. ca e sfant, eu doar am vrut sa subliniez urmarile care le-ar putea avea condamnarea lui, privindu-l ca pe un proprietar ce a vrut sa se apere si sa-si apere familia de unul din atatia talhari care la ora actuala au pus stapanire pe tara... nu am adus in discutie modul in care si-a insusit bunurile din casa...cred ca esti de acord ca ar fi oribil sa vedem oameni care asista neputinciosi la tot felul de scene in care sunt batjocoriti si furati doar pentru ca se gandesc la familiile hotilor sau la legea care ii leaga de maini si de picioare cand e vorba sa intervina in astfel de situatii. Nu am zis ca trebuie sa-i omoram neaparat pe hoti, dar daca se intampla ca in momentul in care dorim imobilizarea lor se va intampla sa fie fatal pentru ei, trebuie sa existe unele reglementari care sa ne apere.

Nu e potrivit in asemenea situatii sa-i numim pe proprietari "asasini", indiferent ca se numeste Iovan sau altfel. Asta, in cazul in care a fost vorba de relatia hot-proprietar. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corect, sincer sa fiu si eu m-am pus in situatia de a fi pradat de hoti. Sincer nu stiu ce as face, neavand pistol sau pushcoci :). Stiu ca daca ar intra la mine in camera, am doar o baioneta la indemana si probabil as folosi-o :ok:" (depinde de situatie).

In cazul Iovan, insa am dubii ca ala s-a dus acolo ca hot, d-aia sunt asa vehement.

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, probabil ca la titlul subiectului asta trebuia pus dupa "hot" un semn de intrebare "?"... asa cum am mai scris, sunt de acord cu reactia lui Iovan doar in cazul in care se dovedeste clar ca individul respectiv a fost hot... daca nu, naiba sa-l ia pe Iovan ! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, probabil ca la titlul subiectului asta trebuia pus dupa "hot" un semn de intrebare "?"... asa cum am mai scris, sunt de acord cu reactia lui Iovan doar in cazul in care se dovedeste clar ca individul respectiv a fost hot... daca nu, naiba sa-l ia pe Iovan ! ;)

Da ce era? Individul era hotz si talhar inainte de a vizita casa lui Iovan, avea 18 ani de puscarie la activ. S-apoi, la 3:30 noaptea.... ce putea fi? Haideti sa fim seriosi terminati cu contardictiile de dragul discutiilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce inseamna dl. Paduraru ca daca cumnata-miu a facut puscarie pt ca a furat o roata de la masina, sa-l tratez cand intra la mine in casa ca pe un hot?

E vb. de momentul cand a intrat la aia in casa....ca poate nu a intrat ca hot si nu mai conteaza cate condamnari avea la activ. In societate tot om te numesti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce vi se pare anormal? romanita este prima femeie care are ca gigolo un recidivist?

Urmariti cazul unei profesoare universitare din constanta D-na Din,femeie frumoasa,cu bani,inteligenta (sotzul ei este un arhitect f cunoscut in constanta)care avea ca gigolo un tzigan turc din Piatza Chiliei (cine cunoaste cat de cat Constanta stie zona)caruia ii cumpara scutere,ii dadea bani ( de ordinul zecilor de mii de dolari).La urma a fost mare scandal pt ca el a inceput sa o santajeze si ea la dat pe mana politziei.cazul a fost foarte mediatizat asta vara,iar respectiva profesoara ulterior a fost data afara din invatzamant,la fel si decanul facultatzii la care ea preda.

Deci nu m-as mira daca as afla ca bogdan chiar a fost amantul romanitei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alte chestii dubioase: nu sunt amprente pe mobila deoarece menajera a folosit spray antistatic..... :) .............
.........asta e durere. ha-ha
Daca nu a venit acolo ca hot ce mai ziceti? ...

a venit ca amant?

 

Pai si era prima data cand venea daca era pe post de gigolo? Unde sunt atunci amprentele vizitelor anterioare? Ca doar nu or fi facut sex cu manusi. Sau au fost sterse de "antistatic".... :D

 

Si apoi, ca amant sau gigolo sau ...whatever....nu vii neanuntat. Cel putin EA trebuia sa stie. Si daca stia nu cred ca mai dormea linistita in pat langa barbatu'sau in acea noapte. L-ar fi asteptat sa il avertizeze ca nu sunt singuri.

Ala clar s-a dus la furat. Iar "bogatana " aia cu declaratiile ei....cine stie ce invidii o mai rod si pe aia.

Cert este ca numai ei stiu adevarul. Restul sunt doar speculatii.

Eu, personal, as fi reactionat la fel. Sincer. Nu as fi cautat sa il impusc in cap. Insa daca m-as fi aflat in situatia data si as fi avut o arma, cu siguranta as fi tras.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am dubii ca ala s-a dus acolo ca hot, d-aia sunt asa vehement.

 

a venit ca amant? Unde sunt atunci amprentele vizitelor anterioare?

 

mai sunt si alte posibilitati pentru care sa fi intrat in casa, nu doar ca hot sau amant

a fost chemat cu un anumit scop, nu s-au inteles la pret si ar fi putut santaja...

 

varinta asta pare sa lamureasca toate neclaritatile cazului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×