Sari la conținut
Forum Roportal
Demimurgul

Recomandati-mi seriale

Postări Recomandate

Ray Donovan (2013-2020) IMDB Rating 8.3

Niciodată nu mi-a plăcut Liev Schreiber în mod special, habar n-am de ce m-am apucat de serialul ăsta, dar e destul de bun și azi îl termin. E in genul Banshee, doar că Banshee e mult mai badass și mai catchy.

Ce mi-a plăcut cel mai mult a fost jocul actorilor, toți joacă fantastic. Personaje mișto, un umor subtil, uneori negru, alteori absurd, overall enjoyable, dar sunt multe seriale mult mai bune. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Update - Trebuie să revin cu Succession, tocmai ce l-am terminat. Wow, nu știu ce cuvinte s-ar potrivi, e extraordinar, nu cred că pot să exprim cât de bun e și cât de mult mi-a plăcut. Wow. Ceea ce e foarte tare e că devine din ce în ce mai bun, cu fiecare sezon, ceea ce nu prea se întâmplă cu genul ăsta de seriale. Alert, inteligent, cu mult umor dar, în final, atât de tragic. Jocul actorilor e la un nivel... wow, foarte, foarte sus. Emoțiile sunt atât de bine exprimate, încât trec prin ecran, efectiv. Fantastic, e un serial care nu are voie să lipsească de pe lista celor care colecționează seriale.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, dar niște recomandări de seriale care sunt și pe Netflix? E suficient ca plătesc pt platforma asta și nu o mai pot împărți, vreau sa cred ca încă exista filme bune și aici

Am cautat recomandările voastre din ultimele 2-3pagini, filme cu rating f bun, peste 8, dar nu sunt pe netflix din pacate. 

Am terminat Manifest, Outlander, Sweet magnolies, Lincoln Lawyer, bellevue, working mom's, Jane the virgin, velvet... Doar câteva din cele ce mi-au plăcut

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 ore, Saddeea a spus:

Dragilor, dar niște recomandări de seriale care sunt și pe Netflix?

M-am uitat la mine ca pot sa platesc daca vreau sa vad un film, lista este extrem de lunga si pe categorii de filme.   Eu nu LOG in ca ma uit la YouTube daca vreau sa vad ceva, erau cateva documentare despre Romania si restul lumii.   N-am mai vazut un serial demult, nici la tenis nu ma mai uit.  

Caut sa vad ceva ce altfel n-o sa vad, ca nu voi calatori in Vietnam sau fostele State Sovietice, Mongolia si multe altele.   

Altadata cand mai ma sunau "prietene" imi spuneau cand pot sa le caut la telefon sa nu le deranjez cand se uita la seriale!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fargo -  8.9 IMDb rating. Thriller, psihopați, criminali, povești inspirate din fapte reale.

Probabil a mai fost recomandat, nu mă mai uit în urmă. Are 5 sezoane de câte 10-11 episoade, a câte o oră circa fiecare, unul mai dement ca altul, nici unul nu mi s-a părut prost. Al cincilea sezon e în derulare. Nu știu dacă e sau nu ultimul, a fost o pauză lungă după sezonul 3, au revenit surprinzător cu încă două sezoane. Văd că pe IMDb scrie că s-ar încheia în 2024. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie să rectific, că m-am dus să verific, țineam minte ceva, dar țineam prost. Nu e din fapte reale, de fapt, asta e o informație care apare la începutul fiecărui episod, din fiecare sezon, știam la primul că nu e adevărat, dar a trecut ceva vreme și-am uitat. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×