Sari la conținut
Forum Roportal
Seductiv

Vreau sa ma impac

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

@Miss-Take: Intr-o relatie trebuie sa fii si prieten. Ne-am ajutat foarte mult in aceasta privinta. La despartire, am avut o intalnire cum nu mai avusesem pana atunci. Am discutat vrute si nevrute si i-am aratat putin din ceea ce sunt. Sigur si-a dat seama ca schimbarea venise.

 

Din cele doua variante spuse de tine, prima este valabila. I-am explicat ca in doua luni de zile era normal sa existe unele chestii pe care celalalt nu le intelege/observa. Nu a fost rea intentie sa observ ceva si sa nu reactionez. De sarbatoarea de Craciun stiam de la inceputul relatiei si i-am explicat si ei ca inca nu simteam ca fac parte din familie, chiar daca ii cunoasteam tot familionul. Nu a fost dragoste la prima vedere, am asteptat-o cateva luni pana ce ea a vrut sa ma contacteze. In cele 2 luni poate de 2 ori am cautat-o la telefon, dar de fiecare data nu a fost in localitate (sigur).

 

Problema nu aparea daca eu eram eu insumi (tandru, iubitor, sufocant cu telefoanele si clipele intime). O alta problema poate fi si faptul ca ea nu a fost cu cineva de 8 ani :pardon: Se astepta probabil la multa tandrete din primele clipe. Ma rog, acum incerc sa demonstrez cine sunt eu cu adevarat, care este de fapt persoana pe care o cauta de mult.

 

@bridget jones: Sunt sigur ca voi rezista, imi voi gasi de lucru la serviciu si in plus, chiar azi m-am apucat sa fac curatenie prin casa iarasi, chiar daca e duminica. Urmeaza pe 7 ianuarie ziua mea de nastere si de nume si sigur ma va cauta. Un motiv de a ne intalni si probabil o sansa de a merge mai departe.

 

@All: Multumesc pentru ajutorul dat...sper sa iasa ce imi doresc

Editat de Seductiv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ai de unde sa stii cum traieste ea o relatie, fie ca e de doar 2 luni sau de 2 ani. poate e genul de om care se imprieteneste rapid si se simte in largul ei oriunde ar fi si nu-l poate judeca nici pe el printr-o alta prisma.

Ma indoiesc ca o femeie ca cea pe care o descrii tu ar putea renunta la o relatie pentru asa un motiv pueril. Se bat cap in cap cele doua date ale problemei.

Doar daca are 16 ani si nu e femeie, e pustoaica si atunci isi poate permite sa reactioneze copilareste.

la 32 de ani, ar trebui să găsească forţa să reziste.

Baftă să ai, seductiv!

A spus cati ani are ea? :pardon:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma indoiesc ca o femeie ca cea pe care o descrii tu ar putea renunta la o relatie pentru asa un motiv pueril. Se bat cap in cap cele doua date ale problemei.

Doar daca are 16 ani si nu e femeie, e pustoaica si atunci isi poate permite sa reactioneze copilareste.

 

A spus cati ani are ea? :pardon:

 

da, sunt de aceeasi varsta, 32.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pardon: Doua chestii imi vin in minte acum, si amandoua pot parea rautacioase. Hai sa o aleg pe aia mai soft, sa nu o mai scriu (cine vrea poate sa presupuna ce vroiam sa zic) si sa trec direct la rezultat. Seductiv, am asa o impresie ca va veti impaca. :blink: Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt sigur ca voi rezista,

 

Nu-nţeleg de ce trebuie să rezişti. Ai nevoie de 2-3 cazemate, muniţii,

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am discutat ieri de ceea ce zici. Normal ca nu m-am incadrat in tiparul barbatesc la care se astepta. Asta am si zis mai inainte. Vreau sa-i demonstrez ca tiparul barbatesc de care este nevoie sunt eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai am discutat ieri de ceea ce zici. Normal ca nu m-am incadrat in tiparul barbatesc la care se astepta. Asta am si zis mai inainte. Vreau sa-i demonstrez ca tiparul barbatesc de care este nevoie sunt eu.

 

Nu ştiu ce ai discutat tu ieri, dar dacă n-ai făcut-o cu ea, tot degeaba.

 

Nimeni nu poate răm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de aia nu mai stau eu pe forumul asta. ma deprimati cu dragostea voastra .. :pardon:

 

aa on topic cand doi oameni chiar se iubesc trec peste orice cearta .. orice conflict aduce o impacare cand ei tin unul la altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@Miss-Take: Intr-o relatie trebuie sa fii si prieten. Ne-am ajutat foarte mult in aceasta privinta. La despartire, am avut o intalnire cum nu mai avusesem pana atunci. Am discutat vrute si nevrute si i-am aratat putin din ceea ce sunt. Sigur si-a dat seama ca schimbarea venise.

 

Ma rog, acum incerc sa demonstrez cine sunt eu cu adevarat, care este de fapt persoana pe care o cauta de mult.

Nu am spus că

Editat de Miss-Take

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×