Sari la conținut
Forum Roportal
lonelyshadow

Singura, din nou

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca domeniul in care ar putea ea deveni foarte buna e chiar... o relatie?

Eu unul nu cred in asa ceva... Poate acum 100 de ani cand ideea de implicare a femeii in relatie era legata de a tine o familie si tot ce inseamna asta... (crescut cei 7-9-11 copii, hranit animalele, ajutat la agricultura).... poate atunci.... era ceva la care puteai deveni buna... acum... traim in alte timpuri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu unul nu cred in asa ceva... Poate acum 100 de ani cand ideea de implicare a femeii in relatie era legata de a tine o familie si tot ce inseamna asta... (crescut cei 7-9-11 copii, hranit animalele, ajutat la agricultura).... poate atunci.... era ceva la care puteai deveni buna... acum... traim in alte timpuri...

 

poate ea e mai...conservatoare :blink:

 

Eu nu-mi dau seama decat de un singur lucru: toti inteleptii lumii s-au adunat pe forumul asta.

Nu exista vreo dilema la care forumistii sa nu stie raspunsul, solutia.

 

:wacko:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca eu sunt cel mai destept, frumos, bogat dintre forumisti:

 

Cei ce va simtiti singuri de Sfintele Sarbatori Pascale...sau oarevar, incercati sa va mai uitati la TV.

Acolo va imbuiba toti cu reclame 'alaturi de cei dragi' si toata suita. Incetati sa mai scrieti si sa mai raspundeti la sms-urile gretoase.

 

Mie ecuatia mi se pare destul de simpla ca sa iti montezi putin psihicul: chiar trebuie sa fiti cu cineva in disperare? Nu e mai avantajos pentru voi sa fiti impacati cu voi insisi? De ce zilele astea, daca tot sunteti singuri, nu va rasfatati pe voi insiva? Va odihniti, va plimbati, va uitati la un film, leneviti...ca pana la urma fiecare trebuie sa aibe grija de el insusi. Sau ea insasi.

In plus, toate cuplurile astea 'fericite', care zambesc cu dantura alba si perfecta ca in reclamele cu pasta de dinti, credeti ca sunt in Rai?

Eu as garanta ca jumatate sunt cu o pereche de picioare in cazanele din Iad.

 

Impacati-va cu voi insisi, e mai bine sa fii singur cu tine insuti decat singur cu unul sau una langa tine.

 

Na, ca am zis-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu-mi dau seama decat de un singur lucru: toti inteleptii lumii s-au adunat pe forumul asta.

Nu exista vreo dilema la care forumistii sa nu stie raspunsul, solutia.

 

 

Ai dreptate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog, eu nu am vrut sa ma inscriu pe forum insa m-au impins de la spate astia din Comunitatea Internationala a Savantilor...

Pa oKii mei.

Editat de K0ntr0VerSy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma rog, eu nu am vrut sa ma inscriu pe forum insa m-au impins de la spate astia din Comunitatea Internationala a Savantilor...

Pa oKii mei.

 

da' asa asa incetisor, ai ajuns si AuRiuMember de'mi iei ochii, stralucitorule :wacko:

 

ON-topic: nu e nevoie neaparat sa ai mereu pe cineva (un barbat) langa tine. iesi din casa, fa-ti un cerc de prieteni, evita plictiseala si statul in casa cu parintii (ideal ar fi sa locuiesti singura, la varsta ta), fa sport (stimuleaza cresterea nivelului endorfinelor in organism), inscrie-te la un curs de dans de exemplu, du-te intr-o excursie...vei vedea ca dupa un timp te vei simti altfel :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate sunt foate timida, retrasa si sensibila iar multi oameni privesc felul meu de a fi drept unul dificil si nici nu isi dau seama cat de usor ma ranesc.

 

De ce esti asa ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm..nu credeam sa ma 'aud' zicand asta vreodata dar..incearca sa iti impui sa gandesti pozitiv.

 

Cu totii stim cat de rau poate sa mearga uneori..din rau in mai rau!

Incearca sa te detasezi cat se poate de gandurile negre..in sensul ca : 'ok, am patit-o..DAR viata mi-a ramas datoare! Mi se vor intampla lucruri frumoase de acum inainte si ma voi stii bucura de fiecare clipa!'.

Pe mine sincer, m-a ajutat si ma ajuta.

 

La 30 de ani esti tanara!

Iar daca inca stai cu parintii tai si ti-ai dat seama ca nu ii mai poti schimba..incearca sa iti indrepti atentia spre o chirie..eventual sa nu fii singura, sa ai o colega de apartament sau adopta o pisica, un catel.

Posibil sa te sperie gandul ca vei fi singura..dar macar vei 'scapa' de tensiunea sub care te 'chinuie' ai tai prin felul lor de a fi.

Implica-te in fel de fel de activitati in care sunt multi oameni. Nu fugii de oameni. Nu te teme de dezamagiri..nu lasa nici un om sa se apropie mai mult decat..simti si mai mult decat..iti castiga increderea, in timp.

 

Timpul le vindeca pe toate! Esti tanara, ai DOAR 30 de ani! Esti puternica, altfel nu ai cere aici si acum sfaturi. Incepi o noua viata..unii se plictisesc de la atata cascat.

 

Si..vorba lui Bird..mai stai cu noi! :wacko:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×