Sari la conținut
Forum Roportal
CssC

Proclamarea independentei-Kosovo

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce? , de ce? si cum? au reusit astia?!?! :yawn:

 

 

Ma tem sa nu se creeze un precedent...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce? , de ce? si cum? au reusit astia?!?! ;)

 

 

treaba lor, dar noi o sa avem probleme din cauza asta. Acum maghiarii din Romania cer autonomie.. o merita? eu una nu cred! (nu am nimic personal cu maghiarii, dar cerintele lor ~ unele din ele sunt exagerate avand in vedere trecutul ambelor nationalitati - romana si maghiara- si relatiile stabilite intre ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca noi ar trebui sa ne facem griji,albanezii au fost oprimati in kosovo noi le-am dat o multime de drepturi maghiarilor asa ca nu pot avea pretentii.Sper...

Editat de alex_18

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca noi ar trebui sa ne facem griji,albanezii au fost oprimati in kosovo noi le-am dat o multime de drepturi maghiarilor asa ca nu pot avea pretentii.Sper...

Da, au tot ce le trebuie.. Au judetele unde sunt majoritari, care pot sa le conducaa cum cred ei mai bine. Nici nu stiu de ce le mai trebuie sa scrie la intrare ca ii autonomie.

 

Ma, da nu o trecut nici o noapte intreaga si voi o bagati la istorie deja??? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, au tot ce le trebuie.. Au judetele unde sunt majoritari, care pot sa le conducaa cum cred ei mai bine. Nici nu stiu de ce le mai trebuie sa scrie la intrare ca ii autonomie.

 

Ma, da nu o trecut nici o noapte intreaga si voi o bagati la istorie deja??? ;)

 

 

asa cer ei, de ... ( sa nu mai zic :lol2: )

 

oricum in zona aia ei taie si spanzura, asta e grav :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma, da nu o trecut nici o noapte intreaga si voi o bagati la istorie deja??? ;)

Păi, e deja istorie. Statele Unite au recunoscut deja independenţa Kosovo, această recunoaştere o să facă boule-de-neige, aşa că pe la 1 martie doar frustrările ruşilor or să mai răbufnească. Nu pentru că ar avea vreo idee de ce să nu fie Kosovo independent, ci doar pentru că s-a terminat altfel dec

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai precedent n-are cum sa se creeze, sunt situatii cu totul diferite. Au aparut guri proaste care au spus repede ca o sa se creeze un precedent, cand ar fi trebuit sa taca si sa compare situatiile celor doua provincii. Pana una alta, sa nu uitam ca maghiarii fac parte din guvern in Romania... :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai precedent n-are cum sa se creeze, sunt situatii cu totul diferite. Au aparut guri proaste care au spus repede ca o sa se creeze un precedent, cand ar fi trebuit sa taca si sa compare situatiile celor doua provincii. Pana una alta, sa nu uitam ca maghiarii fac parte din guvern in Romania... :shout:

 

Ba sa nu uitam ca romanii sint majoritari in Ardeal!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×