Sari la conținut
Forum Roportal
Ciprian-cip

Carti personale

Postări Recomandate

Am creat un site www.cartilemele.eu in care mi-am pus cartile pe care le-am cumparat timp de 8 ani. In general cele mai multe carti le am la beletristica (la romane de aventuri amintesc carti de Clive Cussler- mi se pare ca s-a facut si un film cu Matthew McConaughey dupa una din cartile lui- la romane istorice printre altele am mai multe carti de Max Gallo dar si o carte de Mika Waltari-Egipteanul. Mai am o carte al carei subiect se aseamana cu Egipteanul; Akhenaton, cel ce salasluieste in adevar de Naghib Mahfuz (se pare ca a castigat si un premiu Nobel daca nu ma insel). De Dan Brown am doar o singura carte ,Conspiratia,(singura carte scrisa de el care mi-a placut),Codul lui Davinci nu mi sa parut cine stie ce, au fost altele mai bune scrise de alti scriitori. Am vazut ca multi cauta carti si de Vintila Corbul. Am o carte scrisa de el Imparateasa fara coroana care se pare ca nu e foarte cunoscuta. Bineinteles cred ca toata lumea are Caderea Constantinopolului. Daca mai intereseaza pe cineva am si Magazine istorice(am pus cateva pe site) si Historia (nu am luat luna de luna) dar daca intereseaza pe cineva imi spune anul si luna si ma uit daca le am.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×