Sari la conținut
Forum Roportal
sado

Tristetea (nu faceti un colt si pt oamenii terminati?)

Postări Recomandate

ma regasesc in ce ai scris...problema mea este...am mai fost odata in starea asta si atunci totusi parca nu eram asa...si mi-au trebuit 3 luni sa ma impc si sa imi revin,nici acum nu stiu cat timp ar fi trecut pana mi-as fi revenit...acum sunt mai bagata in relatia care s-a terminat,,iubesc mai mult,sunt in stare sa fac mai multe...deci cat timp o sa treaca???mi-e frica de tot,de timp,de oameni,de mine,de neputinta mea!

pai...da atunci nu erai asa pentru ca a fost prima data si a fost mai usor sa lupti..insa cu cat revin mai des aceste stari de tristete prelungita cu atat va fii mai greu sa treci de fiecare data peste ele...

si timpul iti va alina ranile trecutului...dar tu nu ai timp sa stai sa decazi in depresie...ai timp sa te gandestii numai la viitorul tau...lasa trecutul...incearca sa iti ocupi timpul in asa fel incat sa nu te gandesti la el....deci va fii mai greu ca orice...insa daca te vei lasa invinsa de tristete...va trece iar o perioada lunga pana iti vei revenii...si de fiecare data vei devenii mai vulnerabila la depresii....vei cadea din ce in ce mai usor in astfel de starii....hai lupta...fa-ti curaj/... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred că doar un colţ nu e destul

intotdeauna nu va fi destul!

 

pai...da atunci nu erai asa pentru ca a fost prima data si a fost mai usor sa lupti..insa cu cat revin mai des aceste stari de tristete prelungita cu atat va fii mai greu sa treci de fiecare data peste ele...

si timpul iti va alina ranile trecutului...dar tu nu ai timp sa stai sa decazi in depresie...ai timp sa te gandestii numai la viitorul tau...lasa trecutul...incearca sa iti ocupi timpul in asa fel incat sa nu te gandesti la el....deci va fii mai greu ca orice...insa daca te vei lasa invinsa de tristete...va trece iar o perioada lunga pana iti vei revenii...si de fiecare data vei devenii mai vulnerabila la depresii....vei cadea din ce in ce mai usor in astfel de starii....hai lupta...fa-ti curaj/... :flowers:

viitorul meu devenise viitorul nostru..acum ar trebui sa ma gandesc la toate ce ne-am propus eliminandu-l pe el din orice actiune,am vazut viitorul si mi l-am facut de acum si pana sa mor..e greu acum sa ma gandesc la alt viitor,pur si simplu nu pot.nu sunt incapatanata,stiu ca ai dreptate,dar nu am putere!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine!

sa ma explic:

om terminat e cel mort, dar aici nu-i ghencea...sper

e o mare deosebire intre deznadejdie si moarte

deschiderea unui topic adresat ''celor dusi'' imi suna ca urnele cu lumanari de la cimitire cu inscriptia: MORTI....

oricum aveti scuzele mele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu riscul de a fi offtopic, desi nu imi pare, hai sa stabilim sensul notiunii, om terminat

asculta la mine( daca vrei) terminat nu-i decat atunci cand s-a dus definitiv

in rest mereu vor fi sanse de revenire

si voi milita oricand spre valorificarea orcarei farame de speranta

cu speranta ca vei intelege corect cele scrise, te salut, puiu

 

puiule, unde ti-e gandu'? ia priveste cerul...

 

 

e valabil si pentru sado.

 

 

:tease:

la colt :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine!

sa ma explic:

om terminat e cel mort, dar aici nu-i ghencea...sper

e o mare deosebire intre deznadejdie si moarte

deschiderea unui topic adresat ''celor dusi'' imi suna ca urnele cu lumanari de la cimitire cu inscriptia: MORTI....

oricum aveti scuzele mele

un om poate fi terminat si atunci cand nu mai are vlaga,nu mai gandeste rational,nu mai poate manca,nu mai poate dormi...ti se pare ca suna a om mort..poate ca da la figurat!

te stiam mai ingaduiitor.dar te las sa vorbesti caci nimic nu ma mai poate afecta acum!

 

cu riscul de a fi offtopic, desi nu imi pare, hai sa stabilim sensul notiunii, om terminat

asculta la mine( daca vrei) terminat nu-i decat atunci cand s-a dus definitiv

in rest mereu vor fi sanse de revenire

si voi milita oricand spre valorificarea orcarei farame de speranta

cu speranta ca vei intelege corect cele scrise, te salut, puiu

nu musai daca poate reveni inseamna ca nu se numeste terminat...e terminat in timpul in care se simte asa...terminat insemna asa cum spui si tu a se sfarsi totul,dar nu si in exemplul meu!

 

esti dus?

eventual dusa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×