Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inca ma mai uimesc atunci cand vad cata prostie,idiotenie si tampenie exista in capul unora..Dupa ce ca initiativele Biblioteca Adevarul si Biblioteca pentru toti sunt mai mult decat laudabile,se mai gasesc o gramada de personaje care critica aceste proiecte ,ba mai mult se declara ca sunt nemultumiti pentru ca anumiti oameni au initiat aceste proiecte.Trebuie sa fii un idiot de varf sa poti gandi asa ceva si in paralel sa te lauzi cu numarul tau "impresionant" de carti pe care le detii.Pai daca esti asa un mare devorator de cultura in loc sa te bucuri de orice serie de carti nou aparuta tu te apuci sa o critici??mai era cineva care zicea ca aceste carti sunt la un pret "destul" de mic.Omule costa cat un pachet de tigari o carte legata extraordinar,cu o coperta de buna calitate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!e mai mult decat un chilipir!!!!Va dati mari cititori dar in cap nu va ramas nimic.Daca nu va convin titlurile nu le mai cumparati nu va apucati sa va plangeti ca nu sunt interesante cartile.Orice carte citita te invata ceva fie ca e Marin Preda fie ca e Ion Creanga fie ca e Dickens!Si o idee daca iti ajuta cu ceva e un mare castig.Asa ca lasati aerele la o parte si invatati sa apreciati oamenii de valoare si proiectele de aceeasi natura.SA VA FIE RUSINE,ca sunteti in stare sa carcotiti pe tema asta ca babele de la tara pe la colturi !!

 

 

Revolta ta ar putea fi justificata , ar totusi te contrazic , in acest topic au scris mai multe persoane si majoritatea au fost in unanimitate de acord ca initiativa este laudabila .

Te rog reciteste topicul .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(...)Daca nu va convin titlurile nu le mai cumparati nu va apucati sa va plangeti ca nu sunt interesante cartile.Orice carte citita te invata ceva fie ca e Marin Preda fie ca e Ion Creanga fie ca e Dickens!(...)

Iniţiativa nu este at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unde mai pui ca loveste direct in pipota snobilor cu Fornetti intre dinti, 'editie limitata', 'de colectie', 'coperta de piele de puta de maimuta cu stagiul militar satisfacut', etc.

 

Am remarcat si eu pandemia asta si cum dintr-o data poporul roman a simtit o erectie artistica in timpul promo-urilor dintre doua reprize de 'Nora pentru mama'.

 

Eu unul, admit, sunt excitat sa citesc carti uzate.

Unde mai pui ca nu vreau sa imi fac colectie, pentru ca presupune sa ai grija de ele. Si ocupa spatiu.

Dar, ma rog o colectie Adevarul 'e bine sa o ai'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate cei de la filologie sunt pusi la citit mai mult...Eu am facut stiintele-naturii. Singura opera din literatura straina studiata a fost "Romeo si Julietta".

Te uimesc daca iti spun ca am inceput clasa a zecea cu "Povestea lui Harap Alb"?

 

Oricum, cei de la Adevarul merita apreciati, indiferent de motivul pentru care o fac. Poate cei care se ingramadesc pentru cartile astea o fac pentru copii, nepoti... :huh:

 

Eu nu ma pot lauda cu nicio carte din fantastica colectie, prefer sa frecventez biblioteca.

Editat de Cristinick

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am apucat sa iau niciuna pana acum fiindca mie imi plac cartile care au "fatada" frumoasa, colorata, sa ma atraga...nu simple, in piele etc. Nu contest initiativa lor, ba chiar e foarte buna, iar preturile sunt ok. Just my opinion!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×