Sari la conținut
Forum Roportal
spider

sunteti PRO sau CONTRA machiaj?

Postări Recomandate

Stiu ca cei de la TV sunt machiati dar nu cred ca e vre unul care sa mearga pe strada machiati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu prea merg pe strada pentru ca au masini :( Probabilitatea de a-i intalni ca pietoni 'casual' e destul de mica. Pe la evenimente mondene in schimb...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiti ce am vazut eu mai nou pe strada barbati pensati hihihihii ::(: mi se par cam fminini asa si cosmeticiana pe la care mai merg eu mia spus ca tot mai multi merg la depilat :( :( cam aiurea tay tay :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiti ce am vazut eu mai nou pe strada barbati pensati hihihihii ::(: mi se par cam fminini asa  si cosmeticiana pe la care mai merg eu mia spus ca tot mai multi merg la depilat :(  :( cam aiurea tay tay :dee

 

 

Si cam pe unde se depileaza??? ::): ::):

Ca si arabii / turcii ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am sarit pana acum acest subiect numai si numai din lipsa de timp. dar cum niciodata nu este prea tarziu in a-ti spune parerea ...

 

in primul rand nu ma deranjeaza machiajul la femei. ba il aprob, dar in limita bunului simt si a bunului gust. sa nu uitam ca machiajul excesiv este otravitor pieli. :(

:( sincer imi pare foarte rau de cei de la televiziune pentru ca machiajul in combinatie cu lumina si caldura de la reflectoare imbatraneste pielea cu zeci de ani. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:( sincer imi pare foarte rau de cei de la televiziune pentru ca machiajul in combinatie cu lumina si caldura de la reflectoare imbatraneste pielea cu zeci de ani.  :(

 

De unde stii, dorinad? Esti "steluta de cinema??"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

blacca cat majoritatea se depileaza pe piept dar un coleg deal meu de clasa se mai epileaza uneori vara pe picioare:))) intro zi radeam de el si ziceam maiii ai pielea mai fina ca si mine ::(: bye bye

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt la mijloc...O fata(femeie)e mult mai frumoasa cand nu e machiata,e naturala...Si-apoi si machiajul are rostul lui...Un machiaj n-ar trebui sa fie prea strident,prea vulgar sa iasa prea mult in evidenta...Un machiaj finut,subtil,in culori pastelate ar fi mult mai recomandat...Machiajul trebuie sa se potriveasca cu imbracamintea pe care o porti,cu momentul zilei si a eventualeler evenimente la care participam...Inca ceva sunt impotriva fondurilor de ten folosite la o varsta mult prea frageda...Am vazut pustoaice de 14-15 ani(NU EXAGEREZ)fardate ju un cail de fond de ten si pareau atat de mature cu atat fond de ten si machij atat de strident!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si inca ceva pentru baietii care cred(daca exista)ca frumusetea unei femei consta in a o vedea super-aranjata:NO WAY!!!

Sper sa nu existe.............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×