Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:flowers: ei, io, cei care au amenajat si decorat pensiunile alea au avut gust. Eu doar am aratat cu degetul, aia imi place, aia nu-mi place.

De ce nu ne spui mai multe despre pensiunea de care te ocupi, cate camere are, curte, daca e noua, etc etc?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru mine o pensiune reprezinta un loc relaxant, de unde plec la drum si revin cu placere, prin urmare trebuie are piscina, sauna, teren tenis, mancare foarte buna, conditii impecabile, sa fie amplasata intr-o zona montana, retrasa iar pretul daca e mai mare sa fie justificat de calitate.

un loc care corespunde celor spuse:

http://www.casa-alba.sv.ro/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in ce priveste clientii... gandeste-te ce vor de la vacanta, nu de la pensiune, si asta iti va contura pensiunea!!!

vor liniste dar in acelasi timp posibilitatea de a face o petrecere cu o ocazie speciala :lol:

vor camere intime dar si spatiu exterior bun pt relaxare - sa nu se avante pe camp in cautarea unui petic de iarba (mancat, jucat table, privit la stele, facut un foc de tabara chiar)

vor cel mai probabil un gratar din ala urias sa-si faca singuri gratarul, ca romanii sunt grataristi convinsi....

astea sunt primele chestii la care ma gandesc

a si unii din noi vrem sa nu mai fie poluate statiunile cu vile roz bonbon si verde fosfor. :| o pensiune e la noi prin definitie rustica, si trebuie sa se integreze in peisaj. cea mai buna idee de arhitectura mi se pare de gen romanesc traditional, al oricarei regiuni sau perioade.. nu ai cum sa dai gres :spiteful: saaau de gen austriac-alpin cu flori la balcoane, saau pt mare in gen mediteranean :) in niciun caz ca vilele din pipera :|

Editat de Coutally
link reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×